Какво бихте изтърпели от съседите?

  • 630
  • 10
Ако години наред всяко лято отгоре се блъска, кърти, трещи, седмици наред какво бихте предприели? #Cussing out

Началото се губи в романтичните времена на моето студентство (около 1998-1999) по време на сесиите – най-тежките! – уча нощем, а по цял ден горе се блъска, никакъв сън... изтърпях обаче. smile3511

После по време на отпуските ми – човек си мисли, че може да си почине, да си отспи, но къде ти – отново прекрояване на апартамента горе. Почнах да го наричам черепобойната, щото си мислех, че си пробиват черепите горе... и това изтърпях.
 fight
После по време на бременността ми – в края по-точно. Когато си мислиш “Ех, сега са последните дни да си поспя...”, но не – разбиване на мозайка на балкон, точно над мен. Тече вода в стаята ми до компютъра върху тапетите, които съм лепила до миналата седмица с  майка ми, бременна. Едва не родих по-рано от нерви. А, бе, ходих да викам горе, ама изтърпях, къде ще ходя. Twisted Evil

И тази е поредната година –малката няма и годинка още... Аз се имам за търпелив човек, но ми се случи да изпадна в нервна криза, треперех, не можех да се владея, тоя път не мога вече... детето реве, а аз нищо не мога да направя – не мога да го държа навън по цял ден в жегите (става въпрос за преди няколко седмици). Не можах да изтърпя, понеже тя плаче, а аз нищо не мога да направя... толкова безсилна се чувствах, и толкова гневна в същото време. Наистина си мислех, че в този момент, ако се кача горе ще убия някого... А ако хващат клетви не ми се мисли какво ги чака. Къртене на плочки в банята и тоалетната – преживявали ли сте такова нещо? И то при положение, че а били сменяни преди не повече от 4 години... Всичко се тресе, целия апартамент, все едно, че има земетресение...
 pironi cry bambam

За пораженията върху нашия апартамент като тотално съсипан, течащ таван на банята и др.п. въобще и няма да споменавам... Апартамент се оправя, а нервите ми кой ще върне? Sick

И това при положение, че горе също имат две деца, че едното е почти на възрастта на моето, че майка им посещава форумите към БГ Мамма... и аз си мълча толкова време... но дяволите ме хващат, като си помисля какво ли ни чака следващото лята (за това май свършиха, дай Боже!). Наоплаквах се... Да ви кажа за моята реакция: мълча си, от което се чувствам голям идиот, а като ми избият балансите, ходя да викам горе. Всуе!
 newsm66
Вие как бихте постъпили на мое място?
PS Sorry за дългия постинг, но имах нужда да си го изкажа!
Виж целия пост
# 1
Сега четох една мисъл, ами не помня кой я е казал, но на български звучи така: "Най-добрият начин да победиш врага си е да го направиш свой приятел"  Hug
Виж целия пост
# 2
Ами, изобщо не става въпрос за побеждаване... става въпрос за тишината... за Enjoy the silence, искам си обратно душевното равновесие...
Е, може би става въпрос и за малко отмъщение, понеже не знам къде да дена всичкия този гняв...
Виж целия пост
# 3
Добре, хайде да не е думата побеждаване, а справяне с врага или с проблема. Като не си успяла с лошо, другата тактика е с добро.
Виж целия пост
# 4
Аз бих изчакала няколко дни, за да видя дали няма сами да се усетят, (за съжаление при теб това положение трае вече няколко Sadгодини). След това се качвам и правя лека забележка - обяснявам за децата  luvbed, за себе си supermama, т.н.. Ако те не спрат - качвам се и правя по-остра забележка. На третият път е луд скандал #2gunfire. Ако си извършват ремонтите и в по-тихите часове - абсурд, направо викам полиция (но това е крайност разбира се). )Общо взето човек трябва да си търси правата навсякъде и за всичко, иначе винаги ще бъде тъпкан.
Успех с шумните съседи Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Аз при такова положение звъня в полицията и не троша повече нерви!
Виж в Дом и семейство разисквахме подобна тема и авторката и много от съветващите са се справили след обаждане в полицията: Какво правите когато съседите ...
Успех!
Виж целия пост
# 6
напълно те разбирам, защото и при нас положението е подобно
ами поне си извоювах в часовете 14-16 ч. да не блъскат....
и то не са само съседите отгоре, за съжаление
затова сме решили една къща на село и така, ще хващаме гората
няма оправия
то само ремонтите да бяха....
пък то - почти всеки ден съседите от една къща близка /ние сме кооперация, заобиколена от къщи/ горят разни гуми, боклуци всякакви, в резултат на което над квартала се стели тежък черен, задушлив дим, заради което екстрено затваряме прозорците
другите пък цяло лято пиянстват на двора до сред нощите, гарнирано от бясно лаещо куче под прозорците на детската
ама не мога с всички да се изпокарам...., нито патрулката ще виси цял ден пред нас...
хайде, оплаках се
Виж целия пост
# 7
Sysedite mogat da bydat i hubavo ne6to stig vseki da si znae mqrkata.Az bih izyrpqla tqh tolkova kolkoto i te biha iztyrpqli men.Naprimer ako az napravq 6umen kupon nqma da imam ni6to protiv i te da apravqt stiga da ne re6at,4e mogat da pravqt kuponi vseki den.Vsi4ko opira do vzaimnata tyrpimost .
Виж целия пост
# 8
Ако години наред всяко лято отгоре се блъска, кърти, трещи, седмици наред какво бихте предприели? #Cussing out

Години наред - да, но де да беше само лятото...Имам си съсед психопат, който ремонтира откакто живея в това жилище, т.е от 3 години...Прави го под вещото ръководство на жена си /чувам я да извисява глас доста често, явно дава наставления/. Не знам каква е крайната цел на ремонта, мезонет вдигнаха, май към небостъргач се стремят...Отдавна вече се отказахме да се разправяме с тях, пък и за какво - на Калина шума на бормашините й е като приспивна песен, толкова е свикнала вече...Като бях бременна, съответно доста зла, всекидневно се качвах да се разправям с тях, а те едни такива благи, чак жал да ти стане..."Само още малко и край...". Забравих да пиша, че тъкмо си бяхме направили нашия ремонт и ни падна 1/3 от тавана в антрето...Съседът се появи ухилен  Mr. Green, явно беше доволен, че ще може да се вихри още някъде и то безконтролно от страна на жена си...Ако знаех, че така старателно работи, щях да го извикам целия ремонт да ни направи...
Виж целия пост
# 9
пиша повторно, тъй като току що вдигнах скандал на съседката по повод нейните майстори #Cussing out
ето хронологията:
тя има два апартамента един над друг, на които разширява терасите, т.е. старите се разширяват и за целта се режат, знаете кое, металните тръби
та, в 13,30 ч. беб благополучно заспа на леглото в спалнята и точно след 5 мин. почна това ми ти рязане Shocked
той се стресна и, за да не се събуди съвсем, сложих си ръката на ухото му /на другото е легнал, нали/
и си мисля  newsm78"В 14,00 сигурно ще спрат, ще стоя така, какво толкова"
и..., става 14,00, минава, аз, нали разбирате, стоя така с ръката на ухото му и не мога да мръдна да отида другаде, не мога и да си отпусна ръката /тежката/, и само гледам часовника и броя минутите
мина 14,00, мина 14,05, мина 14,10 и вече не издържах, онези продължават смело със стърженето
оставих детето на леглото полусънено /ако го взема съвсем ще се пробуди и уплаши/, излязох, намерих съседката и..... луд скандал /то в интерес на истината не можехме и тихо да говорим, заради шума #2gunfire #Cussing out/
заплаших я с полиция и тя се шмугна като хлебарка, тишина....
прибирам се, беб ме чака ококорен Shocked, хайде приспивай наново
заспа и го преместих в неговата стая и.... се събуди
хайде пак приспивай и сега, виждате часа, най-после е заспал
ей затова, една къща в гората - и кеф ти птички, кеф ти гъсенички doh
Виж целия пост
# 10
Напълно те разбирам.... Аз преди време се оплаквах от грамадното куче над нас, което ни будеше ВСЯКА СУТРИН към 6 часа #Cussing out Нищо не помогна - и моите молби, и разговорите на мъжа ми, и скандалите, абсолютно нищо......... Но от 1 седмица насам не го чувам и съм безкрайно щастлива Simple Smile Лошото е само, че е възможно да са заминали някъде на почивка и да не са махнали кучето, както аз се надявам newsm78
Просто има хора, с които не можеш да разговаряш и да решаваш проблемите по нормален начин #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия