захласване?

  • 1 034
  • 8
Нормално ли е дете на 1 годинка и 3 месеца от време на време да се захласва?
Нещо може ли да се направи против това, дава ли се нещо?
Виж целия пост
# 1
нормално е, особено и ако преди това се е захлавало. Мойто се захласваше до 3 годинки почти при всяко реване. После се усети, че има проблем и не смееше да заплаче, дори при лошо падане. Сега е на 6 години и от една година не ми се е случвало, но един доктор ми беше казал че проблема може да отшуми чак в началото на пубертета. Не се шашкай от това, много е неприятно и само който не го е изпитал на гърба си не знае какъв ужас е, но в крйана сметка няма дете, умряло от захласване. Когато му падне нивото на кислорода в кръвта се задействат защитните функции на човек и вдишва въздух. Случвало ми се е и един два пъти да припадне и точно в тоя момент се отпуска мускулатурата на дробовете и поема въздух. Лечение няма. Помагаше ми духане в лицето, пръскане с вода и скубане.
Виж целия пост
# 2
Мерси за отговора!
Виж целия пост
# 3
Детето на моя приятелка беше така  и съм била свидетел на това нещо наистина е много неприятно бащата горкия даже изкуствено дишане му прави.Ходиха при една лекарка от Пловдив и им беше казала че имало лекарство за това нещо но повече нищо не знам иначе координати на тази лекарка имам ако нещо решиш пиши ми ще ти дам телефон.
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай, и моята щерка се захласваше докато и посинеят усните, и сякаш спираше да диша за момент, но премина.
Виж целия пост
# 5
И ние сме от отбора на захласващите се.
За първи път ни се случи на 8-9м. и в продължение на половин година,синът ми често имаше кризи с посиняване и припадане....постепенно нещата взеха да се нормализират,сега и да се захласне,си поема въздух много по-бързо.Това заливане с вода,щипане и духане в лицето,не винаги е имало ефект - просто в един момент детето си проплаква.
Забелязала съм,4е се захласва най-лесно,когато не е спал от дълго време или е превъзбуден от бурна игра.
Аз ли4но изживях много тежко тези състояния,все проверявах да неси глътне езика...трябва родителя да реагира адекватно и спокойно.
Вси4ко,ще се оправи с времето.
Виж целия пост
# 6
И моето дете се захласва понякога.В такъв случай духам в лицето или лекичко я подхвърлям нагоре.Надявам се скоро да престане да го прави.
Виж целия пост
# 7
И на нас ни се случвало. Когато се случи да се захласне й духвам по-силнички направо в устата. Автоматично поема подадения й въздух.
Виж целия пост
# 8
и моят син се захласва
духане, потупване по дупето, леко подхвърляне нагоре....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия