Как да го науча да пие мляко?

  • 401
  • 4
Иска ми се да пропие мляко, голям е вече. Понякога, ако е сукал надвечер, което се случва рядко, вечерта не му стига кърмата. Трябва да му обяснявам че "млякото свърши" и заспива неудовлетворен, да не кажа гладен. А може да ми се наложи скоро да го отбия, имам кожно заболяване, което атакува ареолите на гърдите ми.
Не пие нито АМ, нито прясно мляко, макар че яде неща, приготвени с тях. Кисело мляко не ще под никаква форма.
От шише пие само вода, не иска нито сок, нито чай, дори кърма не пие от шише.
Дайте идеи...
Виж целия пост
# 1
Ех, той не знае, че е голям, сладура... Абе каквото и да си говорим - не им харесва адаптето, пък за дете над годинка (опитващо за първи път) - съвсем невъзможно ми се струва. Няма смисъл да опитваш марки. Вземи една и добавяй в кашите и кремовете, които приготвяш. Нямам идея колко мляко трябва да пие дете над годинка, но ако това не е достатъчно спретни му едно айрянче. От проверено домашно мляко. Аз така правя.

Ако се налага да отбиваш - направи го постепенно. Аз първо махнах (отказахме се)от нощните, после останаха 2 кърмения дневно, един месец карахме на едно (като се изключи период на боледуване тогава бяха много), после почна да пропуска и се отби.

Пиене от сламка пробвала ли си? Или от обикновена чаша - нещо ново и интересно.

Пробвай, ще разбереш как да стане най-добре за малчо. Бързо оздравяване и успех с отбиването.  bouquet

P.S. Как така си се измъкнала незабелязано по търлички? Извинявай, че съм те пропуснала.
Виж целия пост
# 2
При нас е същата работа. Мляко не пие, нито от биберон (тя не знае какво е това), нито от чашка. Правя кашите с мляко, вместо с вода, дори и да са с млечни по принцип. Това, заедно със солидно парче сирене в попарата сутрин мисля, че е достатъчно за млечни. Иначе се кърмим още сутрин и вечер преди заспиване и през деня преди да заспи, но ме съмнява да изяжда кой-знае колко, по-скоро за удоволствие...
Виж целия пост
# 3
Казваш, че кисело мляко не ще под никаква форма  Thinking
Аз давам с лъжичка кисело мляко с бисквити и после кърмя за заспиване. Гого си бърка в купичката с друга лъжица и е доволен. И аз мисля, че на моя не му стига вечер кърмата и затова процедирам така.
Щом казваш, че яде неща, приготвени с АМ и прясно мляко - приготвяй му от тях. Ще пропие след време, ако иска Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Когато отбих дъщеря ми, тя също не искаше АМ. Някои доктори са ми казвали, че в прясното мляко има ензим, който не може да се преработи от човешкия организъм и затова не я насилвам. Давам извара, сирене и кашкавал - това й е достатъчно. Кремчета и млечни каши също яде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия