За втората бременност след секцио...

  • 721
  • 14
Първата бременност ми мина тип-топ, като изключа последния месец. Сега, още в средата на 6-я усещам неприятно придърпване в зоната на шевовете - имам чувството, че ще гръмна...
При вас как е? Няма ли опасност да ми се отвори раната? Дали да не си купя колан за бременни, който придържа корема?
Виж целия пост
# 1
Аз съм в средата на 5ти, за сега нищо не усещам. Не е ли по-добре да се чуеш с лекаря ти, да ти даде той съвет...знам ли  newsm78.
Виж целия пост
# 2
Аз преди първата бременност имам две операции, но нищо не ми е опъвало, а сега са вече три операциите след секциото.

Вероятно от сраствания, но раната със сигурност не може да се отвори.
Виж целия пост
# 3
нямала съм подобни придършвания.
Виж целия пост
# 4
Аз нямах никакви придърпвания втория път. Най-добре се консултирай с лекаря си.
Виж целия пост
# 5
На мен след седмица ми предстои второ секцио, а досега не съм усетила нито болка нито придърпване.  От предишното секцио са минали 1г и 7м. Може би зависи от положението на бебето, най-добре сподели с лекаря си.
Виж целия пост
# 6
Аз нямах никакви придърпвания втория път. Най-добре се консултирай с лекаря си.
И аз така и съм на същото мнение  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз също нямах проблем и не съм чувала някой да е имал. И втория път родих секцио. Успех!
Виж целия пост
# 8
Аз съм само с една бременност със секцио, но година преди това ми правиха операция, защото бях с извънматочна.Разреза при тази операция е абсолютно същия като при сецио(без разрез на матката разбира се) и нямах абсолютно никакви проблеми по време на бременноста.
Защо не споделиш усещанията си с гинеколога си, според мен не би трябвало да се чувстваш така.
Успех и  леко бременеене Hug
Виж целия пост
# 9
И при мен в шестия месец имаше такива придърпвания. Отидох да ехограф и ми казаха, че всичко е наред. Това усещане съвпадна с влошаването на времето.
Виж целия пост
# 10
И аз имам придърпвания и болки, не силни, но ми казаха че е нормално. Пия но-шпа. Ако обаче решиш, че ще ти е по- комфортно мисля, че можеш да си вземеш колан. И аз исках, но се отплеснах и вече е късничко Mr. Green
Виж целия пост
# 11
При мен това неприятно чувство започна в началото на 9 месец.И имах руптура на матката въпреки многото минали години от първото секцио.Така,че редовно прегледи и за всяка болка при доктора.
Виж целия пост
# 12
Разликата между двете ми дъщери е година и 10 месеца. Родих и двата пъти със секцио. В първите 3 месеца от втората ми бременност и аз усещах някакво придърпване в областта на операцията, после престана. Може и Магнеротът да е помогнал, а пък и бебка се роди по-дребничка - 2500 гр.  newsm78
Виж целия пост
# 13
Благодаря, момичета!А възможно ли е да родя нормално или не е за препоръчване?
Виж целия пост
# 14
Докторката, която ми следеше бременоста каза, че ако всичко е нормално 5 год.  е достатъчно време за да родя нормално. Но при мен бебо не се обърна. Остана с дупето на долу / а бе раче/ и се наложи пак да ме резнат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия