до майките правили постоянна виза за БГ на деца или съпрузи

  • 1 892
  • 4
За виза Д става въпрос.
някой, ако е вадил такава виза, да сподели опит. най-вече се затруднявам с молбата свободен текст. как да я формулирам? по-кратка или да опиша личната ситуация.
подаваме документи за детето. Емирствата не позволяват 2-но гражданство и искаме да му направим постоянна за БГ.
Виж целия пост
# 1
Ние сме вадили на мъжа ми временна лична карта за 6 месеца. За това ли става въпрос или е нещо друго тази Д виза?

Ние ходихме в София на Мария Луиза близо до Лъвов мост (май е паспортен отдел към външно министерство)- там подавахме документите и там получихме личната карта. Бяхме ходили много пъти и накрая се справихме с адвокат. От това, което аз разбрах - там всеки случай се разглежда самостоятелно, въпреки, че има закони и правила. Молбата, за която писахме в свободен текст не си спомням точно, но беше кратко.

Успех ви желая
Виж целия пост
# 2
визата има различен срок. може и да е доживотна. документите се подават в полицията  и тя ги праща където трябва. уж имаме познати да завъртят някой телефон, но ще видим.
лошото е, че трябваше да  чакаме мъжа ми за заверка при нотариус и сега нямаме много време.
Виж целия пост
# 3
Там са много нелюбезни и на мен ми е неприятно ако трябва да се ходи. Веднъж дори щях да набия едната служителка, защото всеки ти казва различно и после все ти си виновен.
Имаше момент, когато твърдяха че виза тип Д от България не може да се извади, аз чета закона и им показвам, че не е така!
За молбата нямам спомен, но предполагам описваш как стоят нещата, защо ви трябва виза Д.
 Sunglasses
Виж целия пост
# 4
Ние вадихме такава на мъжа ми... той е италианец... за целта ходихме в посолството в Рим. Попълвахме някакъв формуляр, искаха и декларация от мен, че ще го издържам по време на пресоя му в България и имам собствено жилище (нещо такова беше) също и копие от паспорта му. Издадоха я за срок от 3 месеца!!!???? (на мен ми се струва безмислено, щото гражданин на ЕС така или иначе има право на престой у нас без виза до 3 месеца) После тук в София подадохме допкументи за разрешение за постоянен престой - преди повече от половин година, още чакаме  Twisted Evil
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия