Това не ми харесва а на вас?

  • 7 529
  • 151
Цитат
мъжът ми си спеше на спокойствие в дневната, а аз спах и с 2 деца в стаята.

Цитат
а това,4е не искаш да спиш отделно от съпруга си...мисля 4е ще ти е последната грижа...все пак с едно дете е трудно,особено първите месеци,пък какво остава с 2....самия той ще си грабне възглавницата и ще отиде в др стая да спи.....мъже са все пак   


Това са изказвания от една друга тема които ме наведоха на мисъл да ви попитам защо в България (това са моите наблюдения) мъжете толкова малко участват във отглеждането и възпитанието на децата.
Знам че това което ще напиша ще подразни повечето от вас.
Обаче изказванията по горе за мен са неразбираеми Thinking
Ще обясня по какви причини:
1 Защо таткото трябва да спи спокойно когато в къщи има дете не е важно колко са 1,2,3 нали това са неговите деца?
2 Защо майката трябва да спи със детето а не с мъжа си?
3 И още едно не ли се притеснявате за семейната връзка в случая ако все обръщате вниманиее на децата а мъжа остава без внимани и не е ангажиран с грижите за детето и на всичко отгоре си спи в другата стая.
Не съм настроена агресивно а питам за да разбера дали моите наблюдения са погрешни.
 
Виж целия пост
# 1
мисля, че си е до семейство. Не е масова практика.
Виж целия пост
# 2
Кой както си го направи , бих казала. При нас детето си има детска стая и спи там.
1. В повечето случаи татковците ходят на работа и затова се жалят.
2. Това и на мен не ми е ясно, при нас няма такова нещо - всеки в неговото легло.
3. Би трябвало и двамата родители да участват по равно в грижите за детето , но това почти никога не се случва за жалост Tired
Виж целия пост
# 3
Ами аз си го жалех моя и не протестирах, когато си взимаше заглавката и в другата стая.
Неговата работа е свързана с много пътувания на дълги разстояния, а и вече не е първа младост. Всъщност, реално погледнато, Станислав не ни е създавал големи проблеми нощем........изключвам един период, през който се будеше сутрин-и не заспиваше!!!-между 4-5.30 сутрин.
А, да добавя още нещо-аз после през деня си наваксвах задължително съня с детенце....зарязвах всякаква работа и спях. Даже допреди 2 седмици, когато тръгнах на работа, лягах следобед със Станислав и си спяхме по 3 часа понякога.
Виж целия пост
# 4
Не мисля,че наблюденията ти са погрешни.Може би остатък от патриархалните порядки,когато главно жената се е грижела за децата и е осигурявала спокойствие за съпруга,за да се отдаде на по-висши дела...Не зная.Мисля,че в по-малките градове все още това е масово явление.
Бих се радвала,ако макар бавно и полека се отърсваме от подобни разбирания.И аз като майка на момче мисля да започна от себе си и неговото възпитание.

*****
"Чесането" на клавиатурата е индикация за липса на сиво вещество,а заяждането е висша проява на мисловна дейност и извисяване над дребните неща от битието.
Виж целия пост
# 5
Ние със съпруга ми също спим отделно в момента, което според мен по никакъв начин не пречи на връзката ни.

1 Защо таткото трябва да спи спокойно когато в къщи има дете не е важно колко са 1,2,3 нали това са неговите деца?


В нашия случай той работи над 9 часа в денонощието, без да слагам надомната работа, с която се е захванал, а е на дневни и нощни смени.


2 Защо майката трябва да спи със детето а не с мъжа си?

 

Причината да е така, е защото кърмя и за мен е по-удобно да спя с мъничето и да я кърмя през нощта, отколкото да ставам всеки път, когато има нужда.


3 И още едно не ли се притеснявате за семейната връзка в случая ако все обръщате вниманиее на децата а мъжа остава без внимани и не е ангажиран с грижите за детето и на всичко отгоре си спи в другата стая.



Той не остава без внимание. Спалнята не е единственото място, на което можем да си обръщаме внимание  Mr. Green, а и единствено самото спане, в истинския смисъл на думата, е в другата стая.
Виж целия пост
# 6
Не е практика, но го има.
За моето семейство не мога да го приема, ако някога стане, ще го определя като сериозен проблем.

П.П. От раждането на София, когато тя се събуди нощем, става само той.
Виж целия пост
# 7
Не е практика, но го има.
За моето семейство не мога да го приема, ако някога стане, ще го определя като сериозен проблем.

П.П. От раждането на София, когато тя се събуди нощем, става само той.
Чак пък проблем???? И то сериозен?????
Ами ако трябва да стане сутринта в 5 часа-пак ли той ще е дежурен?
Не го приемай като заяждане, но думичката СЕРИОЗЕН ми е прекалено силна.
Виж целия пост
# 8
подобни порядки са не само недопустими,но и грозни в моите очи.не сме се събрали за разплод,нито да си плащаме сметките заедно , или  да делим обща квартира(мдааа,времената са трудни).семейството всъщност е нещо много по-хубаво Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Чак пък проблем???? И то сериозен?????
Ами ако трябва да стане сутринта в 5 часа-пак ли той ще е дежурен?
Не го приемай като заяждане, но думичката СЕРИОЗЕН ми е прекалено силна.

Да, и в 4, и в 5, и в 6 става, когато се наложи.
Всеки си познава семейството, спането в отделни стаи при нас би значело някакъв наистина сериозен проблем в отношенията.
Виж целия пост
# 10
мисля, че си е до семейство. Не е масова практика.
и аз мисля,че е до семейство и се надявям да не е масова практика
Виж целия пост
# 11
Цитат
Това не ми харесва а на вас?

А на мен ми е все тая. Няма стандарти за семейно поведение. И не виждам защо едните трябва да се оправдават, а другите да го осъждат.
Със сигурност средностатистическата форумка е с идеално семейство и какво от това...
Виж целия пост
# 12
До семейство, и човек е.
Виж целия пост
# 13
Цитат
Това не ми харесва а на вас?

А на мен ми е все тая. Няма стандарти за семейно поведение. И не виждам защо едните трябва да се оправдават, а другите да го осъждат.
Със сигурност средностатистическата форумка е с идеално семейство и какво от това...
абсолютно съгласна.
Виж целия пост
# 14
И аз него разбирам това да спи таткото в друга стая Thinking
Грижите по детето сме си ги разпределили по равно през ноща по често ставам аз но,се е случвало да става и той Peace вкрайна сметка детето е и негово тьй де( дане сьм си го направила сама Mr. Green)
А като си помисля че,има жени които толкова се вживяват в ролята си на майки че,забравят че,са и сьпруги и си изоставят вьншния вид а най-лошото е като решат че,исьпругьт им е дете ooooh!.....
и после защо им изневерявали мажете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия