За пюретата

  • 1 124
  • 17
Мили мами, предстои ми да започна захранване след 2,5 месеца някъде. За това имам някои въпроси:
1. Стават ли празните бурканчета на Ганчев за консервиране /стерилизация/ на пюрета?Интересува ме, защото искам да направя малко пюрета от тиквички, например, тъй като зимата няма пресни или са оранжерийни...Знам, че могат да се замразяват, но нямаме фризер..
2. С кои видове каши / марка, вид/ и пюрета е най-удачно да се започне? Знам, че е най-добре с домашно приготвени пюрета, но нямам възможност, защото друг ще гледа бебето.
3. Кога се дава плодово пюре и кои видове плодово пюре са най-удачни като за начало?
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Празните бурканчета на Ганчев стават за стерилизация, номера е да успееш да затвориш добре капачката.
Виж целия пост
# 2
1. Досега не съм успявала да затворя повторно капачка на Ганчев - от новите.
Виж, на Ам-ам капачките стават идеално. В този ред на мисли ти препоръчвам да свариш тиквички, пасираш и замразяваш във формички за лед, а после вадиш кубчетата и ги съхраняваш в торбичка във фризера.
2. За марка пюре/каша/ - е въпрос на лично предпочитание. Аз давам домашни, отвреме-навреме купувам Ганчев, и понеже бебето ми не познава вкуса на други пюрета, си хапва с удоволствие мраките "мама" и "Ганчев". Твърдят обаче, че някои бебета не искат да помиришат ганчев и ядат скъпи пюрета  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Стават старите бурканчета на Ганчев а новите не.ХубаВо е да се започне с пюре от морков и ябълка а за каши аз съм ползвала на Слънчо и не са лоши.
Виж целия пост
# 4
 На Ганчев бурканчетата не стават за стерилизация. Стават от Hello, Ам-Ам.
 Каша давам на Хип с елда-безмлечна, без захар и без глутен, както и на Блевит(тя е с бифидус ефект и захар) .
 А за плодовото пюре- аз започнах с круша с ябълка и сливи с ябълка, защото имахме проблем с изхождането. Сега давам с кашата(подслажда я).
Виж целия пост
# 5
За бурканчетата на Ганчев не знам.
Ние започнахме с плодово пюре на Ганчев(По съвет на педиатърката) вече не помня какво дадох за първи път,но не беше нещо определено.След това съм му давала почти всички марки от пюретата.Сега сме на Хам и Овко от плодовите,а зеленчуковите и  месните аз му ги правя.Кашата пак по съвет на педито Слънчо.Сега сме на Милупа(бананова и бисквитана) и Хумана(праскова с маракуя,и понякога давам Хип готовите каши,дето са в бурканчета.
Виж целия пост
# 6
здравейте мами,
иска ми се да попитам още по тази тема, понеже и мен ми предстои захранване. Педито каза с плодови пюренца (вместо сокчетата, които и давам отдавна)- без да се замества хранене. Искам да ви питам има ли значение с кой плод ще се започне? Има ли някой плод, който не е желателно да се дава в началото? Аз съм и взела моркови с ябълки и сини сливи (понеже имаме проблем с изхождането). Вие как точно започнахте- по колко и кога ги давахте?
Ще се радвам на споделения опит !!!
Виж целия пост
# 7
Мили мами, предстои ми да започна захранване след 2,5 месеца някъде. За това имам някои въпроси:
1. Стават ли празните бурканчета на Ганчев за консервиране /стерилизация/ на пюрета?Интересува ме, защото искам да направя малко пюрета от тиквички, например, тъй като зимата
2. С кои видове каши / марка, вид/ и пюрета е най-удачно да се започне? Знам, че е най-добре с домашно приготвени пюрета, но нямам възможност, защото друг ще гледа бебето.
3. Кога се дава плодово пюре и кои видове плодово пюре са най-удачни като за начало?
Благодаря!
Здравей!
1.За бурканчетата на Ганчевне знам,но тези на АМ-АМ със сигурност стават.
2.От зеленчуковите-картофено пюре,картофи с моркови,комбинации от картофи,моркови,грах,чушка,карфиол,тиквичка,тиква,броколи...Със спанака внимавай,че има много нитрати(за по-нататък ти го пиша),а доматите са алерген.От готовите пюрета само на Ганчев не давам,а от кашите предпочитам тези на Милупа.
3.Плодовите пюрета можеш спокойно да дадеш,след като си въвела зеленчуковите-ябълка,круша,ябълка и морков,ябълка и банан,тиква с ябълка-тези за начало,после сини сливи,различни комбинации от плодове.Преди да ги разводнят така давах плодовите на АМ-АМ,иначе Хип и Нестле,правех и домашни според сезона и възможностите.

здравейте мами,
иска ми се да попитам още по тази тема, понеже и мен ми предстои захранване. Педито каза с плодови пюренца (вместо сокчетата, които и давам отдавна)- без да се замества хранене. Искам да ви питам има ли значение с кой плод ще се започне?
Можеш да даваш плодовите пюренца вместо сок,аз така правех Peace
Започни с ябълка,ябълка и круша,круша,сини сливи-имат слабително действие;ябълка и тиква,ябълка и морков са с регулиращо действие.Понеже не знам колко е голямо бебчето,ще добавя,че банан може след шестия месец,т.к. съдържа хистамин.
Виж целия пост
# 8
бебка е на 3,5 мес. Значи мога да започна с тези слабителните? Първия ден 1 лъжичка на обяд, на другия 2 (сутрин и следобед), така ли? И постепенно да ги увелича до колко? Четох някъде до 25-30 г сутрин и толкова следобед м/у храненията. А доамшните исках да попитам как ги приготвяш- понеже една позната ми каза, че е добре да се варят плодовете, понеже целулозата трудно се разграждала, а тук в рецептите направо със сурови пише. Кое е правилно? Благодаря за вниманието и съветите !
Виж целия пост
# 9
Тези на ам-ам стават определено.За захранване можеш да пробваш с оризова каша на Хип или елда, на Милупа също са много хубави.Плодови пюрета можеш да пробваш ябълка, круша /малко че разхлабва/ , банан. Peace
Виж целия пост
# 10
съвсем се обърках....явно различните педиатри препоръчват различни нещалллС какво е по-добре да започнем-със зеленчуково или плодово пюре?
Виж целия пост
# 11
съвсем се обърках....явно различните педиатри препоръчват различни нещалллС какво е по-добре да започнем-със зеленчуково или плодово пюре?

С което и да започнеш,няма да сбъркаш.
Аз захраних първо с плодово пюре,после дадох зеленчуково.Не съм имала проблеми,синът ми си изяждаше всичко.Обаче някои дечица като свикнат първо със сладкия вкус на плодовото пюре,много трудно свикват после с този на зеленчуковото.Ето защо се препоръчва този ред на захранване-първо зеленчуци,после плодове Peace
Виж целия пост
# 12
На Ганчев бурканчетата не стават за стерилизация. Стават от Hello, Ам-Ам.
Peace
Виж целия пост
# 13
А кои пюрета са подходящи за бебе, което доскоро е имало колики? Страх ме е, да не би да провокирам коликите с някоя храна, не знам кое е подходящо да се дава и кое е опасно?
Виж целия пост
# 14
А кои пюрета са подходящи за бебе, което доскоро е имало колики? Страх ме е, да не би да провокирам коликите с някоя храна, не знам кое е подходящо да се дава и кое е опасно?

До първото захранване на бебчето ти(след два месеца,нали така беше)коликите ще отшумят,не се притеснявай.От плодовите може да изчакаш със сините сливи,а бананът успокоява стомахчето.Пюрета с цитрусови плодове не давай,въпреки,че пише след 6 месеца,аз не бързам с тях Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия