Да дам ли АМ, при повръщане и разстройство?

  • 3 610
  • 32
Извинявам се, че пускам тук темата, но е доста по-населено, а ми трябват бързи отговори.

Значи Викториа(1г и 4 м) от днес следобед повръща доста, и има разстройство. Говорих с педито - изписа ми сироп п/в повръщане и само толкова. Изповръща си всичко, което беше яла до обед. От тогава е само на сокове. Подозирам, че повръщането е от храна. От 1 час ве4е е добре, и сега се чудя дали да й дам АМ да хапне, или да я освавя така с празен стомах. newsm78 Знам, че киселото разхл;абва, ама за адаптето...?
Виж целия пост
# 1
Извинявам се, че пускам тук темата, но е доста по-населено, а ми трябват бързи отговори.

Значи Викториа(1г и 4 м) от днес следобед повръща доста, и има разстройство. Говорих с педито - изписа ми сироп п/в повръщане и само толкова. Изповръща си всичко, което беше яла до обед. От тогава е само на сокове. Подозирам, че повръщането е от храна. От 1 час ве4е е добре, и сега се чудя дали да й дам АМ да хапне, или да я освавя така с празен стомах. newsm78 Знам, че киселото разхл;абва, ама за адаптето...?

СПоред мен 1 час е много малко време за "успокояване" на повръщането. Особено пък за даването на млечен продук като АМ. ПО-добре я остави малко гладна.  Като казваш, че е на сокове какви сокове имаш предвид? Т.е нещо не разбрах как не повръща от 1 час, а пък е на сокове? Педиатърката не ти ли обясни как се " захранва" с течности детето постепенно? След първия час в който не е порвъщало се дава по малка лъжичка вода първо на 10 минути, после на 5, на 2 и т.н. . Няма да умре гладна, не се притеснявай. Важно е да приема течности, за да не се дехидратира, но също така е важно и да не се дразни стомаха, затова се дава с лъжичка по малко.
Виж целия пост
# 2
ако питаш мен,по-добре недей.дай или frizovom или лечебната хума на на milupа или humana.наскоро и ние бяхме с повръщане и разстройство,даже бяхме и в болница.дано при вас да не е от този вирус,но все пак не рискувай и остави детето няколко дни на диета.и по-добре не давай и сокове
Виж целия пост
# 3
Спря да повръща още преди 4-5 часа, но беше омърлушена, а сега е жизнена и си играе - това имах предвид, че ве4е е добре. newsm78. Давах и сироп 2 пъти. Сокове давам - разреден компот от ягоди с вода. Чиста вода не иска да пие(никога не е и пила)
Виж целия пост
# 4
Спря да повръща още преди 4-5 часа, но беше омърлушена, а сега е жизнена и си играе - това имах предвид, че ве4е е добре. newsm78. Давах и сироп 2 пъти. Сокове давам - разреден компот от ягоди с вода. Чиста вода не иска да пие(никога не е и пила)
по-добре и свари чай от шипки или вземи сока на hipp-ors,който си е само при разстройство
Виж целия пост
# 5
[ Т.е нещо не разбрах как не повръща от 1 час, а пък е на сокове? Педиатърката не ти ли обясни как се " захранва" с течности детето постепенно? След първия час в който не е порвъщало се дава по малка лъжичка вода първо на 10 минути, после на 5, на 2 и т.н. . Няма да умре гладна, не се притеснявай. Важно е да приема течности, за да не се дехидратира, но също така е важно и да не се дразни стомаха, затова се дава с лъжичка по малко.
Да, да - точно това ми обясни педито - и аз така давах. Сега пие малко пове4е сок.
Виж целия пост
# 6
Спря да повръща още преди 4-5 часа, но беше омърлушена, а сега е жизнена и си играе - това имах предвид, че ве4е е добре. newsm78. Давах и сироп 2 пъти. Сокове давам - разреден компот от ягоди с вода. Чиста вода не иска да пие(никога не е и пила)
по-добре и свари чай от шипки или вземи сока на hipp-ors,който си е само при разстройство
И педито това ме посъветва, но не иска да пие чай. Само този компот пие Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
има исвещички Вомитус-те са за повръщане,а за разстройството оризова вода,сок от дренки,дано скоро се оправите
Виж целия пост
# 8
По добре не давай АМ,мижеш да даваш HN25 на Милупа и сложи детето малко на диета.
Виж целия пост
# 9
пробвай с оризова вода.марти не я искаше,но след като не предлагах друго освен нея и чая започна да я пие
Виж целия пост
# 10
И педито това ме посъветва, но не иска да пие чай. Само този компот пие Rolling Eyes

На мен ягодите ми се виждат крайно неподходящи в случая. Ако не и дадеш от този компот и е жадна ще пие и вода от печени киселици Simple Smile Това в кръга на шегата, ама наистина опитай се да и пробуташ нещо друг вместо него. Например свари една ябълка и пак и кажи че е сок или нещо такова.
Виж целия пост
# 11
забравих да пиша,че лекарката ми каза,че поне 3 дни след като му мине трябва да е на диета и да се захранва постепенно
Виж целия пост
# 12
пробвай с оризова вода.марти не я искаше,но след като не предлагах друго освен нея и чая започна да я пие
А как се прави тази оризова вода? И какво значи на диета?
Виж целия пост
# 13
             А за разстройството нищо ли не ти даде? На вашата възраст ние постъпихме в болницата, защото малчо се беше обезводнил и за разстройството ни даваха сулфагуанидин /дали го изписвам правилно/ по 1/2 табл. на 6 часа. Педиатърката ми каза впоследствие, че мога да давам и медицински въглен. Дано съм била от полза. Бързо оздравяване.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Защо смяташ, че цялата работа е от храна, а не е причината вирус?
Дпоред мен АМ го остави най- рано за утре  Peace И не давай компот  Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия