Смятам да го почвам

  • 901
  • 7
Искам да попитам знаещите и опитните.
Подготвила сьм си всичките документи за здравната каса, за инвитрото. Но с това ти лудо чакане - дали-или, кога и как... Абе с две думи сьм решила да го почвам на свои разноски. Изписани са ми 3 протокола за лекарства - за прегнил,гонал-Ф и декапептил. Понеже не сьм от София и нямам много време да ходя до там просто за информация, моля някой да ме посьветва. От кой момент се започва пиенето на тези лекарства. Питам не за друго ами за да си планирам следващото си ходене при д-р Славова. Не, че гледам да претупам нещата. Просто и мьжьт ми ще заминава за извастно време и искам да си планирам по-добре нещата. Знам, че може да се наложи да се правят други изследвания и още кои знае кво, ама все пак.
Виж целия пост
# 1
Говори за това със лекарят, при който ще го правиш...макар и по телефона, това е по разумно  Grinning
Виж целия пост
# 2
Тези лекарства не се пият, това са инжекции, като поставянето им е доста често и трябва да те следят постоянно на ехограф и да ти правят кръвни изследвания по време на стимулацията.
Виж целия пост
# 3
Стимулацията трае около 2 седмици, започва се в началото на МЦ. Но както те е посъветвала Денис - обади се и питай, лекарите знаят най-добре.
И ние сме решили да правим ин витро, но за съжаление ще чакаме одобрение от Здравната каса, нямаме финансовата възможност да направим процедурата изцяло на собствени разноски. Не ми се мисли откъде ще намерим средства за повторение, ако не стане от първия опит...  Tired
Виж целия пост
# 4
Е, Жабче, вие още не сте почнали и ти така говориш.Я, споко, при теб от първият път! Hug
Успех и на двете! Peace
Виж целия пост
# 5
Мила, моето също беше по програмата на Здравната каса.Чаках около три месеца.После ми се обадиха, взех си протоколите и отидох при личната. Тя попълни рецептите, отидох в аптеката, доставиха ми инжекциите за 24 часа и се почна.Става бързо и неболи.Само чакането след  това е мъчително.Успех! newsm10
Виж целия пост
# 6
Стимулацията ти ще бъде между 10 и 40 дни. Всички лекарства са във вид на инжекции.
Ако Декапептилът е 3.75 единици, ще ти го сложат след овулация и после ще чакаш 15 дни до същинската стимулация  с гонал. Това е така наречения Дълъг протокол.
Ако декапептилът е в микродози 0.1, тогава ще ти го слагат по къс протокол заедно с гонала.
Стимулацията ти ще бъде около 10-15 дни, в зависимост от реакцията на яйчниците.
Прегнилът се слага 36 часа преди пункцията на фоликулите. Следва трансфер на 3-ти или 5-ти ден.
Обади се на доктора си и питай за протокола.
По време на стимулацията е добре да си в града, в който ще правиш инвитрото, защото ще те следят през няколко дни, а може и всеки ден. Ще ти правят поне 2 изследвания на хормони.
Късмет.
Виж целия пост
# 7
 Crossing Arms
АБСОЛЮТНО!!!ТЕЗИ НЕЩА СЕ ПРАВЯТ ПОД ЛЕКАСКИ КОНТРОЛ!ТО ТОВА ДА НЕ Е ЗАКУПУВАНЕ НА НЯКОЯ СТОКА!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия