Offtopic: Рецепта за добро настроение

  • 921
  • 5
Така... Молете се скоро да зачена, че ще ви скъсам от философстване  Wink Май ще ми стане навик да пускам седмична темичка за разсъждения  Whistling

Мислих още снощи да пусна една темичка, но бях в крайно отрицателно настроение (за пореден път лелката дойде с гръм, трясък и страхотни болки на гости вчера сутринта) и реших да почакам. Днес се стегнах и съм в страхотно настроение и понеже на работа обсъждах с колежките едни рецепти ми дойде музата.

  chef
Днес ще ви предложа една рецепта която е като панацея за всички видове лошо настроение, неприятни мисли, депресия и отпадналост.

Продукти:
2 ч.ч. вечерно време
1 ч.ч. топлина
1 с.л. прохладен бриз* (като загребете да е с връхче)
1 ч.ч. лунен блясък
6-7 свещи
музика на вкус **
няколко стотин звездички (за украсата)


* ако е морски рецептата става по-добра
** за мен предпочитана доза е по-силна, кубинска и натурална

Начин на приготвяне
Вечерното време се изсипва в дълбока купа, прави се кладенче. Постепено се прибавят топлината, прохладния бриз и половината от лунния блясък. Омесва се пухкаво тесто и се оставя да втаса до към 21:00 - 21:30 покрито с освежаващ душ. След това се доомесва и се разточва на много тънък лист, от който се изрязват усмивки. Пекат се на бавен огън около половин час, в предварително загрята обстановка. Изкарват се и се оставят да изтинат, след което се поливат обилно с останалото количество лунна светлина и се гарнират със звездичките.

Поднасят се на любимия човек, с добре охладено бяло вино (може да се замени с уиски или джин с тоник) и се консумира на свещи.

В момента я изпробвам и давам гаранция за доброто качество!

Ако нещо не е ясно, попитайте най-добре сърцето си, ако то е затруднено с отговор - попитайте това на половинката... Там отговора е сигурен.

Добър апетит! Ще се радвам ако някой сподели интересна добавка за разнообразяване на рецептата.

Kisses 2 all!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Октагон, разсмя ме  Hug
Благодаря ти за хубавата рецепта, задължително ще я пробвам, слагам я сред любимите  Wink
Виж целия пост
# 2
octagon, мисля, че пропускаш завършека! Simple Smile
Накрая завиваме всичко в прохладни меки завивки и пухена възглавница ухаещи на ... нещо! Wink
Виж целия пост
# 3
Wish де да можех... Като прасенце по коледа съм... 30-ина часа след начало на обилна лелка... ще продължи поне още три дена  Sick

Нооооо след това по рецептата на Дара - кекс до пълно напълняване  Joy

  bouquet
Виж целия пост
# 4
Моето продължение/Октагонче, бравос за идеята/


И след лунния коктейл, потънали в балдахина на мечтите си, и нейните мисли станали негови мисли, неговият поглед, неин поглед . Като морски въжета, изпънатите тела преоткривали възбуждащото докосване на опиянените от звезден блясък устни, мирисът на бриз ги обвивал  с аромата на неизживявани досега чувства, морето им свирело на китара, а вълните умело дирижирали тихите сладостни стонове.
После Луната паднала в краката им, погъделичкала ги и се разсмели.
Тогава и двамата разбрали, че вълшебният порив нажежил вечерта е дар от небето. Праща ни го всяка Нощ, обвива ни в тайнството си, но толкова рядко разговаряме с Нея. Докато прогледнем сме станали най-големите слепци сред слепците.


P.S. Авторски права запазени. От новата ми стихосбирка е, но малко го преправих, та да пасне на темата. Wink
Виж целия пост
# 5
Момичета, станали сте поетеси  CrazyHeart Eyes
Отдавам го на променливото време и бебешкия дъжд Crazy newsm78 Laughing Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия