миялна машина

  • 9 821
  • 25
най-накрая решихме да изхвърлим всички стари шкафчета и шкафченца #Crazy от кухнята и да си направим коренно различно подреждане и пренареждане на всички уреди...сега вече ще има място и за миялна машина Laughing..и въпросът ми е :каква марка ще ми препоръчате- хем да е хубава , хем да не е много скъпа Peace, да не е много обемиста и какво точно да гледам като избирам...нали при всяко нещо си има особености Thinking....ако някой може да ми сподели опит - много ще ме олесни Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Моята е Аристон и съм много доволна, няма никакви особени екстри  Peace Електролукс е другият ми избор.
Зависи много колко пари сте готови да дадете и какъв размер искате, моята е 45 см.

Ето ти сайта на Технополис да разгледаш http://www.technopolis.bg/prod.php?equ_id=1077
Виж целия пост
# 2
Абе може и Шани да ме обори, но моята е Бломберг и ти казвам,че съм улучила десятката за не много пари. По отношение на работата и е просто пИрфектна ! Laughing Друг е въпросът колко ще издържи без ремонт. Но се надявам да е по-дълго. Нямам неизмити тенджери и тави, мирише прекрасно( някои се оплакват от лоша миризма ) и филтрите и изобщо не се замърсяват след миене.    Произвежда се в Турция, но мисля,че не от толкова отдавна, че да успеят да развалят немското качество. Спокойно мога да кажа, че качеството е като на АЕГ, за доста по-ниска цена.
А като взимаш - само за 12 комплекта, нали си махнала шкафчетата, какво като е обемна. Няма да съжаляваш. Относно екстрите- има една много хубава тема, от където разбрах доста неща, като купувахме нашата. Потърси я, тук във форума е.
Виж целия пост
# 3
Аз ползвам Електролукс. Можеш да я погледнеш тук. Доволна съм. Като избираш е добре да гледаш да има отложен старт (моята е доста тиха и я пускаме през нощта, въпреки че е на гръба на стената на спалнята не се чува), също и кратка програма за изплакване. Гледай колко ток и вода харчи.
  Сама трябва да прецениш колко голяма да вземеш. Според мен 45 см., за 9 комплекта е достатъчна. Ние сме двама души и е ясно, че ни стига, но и когато живеех с родителите ми ползвахме такъв размер, а бяхме четирима. Рядко се е слувало (за 8 години не повече от 10-15 пъти) когато имаме гости да останат прибори и да чакаме да измие първите. На някой са им малки и всеки ден пускат пълна за 12 комплекта. Явно зависи много от ежедневието и колко съдове се цапат.
   Още един съвет, много внимателно огледайте уреда преди да го купите. Сиугрно си го знаеш де, но ние бяхме харесали първо един друг модел, много подобен на този, но с панел за управление отпред, който се вижда след вгрaждането. В магазина имаха 3 бройки, изложената и още две с дефекти. Питахме ще им докарат ли нови и те казаха, че имат много бройки и като ги продадат тогава (а ги предлагат на нормалата им цена)  В магазина от който взехме нашата също първо извадиха една с малък дефект!
Виж целия пост
# 4
И нашата е Електролукс, но е малка - за 5 комплекта. Взехме малка, защото нямаме място в кухнята за голяма, но аз съм доволна. Пускаме я всеки ден, а понякога през ден. Може би като порастнат децата ще ни е малка, но тогава ще му мислим  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Моята е http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=682188&cat=68&f=3656 , но честно да ти кажа много ми се щеше да си вземем АЕГ и малко съжалявам, но за парите си е супер. Най-важното е да е клас А и с отложен старт и не правете грешката да си взимате малко или средна като нас. Ние нямаме никакво място и затова си я взехме, но ако имаме и дете вече ще е малка.   Peace Силно препоръчвам да си вземете за 12 комплекта, другите не си заслужават.
Виж целия пост
# 6
Твърдо за Аристон или Електролукс. Моята е Аристон - http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=682156&cat=68&f=3656
доволна съм. При мен решаващото при избора  беше, че исках съдомиялна за 12 комплекта с 1/2 зареждане. За съжаление Електролукс и АЕГ нямаха 1/2 зареждане при моделите си от 60 см. Друго, на което те съветвам да обърнеш внимание е отложеният старт.
късмет в избора
Виж целия пост
# 7
Моята еЕЛЕКТРОЛУКС. Доволна съм и за нашето 3 членно семейсво е достатъчна. А за отложения старт мога да ти кажа , че е голямо улеснение. Peace
Виж целия пост
# 8
Добре е да има поне 4 температури на миене, които да ползваш според случая  – има значителна разлика в консумацията на ток и вода за всяка температура (програма).
Голямо удобство е регулируемата горна кошница. Може дори да я махаш, ако искаш да измиеш по-обемни неща като тенджери, скарата на фурната и т.н.
Важно е и колко шумно работи.
Някои модели позволяват да се маха горния капак, което спестява ценни сантиметри при поставянето под плот, но пък в този случай миялната е малко по-шумна.
Виж целия пост
# 9
Абе може и Шани да ме обори,...
мнееееее  Laughing защо да го правя точно сега?!

Поздрави djemma   bouquet
Виж целия пост
# 10
Внимавай като гледаш да е компактна да не прекалиш-както сбърках аз CryСега имам място в кухнята, но половината ми по-големи чинии, ножове и т.н. не влизат вътре и пак си мия на ръка Tired
Виж целия пост
# 11
Още не съм се сдобила с такава екстра,но пък единият шкаф от кухнята го проектирахме с такива размери,че някой ден само да махнем вратичката и да монтираме миялната машина там,дай Боже!
Не мога да те посъветвам за марка,но никога не бих си взела от онези малките.Пълна глупост са ,според мен.
Виж целия пост
# 12
Абе може и Шани да ме обори,...
мнееееее  Laughing защо да го правя точно сега?!

Поздрави djemma   bouquet

Ами защото уважавам мнението ти, чета те внимателнои знам кои марки препоръчваш ( и си признавам, че ако те бях чела и преди да си купим машината, сигурно щеше да ми повлияеш в избора Joy). Laughing Ама наистина машинката мие прекрасно, макар, че не е известна марка в България. Laughing
Виж целия пост
# 13
...че не е известна марка в България. Laughing

ааааааа, аз я знам отдавна таз марка Wink
Виж целия пост
# 14
а защо са толкова скъпи тия миални, да му се не види #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия