Колко често усещате бебчето?

  • 1 258
  • 22
Здравейте,
бих искала да ви попитам колко често усещате бебчето във вас?
Питам, защото ми е едно такова.... малко притеснено  Sad
Аз сам в 28 г.с. и от около 2 месеца насам го усещам всеки ден как ме поритва и побутва и при това винаги много интензивно. Особено вечер или нощем. Дори някой път не ме оставя да спя. От вчера обаче не го усещам. Това истински ме притеснява.
Възможно ли е това да е съвсем нормално и просто бебчо да си почива и да мързелува? В книгата, която чета ("Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае) пише че не е абсолютно задължително през цялото време да усещаме бебето. Но все пак си е малко притеснително...
Моля спеделете вашето мнение. Благодаря ви предварително.  Hug
Виж целия пост
# 1
Здравейте,
бих искала да ви попитам колко често усещате бебчето във вас?
Питам, защото ми е едно такова.... малко притеснено  Sad
Аз сам в 28 г.с. и от около 2 месеца насам го усещам всеки ден как ме поритва и побутва и при това винаги много интензивно. Особено вечер или нощем. Дори някой път не ме оставя да спя. От вчера обаче не го усещам. Това истински ме притеснява.
Възможно ли е това да е съвсем нормално и просто бебчо да си почива и да мързелува? В книгата, която чета ("Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае) пише,че не е абсолютно задължително през цялото време да усещаме бебето. Но все пак си е малко притеснително...
Ще се радвам ако споделите вашето мнение. Благодаря ви предварително.  Hug
Виж целия пост
# 2
По-голяма част от времето бебетата я прекарват в сън.Аз също съм имала често такива притеснения.Опитай се да го накараш да помръдне като го погъделичкаш леко или с нежно потупване,при мен това вършеше работа.Пробвай също и да легнеш по гръб в пълен покой.Аз съм му говорила също много и той се обаждаше.Чела съм че за деня трябва да има поне 10 движения на плода след 27 седмица.Но все пак,ако продължаваш да не го усещаш се обади на наблюдаващия лекар и сподели това,което те тревожи.Лека бременност!
Виж целия пост
# 3
И на мен ми случваше един ден да е много активен, а в друг - да кротува. Даже мога да говоря не само за дни, но и за периоди от няколко дни. Сега в края на 9-ия месец всеки ден го усещам, но той вече много блъска и рита и няма как да не го усещам. Както ти е писала desisue, ако има нещо което те тревожи сериозно, по добре са обърни към твоя лекар, най-малкото за да премери тоновете на бебчо. Peace
Виж целия пост
# 4
Здравей.Аз съм в 36 г.с. и да ти кажа 4е когато бях точно в твоите седмици ми се случи същото нещо,не го усетих повече от 24 часа бях подивяла от притеснение,побърках съпругаси с постоянното притеснение.Окозасе че моята бебка просто е спала повечко същият ден и когато я усетих как ме подритва се разплаках от облекчение.Затова не се притеснявай  Stopпреживяла съм го и знам че твоето сладурче сега спи сладко докато ти не спираш да се притесняваш.  LaughingПРОСТО БЕБО СПИ ДЪЛБОКО. baby_neutral
ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ!  bouquet
Виж целия пост
# 5
И аз съм от притеснителните-
26та седмица съм, а в повечето време не го усещам изообщо бебока!
На 1 ден активно мърдане- после 3 дни го усещам само като си легна за малко...
Добре, че ми стърчи корема и се успокоявам сама, че всичко е наред- тука докторите много на самотек оставят всичко, ми се струва...
 Rolling Eyes а всъщност- много ме е страх... дори приятели като ме питат "рита ли бебето?" се ядосвам и отговарям "Не много."
Виж целия пост
# 6
Здравей.Аз съм в 36 г.с. и да ти кажа 4е когато бях точно в твоите седмици ми се случи същото нещо,не го усетих повече от 24 часа бях подивяла от притеснение,побърках съпругаси с постоянното притеснение.Окозасе че моята бебка просто е спала повечко същият ден и когато я усетих как ме подритва се разплаках от облекчение.Затова не се притеснявай  Stopпреживяла съм го и знам че твоето сладурче сега спи сладко докато ти не спираш да се притесняваш.  LaughingПРОСТО БЕБО СПИ ДЪЛБОКО. baby_neutral
ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ!  bouquet
Peace И на мен ми се случи същото и пак по това време!!!
Виж целия пост
# 7
Ох малко ме поуспокоихте  newsm78, но все пак си мисля утре да отида до докторката ми...
Ей така, за всеки случай, за вътрешно успокоение. Даже се питам, дали не мога да си намеря едно от ония апаратчета, с които се слушат сърдечните тонове на бебчето... Да знаете дали не ги продават някъде, примерно в аптеките или някакви санитарни магазини?!
Виж целия пост
# 8
На мен също ми се случи на два пъти за по около 2-3 дни, които ми се стуваха ужасно дълги.Усещах го едва-едва по 1,2 пъти в денонощието и дори не бях сигурна дали не си внушавам. Бях на преглед и се оказа, че всичко е ОК, просто в някакво по- странно положение се е завъртял. Най-добре веднага щом нещо те безпокои, да отиваш на лекар - все пак твойте притеснения се отразяват и на бебчо Confused Дано всичко да е наред-пиши да кажеш...
Виж целия пост
# 9
По принцип почти ежечасно през деня. Много е подвижно./аз съм в 26 г.с./
Но е нормално понякога да си почива повече и това не означава, че нещо му има.
Не се притеснявай, но ако много те тревожи това, звънни на лекаря си и го/я питай. Peace
Виж целия пост
# 10
Напълно нормално е,спокойно Peace
Виж целия пост
# 11
За да си абсолютно спокойна отиди при лекаря си да те прегледа. Само така ще знаеш със сигуност дали всичко е нормално.
Виж целия пост
# 12
На два пъти се обръщаше така, че в продължение на два дни не го усещах. Първия път на втория ден взех да се притеснявам и тъкмо мислех да се обаждам на докито и да ме обзема паника и той се размърда. Втория път по същия начин. Все пак, ако си много разтревожена, по-добре се обади на гинеколога да те види. Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 13
На няколко пъти ми се случваше такова нещо и нямаше проблем. Отиди си на лекар да види какво има. С тези неща не бива да се рискува, колкото и да те успокояваме тук, че всички сме минавали през такива периоди.
Виж целия пост
# 14
Здравей, мила!
Случи ми се подобно нещо мин. седмица. Изведнъж спря да подритва, а беше много активен до този момент! Полудях... Всички казваха, че е нормално, дори мамите тук във форума. Но...се притеснявах. И отидох на лекар-бебка си спи удобно и до днес Grinning Нищо му няма! Усещам го само като се обръща, но не ме рита. А май дебелееме и почиваме  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия