За семейството

  • 1 423
  • 20
Много теми се изписаха да изневярата. Аз сега искам да попитам за платоничната изневяра. Кое повече наранява- връзка за една нощ или половинката да чезне по друг човек, като остане физически верен на семейството? Може би повод за разводи става първият вариант, а второто остава някак си "правилно". В същност кое от двете би ви накарало да предприемете раздяла?
Виж целия пост
# 1
Само по себе си - нито едно от двете. До мисъл за развод може да ме докарат сериозни пукнатини в комуникацията и отношенията с половинката.
Тъй наречената платоничска любоФ, по мое мнение не продължава дълго. Еднократните връзки от друга страна нараняват повече и лично на мен ми говорят за определен типаж хора.
Виж целия пост
# 2
Физическата.

Ако е нещо наистина силно, ще стигне до физическа изневяра, ако не стигне, значи не е нещо, на което си заслужава да се обръща внимание.
Виж целия пост
# 3
Физическата.

Ако е нещо наистина силно, ще стигне до физическа изневяра, ако не стигне, значи не е нещо, на което си заслужава да се обръща внимание.

 Peace
Виж целия пост
# 4
И в двата случая,ще съм много наранена!!!
Всеки човек в живота си изживява някакво платонично привличане,все пак сме човешки същества,зависи колко време продължава това ми ти привличане,всичко си има някакви рамки...Ако мъжът ми витае в продължение на месеци,а само тялом е с мен,няма смисъл и двамата да се измъчва ме ....
Виж целия пост
# 5
Разбирам, че не става дума само за мъже. Аз съм против да се класифицира като изневяра платоничното влечение към друг. Казвала съм си и преди, че съм със слаб ангел, но всичко си остава в мислите ми. Не е хубаво да си ровим и в душите, като по джобовете. Всеки има право на  блянове Grinning
Разбира се, добре е да се прави разлика между това и подтисната несподелена любов, изгаряща отвътре, докато си уж женен/омъжен за друг/а.
Виж целия пост
# 6
Мен пък повече би ме заболяло от платоничното увлечение... Физическата изневяра, бройката за една нощ сякаш бих преглътнала по- лесно.
Но да седи срещу мен, а да гледа през мен, "виждайки" някоя друга?! Да прави любов с мен и да мечтае за нея?! Мерси! Stop
Виж целия пост
# 7
Не бих простила нито едно от двете... но определено би ме заболяло повече ако е влюбен в друга...както и да е и в двата случая нещо му е липсвало у дома... щом не го е споделил преди да се случи другото, следва че не сме достатъчно близки вече... следователно трябва да се разделим!
Виж целия пост
# 8
не съм попадала в ситуация, но съм мислила по въпроса - ако е за една нощ, не искам дори и да знам. и бих го разбрала(не оправдала!) - пил, бил самотен, командировка... абе, случва се сигурно. разправят, че всички мъже са такива - слаб им е ангелът. ама ако има чувства към друга, консумирани или все още не, бих се притеснила. рано или късно такива неща имат един край smile3513
Виж целия пост
# 9
Мен пък повече би ме заболяло от платоничното увлечение... Физическата изневяра, бройката за една нощ сякаш бих преглътнала по- лесно.
Но да седи срещу мен, а да гледа през мен, "виждайки" някоя друга?! Да прави любов с мен и да мечтае за нея?! Мерси! Stop
Напълно подкрепям.
Виж целия пост
# 10
Много пъти съм мислила по този въпрос, и със съпруга ми сме разговаряли и винаги съм му казвала, че физическата изневяра не мога да простя не за друго (не дал Господ да се случи Shocked), а защото тя е вследствие на платоничната, т.е. двете вървят ръка за ръка.
Виж целия пост
# 11
Физическата.

Ако е нещо наистина силно, ще стигне до физическа изневяра, ако не стигне, значи не е нещо, на което си заслужава да се обръща внимание.
Подкрепям!!!
Виж целия пост
# 12
... физическата изневяра... е вследствие на платоничната, т.е. двете вървят ръка за ръка.

Не, за мен не е така  Peace По- често физическата изневяра е резултат на моментно изживяване, хормони или просто алкохол  Peace Говоря за единичната физическа изневяра.
Виж целия пост
# 13
 И двата варианта са тежки за мен. Ако половинката ми ми изневери само един път, просто така, не бих го приела че е просто така, най- вероятно не е намерил нещо в мен и затова го е потърсил при друга, за да се стигне дотам че да ми изневерява. А ако мисли за друга изобщо това като че ли е по тежко,по трудно биха се оправили нещата. И в двата случая ще ме боли, но повече ще ме боли ако мисли за друга, а не за мен.
Виж целия пост
# 14
 Често съм се замисляла по този въпрос , и съм на мнение, че и двете не бих могла да простя. За физическата изневяра ме притеснява не това, че е станало веднъж, а вероятноста ,че има ли първи - има и следващ път. Колкото до дълбоките чуства то е ясно. Щом няма чуства към мен, няма значение дали обича друга жена, така или иначе няма да съм с него.
 Не съм привърженичка на тезата, че може да обича и мен и другата еднакво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия