Преждевременно раждане!

  • 4 511
  • 20
Здравейте! Вече много започвам да се притеснявам и ви моля за съвет. Влизам в 27 седмица, а от около 10-ина дни имам контракции (така ми обясниха докторите, въпреки че не съм много сигурна). Усещането е твърд корем, не е болезнено, но има някаква неприятна тежест ниско долу. Приеха ме в болница и ми наляха 2 банки кормагнезин. Докато лежах всичко беше ок. Но днес ме изписаха и ме мотаха 2 часа докато ми оформят документите. Стоях на студено, чаках права, после ме пратиха да търся една от лекарките за подпис ... абе общо взето падна голямо тичане по стълбите. След това се прибрах с такси, но от друсането корема отново ми се втвърди. Много ме е страх дали ще мога да износя бебето си! Имам прекалено много време до раждане ..... Иначе досега слава богу не съм имала кървене през цялата бременност, въпреки че м 4-я месец лежах за задържане, а първите 3 месеца изкарах почти изцяло на легло. Моля ви, ако някоя се е сблъскала с подобен проблем да ме посъветва какво да правя. Много съм уплашена. В момента пия Магнерич, но мисля, че не ми помага. От друга страна обаче съм чувала, че било нормално да имаш контракции през бременността и те били напълно нормални?! Объркана съм!
Виж целия пост
# 1
Аз съм така от началото на бременността мила. Виждаш коя седмица съм .... Значи ти ако не се лъжа си в 7-ми месец вече, така че дори да тръгне да излиза бебо не е фатално. Е разбира се  е по-добре да си излезне след 36 г.с., но не мисля, че и сега ще е огромен проблем- няма да си първата нито последната. Друго пии но шпа мен лично много ми помага и в комбинация с Магнерич се подсилва влиението на му върху организма ти
Виж целия пост
# 2
Мила аз съм така от трети месец..
Е добутах го до девети месец...
Но много важно, с мноооого лежане и хапчета..Магнерич, Но-шпа, Папаверин, и какво ли не...
Магнерича ще подейства след няколко дни и няма да се притесняваш така за контракциите..
Наистина трябва да лежиш повече и да си почиваш.

Стискам палци
Виж целия пост
# 3
Аз по принцип през бремеността и до момента се лекувам с хомеопатия. Имаше един момент, в който лекаря ми не беше в БГ и се наложи да прибегна до другата медицина. ВЛязох в болница (макар да се разбра в последствие, че не е нужно). Почувствах се по-добрре и в момента, в който ме изписаха и останах сама у дома болките ми се засилиха и аз се панирах.
Така, че от собствен опит ти казвам успокой се. това на първо време е най-важното. Второ лежи, спи и почивай колкото се може повече. Даже да не се чувстваш уморена, пак лежи. Не се натоварвай както психически, така и физически. Мисли позитивно. И на трето място пий си магнерич с нош-па. Когато усетих, че много на често ми се втвърдява корема пиех магнерич и ми помагаше.
Моите контракции се появиха отново в 7 месец. Тогава също трябваше да пия магнерич, но отказах (но пиех хомеопатични капки). Втвърдяването на корема ми отмина, но като се натоварех малко повече веднага се появяваха контракции. А от началото на деветия бях с постоянни контракции (подготвителни). Но истинските болки започнаха на термина ми и  през ноща родих. Така, че не се притеснявай. Това, че имаш контракции не означава, че ще раждаш.  Grinning
Виж целия пост
# 4
Влизането в 27 г.с. е средата на 6-ти месец /реален/.
Аз имах контракции още преди два месеца, но Магнеротът /Магнерич/ ми помогна доста и сега нямам.
Но наистина трябва да мине известно време, докато започне да действа.
Не мисли за преждевременно раждане, защото много мами са имали контракции през цялата бременност, а са износили бебетата си докрай.
Обаче за почивката е много важно - колкото се може повече.
Виж целия пост
# 5
Така, както го описваш, са контракции, но не родилните.
Аз бях с такива контракции почти през цялото време. Като походех малко повече винаги (в смисъл-повече от 500 метра Sad )ги получавах. Тогава просто спирах на едно място, ако можеше-сядах някъде и като отминеха-продължавах. И така-до деветия месец кажи-речи. Но не родих преждевременно. Напротив-преносих с една седмица. Така че-не се тревожи! Нормално е. Пий каквото са ти предписали, карай по-спокойно, почивай повече и се радвай на коремчето Grinning
Виж целия пост
# 6
Само не се притеснявай!
Както са ти писали мамите преди мен - почивката и спокойствието са най важното. Аз бях с контракции от 6 месец, лежах 1 седмица за задържане, а в момента се радвам на сладък малък мъж роден на термина. Така че не се притеснявай, пий си магнезия и си мисли за хубави неща:)
Виж целия пост
# 7
Хе-хе споко! Аз бях така от 23-24 седмица. Не, че и аз не си мислих подобни неща, но всичко мина ОК.
Виж целия пост
# 8
Контракции е нормално да има през бременността, но тази тежест ниско долу  Rolling Eyes може да означава навлизане на бебето в родовите пътища, т.е. скорошо раждане. Ти каза ли това за тежестта на лекаря си?
Не искам да те плаша, но аз изпитвах това няколко дни преди да родя в 28 г.с. + болезнено втвърдяване на корема и болки в слабините.
Непременно се консултирай  и с друг гинеколог, само лежане и позитивни мисли не помагат.
Виж целия пост
# 9
Аз сьщо искам да те успокоя че само контракции не са основание да се плашиш от преждевременно раждане.
Аз имам и разкритие 2 см от 4 месец и болезнени контракции(но поносими), слава богу засега всичко е наред. Пия едни хапчета подобни на но шпа и се опитвам да мисля позитивно.
И не гледам да лежа непрекьснато. Моя лекар смята че ако няма силно кьрвене или много болезнени контракции е хубаво да се лежи около 16-18 часа на денонощие, но трябва и от време на време и да се движи човек. Лежането нон стоп сьщо е вредно.
Аз сега чакам с нетьрпение да стигна 36 седмица и го пожелавам и на теб. Най-важното не мисли непрекьснато за това а се опитай да се заемеш с нещо друго което да ти отвлича вниманието.
Е на мен ми е по лесно да се отвличам от лоши мисли защото си имам бебка на година и 2 месеца.

Стискам палци всичко да е наред!!
Виж целия пост
# 10
Както и Карен ти е писала консултирай се с друг гинеколог. Съществуват и доста  по - силни хапчета от папаверина, нош - па и магнерич - казват се Гинипрал, и се вземат изключително по лекарско предписание.Аз понеже карах изключително тежка бременност, предшествана от много късен спонтанен аборт, ги пиех всичките в комбинация. Слава Богу, всичко мина ок. и родих в 39г.с.
Виж целия пост
# 11
Наистина трябва почивка. Аз бях с контракции (при това болезнени) от 2-ри месец и с лежане и хапчета избутах до 9тия и успях да устискам бебчо. На теб ти остава малко. Така на първо място почивка, тоест лежане - възможно повече и спокойствие. Контракциите се получават както от физическо натоварване, така и от психическо (нерви, притеснения и т.н.). Отпусни се, почивай си, чети книжки, гледай ТВ, в никакъв случай не се юрвай да чистиш основно или такива неща... Ако ходиш на работа, искай от гинеколога си (който ти следи бременността) болничен и си остани в къщи. Пий си хапчетата, Магнерича, може да го заместиш с Магнерот, по-ефикасен е, но общо взето съставът е същия. Питай гинеколога си дали успоредно да не пиеш и нош па или папаверин, по-бързо отпускат контракциите. Не се притеснявай, ако се пазиш, ще си изкараш до края. Ако зачестят контракциите, станат болезнени или кървиш, отивай в болница. Не се притеснявай, защото тия нерви водят до контракции. Както силвър е написала, ако не помогне това лечение, има и по-силни лекарства, мисля че от към 28-29г.с. вече можеха да се приемат, но за това си трябва консултация с гинеколог. Запомни, най-важното е лежане и спокойствие!!! Стискам палци!
Виж целия пост
# 12
Мила, няма по-важно нещо в момента от спокойствието и вярата ти. Всякаква паника е безсмислена! Не мисля че е толкова страшно положението, ако наистина успееш да преодолееш страха си. Аз лично бях с болезнени контракции и във втория и в третия ...съвсем до края на бременността си. Пих магнерич и но-шпа, после към седмия когато контракциите наистина бяха като родилни пих Гинепрал за около седмица. В крайна сметка родих 6дни преди термина си здраво и прекрасно момченце. Всичко е до това да успееш да се пребориш със страховете си и да слушаш докторите. Убедена съм следвайки опита си, че всичко ще бъде наред!!!
Желая ти лека бременност и слънчево бебче! Simple Smile
Виж целия пост
# 13
От началото на 5 месец бях на Магнерот почти до края.И въпреки това имах контракции всеки ден.Диагнозата ми беше "чуствителна матка".И аз се шашках и само четях за преждевременни раждания и търсех информация за оцеляване на преждевременно родени деца Confused .В един момент реших да се успокоя и да не мисля за глупости,а да повярвам че детето ми ще се роди здраво и доносено.Изхвърлих черните мисли  и се успокоих.Преносих три дни и на четвъртия се роди моята дъщеричка,жива,здрава и много сладка Grinning !
Почивай колкото можеш повече,зареждай де с положителни емоции,гледай весели филми,глези се с любими храни или разходки по магазините Wink ,и вярвай в щастливия край!
Пожелавам ти спокойна бременност,леко раждане и здраво детенце.
Виж целия пост
# 14
Здравей, Анита-79!
Аз съм от МАРТ-енските майчета и ти бях писала там, но може би не си прочела отговора, защото вече си била в болницата. Сега ти отговарям и тук.
Аз имам същите проблеми. Пиех Магнерич 3х1, но болките продължаваха. Моята лекарка предложи да изследвам наличието на магнезий в кръвта. За тази цел трябва да спреш за 24 часа Магнерича, плаща се допълнително около 5-8 лв. не помня, защото това изследване не се поема от Здравната каса. Оказа се, че въпреки пиенето на Магнерич, магнезия не ми достига. Така че ми увеличиха двойно дозата и сега пия 3 х 2 = 6 таблетки дневно. Да не ти казвам какво става със семейния бюджет! Обещах, че ще лежа, че няма да се уморявам, защото иначе ще ме вкарат в болница. Сега съм си вкъщи в едни безкрайни болнични. Забелязвам, че дори да не върша тежка работа, ако не лежа - стяганията пак се появяват. Седенето не помага, лежане му е майката.
Така, че разпитай допълнително. Дано всичко е наред!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия