Въпрос за съставките на захарина?

  • 2 236
  • 7
Вчера си купих захарин от аптеката. Много странни съставки като сода бикарбонат и какво ли не. Даже не ми се стори много наблъскан с боклуци. Имам въпрос към една-две съставки- захарин натрий и магнезивевия стеарит. Що е то?
Нали съм вечно диетуваща и реших ударно за лятото да подпомогна диетата с малко подсладиетел вместо мед.
За пръв път виждам захарин с толкова познати съставки,а  не бъкан с някакви химични термини и Е-та.
Иначе списъка със съставки е следния:
- сода бикарбонат
- захарин натрий
- лимонена киселина
-винена киселина
-ябълкова киселина
- скорбяла
-магнезиев стеарит

Виж целия пост
# 1
Кажи, моля те, какво му е търговското наименовение - просто "захарин" или нещо друго? Аз ползвам Сутли, в който няма аспартам и цикламат, обаче има едно-две "Е-та", които е съмняват. Има и съставки, подобни на тези, които ти описваш. Довечера ще погледна точно кои.
Виж целия пост
# 2
Точно СУИТЛИ е.
Цитирала съм точно съдържанието. Не видях Е-та да съдържа.
Виж целия пост
# 3
За пръв път виждам захарин с толкова познати съставки,а  не бъкан с някакви химични термини и Е-та.
Иначе списъка със съставки е следния:
- сода бикарбонат -
- захарин натрий - Е954 Захарин и неговите натриеви, калиеви и калциеви соли. Канцерогенен!
 - лимонена киселина - Е330
-винена киселина - Е260 до Е263 (оцетни киселини и техните соли)
-ябълкова киселина - Е296
 - скорбяла
-магнезиев стеарит - E572

Ето ти целия списък на Е-тата, сода бикарбонат и скорбяла също имат Е-номера, но не ми се търси:
http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=41
Според мен грешиш, когато заместваш меда с подсладител (освен по лекарско предписание!). Ползата от пчелния мед е неимоверно голяма за организма ти. А вредата от подсладителите не си заслужава мизерните калорийки, които ще си спестиш. Peace

Виж целия пост
# 4
...А вредата от подсладителите не си заслужава мизерните калорийки, които ще си спестиш. Peace

и аз това искам да ти кажа Мамице. пО-добре без подсладители, вместо с тях.
А и добрият стар мед не го забравяй.
Виж целия пост
# 5
Подсладителите забавят отслабването!
Това е доказано с клинични тестове.
Виж целия пост
# 6
Аз не те съветвам да използваш такъв тип подсладители. Всичките са вредни в една или друга степен. Дори аспартам- преди Нутрасуит също е вреден. На-добре е да се използват полиоли- малтитол, сорбитол. Те не предизвикват кариес, имат по-ниска енергийност от захарозата и глюкозата, даже мисля, че и за диабетици стават.
Между другото не всички Е-та са опасни. Е-тата са добавки и тъй като не се използват самостоятелно като храна са въведени тези класификации.
Виж целия пост
# 7
Ако ще ти помогне с нещо -

http://www.fema-bg.com/index.php?m=1003
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия