Къде са нашите доматиииии?

  • 1 553
  • 27
Писна ми да ям твърди, неузрели (а уж червени), безвкусни домати. И тоя зелен кол вътре, дето докато го изрежеш, половината домат отива...! Къде ги нашите доматки? Средата на август сме вече  Thinking  Само внос ли са, толкова ли вече никой не отглежда нормален, български, сочен и сладък домат ooooh! Станахме като в САЩ. Моя приятелка разказваше, че там забравени в колата на задното стъкло домати, след 1 седмица не са мръднали (развалили в смисъл, не избягали Mr. Green)
Софиянки, ако някой някъде е попадал на вкусен домат, да казва  Praynig Вече така съм озверяла за едно такова доматче, че ще отърча и до другия край на София, ако трябва Cry
Виж целия пост
# 1
Моя приятелка разказваше, че там забравени в колата на задното стъкло домати, след 1 седмица не са мръднали (развалили в смисъл, не избягали Mr. Green)

Твоята приятелка лъже  Grinning
Виж целия пост
# 2
Като искат да ги изкупуват за 3 стотинки килото, кой да ги гледа тези домати  Confused
Виж целия пост
# 3
На пазара Иван Вазов има един човек, който продава вкусни, градински домати. Производител е. Вече 2-ра година от него купувам. Ако ти е на път - ще пиша къде точно му е сергията.
Виж целия пост
# 4
На пазара Иван Вазов има един човек, който продава вкусни, градински домати. Производител е. Вече 2-ра година от него купувам. Ако ти е на път - ще пиша къде точно му е сергията.

Обичам те    love001 Казвай  newsm53

Моя приятелка разказваше, че там забравени в колата на задното стъкло домати, след 1 седмица не са мръднали (развалили в смисъл, не избягали Mr. Green)

Твоята приятелка лъже  Grinning

Е, чак до там не мога да дойда smile3518 Яж си ги сама, ама те са пълни с нитрати, да знаеш smile3533
Виж целия пост
# 5
До малките 5 кьошета има едни баби, които продават страхотни домати - биволско сърце. А и в магазина до нашия блок има хубави също  Laughing (Младост4 е това).
Но да ти кажа, донесоха ни скоро градински-домашни домати и те нещо не бяха хубави, а друга година са страхотни. Може сезонът да не е добър   Thinking
Виж целия пост
# 6
Моя приятелка разказваше, че там забравени в колата на задното стъкло домати, след 1 седмица не са мръднали (развалили в смисъл, не избягали Mr. Green)

Твоята приятелка лъже  Grinning
И аз се бях заинатила с тия домати като бях в САЩ и накрая ,за да ми угодят- ме заведоха да си избера от някаква градина- огромна беше наистина, екологично чисти, 3 пъти точно по-скъпи от тези в супермаркета, на външен вид-чудесни, но отнново този гумен вкус/безвкус/. Та като се прибрах, си отядох на вкусни домати.  Много е жалко, че вече няма откъде да си купи човек  истински, чисти плодове и зеленчуци.
Виж целия пост
# 7
Като влезеш на пазара от посока спирката на тролея и автобусите, отиваш в най-долния край, т.е този, който е най-далеч. Човекът продава на най-дясната сергия, която гледа към едни метални бараки.
Дано съм го обяснила добре и го намериш!
Виж целия пост
# 8
И на мен познати,които се прибраха в БГ от Канада,ми казаха,че доматите там вече са като тукашните.Производителите използвали семена като за по-студени и неблагоприятни за растеж райони,явно с цел да добият повече реколти.Не зная,дали е вярно.Тукашните семена са модифицирани така,че плодовете или зеленчуците да узряват в доста по-кратък период поради климатичните условия.
В частните стопанства можело да се намерят вкусни зеленчуци,но не всеки има време и възможност да ходи и търси.
Явно вече няма да тъгуваме по вкусните домати и краставици в България... Tired

*****
"Чесането" на клавиатурата е индикация за липса на сиво вещество,а заяждането е висша проява на мисловна дейност и извисяване над дребните неща от битието.
Виж целия пост
# 9
Алекс1, благодаря ти, разбрах  newsm53 

Mondа, приятелко-предателко, сърце нямаш, да знаеш newsm45  Хм, хм, що си изтри половината от отговора, а Crossing Arms
Виж целия пост
# 10
Този сорт са много по-трайни и издръжливи на транспорт и съхранение, затова за съжаление масово изместват нашенските си вкусни домати. Аз си купувам розови от 1 малко магазинче - на двойна и тройна цена.
Umbra светни ме за Младост4. Може да има и други заинтересовани.
Виж целия пост
# 11
Като човек прекарал доста лета на село имам известни подозрения, че нищо им няма на сортовете, просто доматите се берат почти зелени и за това изглеждат така и имат такъв вкус.
Домати си купувам почти винаги само от баби и дядовци, които продават край пазарите.
Е има дразнещи неща като ръчни кантарчета, които не е ясно колко са точни, но карай.
Виж целия пост
# 12
В Пловдив по пазарите има всякакви домати и гадни и хубави.Купувам си вкусни за 0.80лв/кг най-много, доста големи при това.
Виж целия пост
# 13
В Младост4 - точно до бюрото по труда (една жълта сграда) - плод и зеленчук "Сафари".
Виж целия пост
# 14
Мол "Баба ми" има най вкусните домати. И още куп такива вкусни неща. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия