Какво обеснявате на децата си за "вкусното месце"?

  • 682
  • 6
Преди малко, сина ми докато вечеряхме, ме попита какво ядем.Отговорих му че е пиленце.А той ми вика "то нали е било малко и сладичко?"
И аз  Shocked не знаех какво да отговоря  Grinning Просто пропуснах темата.А вие как реагирате?
Виж целия пост
# 1
Вървим към къщи - Ането, майка ми и аз. С майка ми се чудим какво ще готвим за вечеря - тиквички ли да правим, картофи ли и т.н.
Изведнъж детето запява:

"Пиле, пиле.." (началото на една песничка, която имаме на запис).
Аз ентусиазирано подхващам "Пиле, пиле, пи-пи-пи", но детето ме прекъсва:
"Ама аз имам предвид пиле за ядене"  hahaha

Толкоз за моите притеснения как ще й обясня за горките животинки. Аз лично имам такива скрупули от време на време (с периоди на вегетарианство), но уж невинното ми дете - цъ.
Както се казваше в едно стихотворение:
"...нашата мила, добричка Ивона,
дето носи тревичка на зайчетата
и зайчета - на питона"
Виж целия пост
# 2
Казвам, че има специални пилета, рибки и пр., които са само за ядене. Те не са тези - сладки и малки, с които си играем, а съвсем други. Crazy Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Казвам, че има специални пилета, рибки и пр., които са само за ядене. Те не са тези - сладки и малки, с които си играем, а съвсем други. Crazy Simple Smile

Че това си е откровена лъжа  smile3506
Виж целия пост
# 4
Казвам, че има специални пилета, рибки и пр., които са само за ядене. Те не са тези - сладки и малки, с които си играем, а съвсем други. Crazy Simple Smile

Че това си е откровена лъжа  smile3506

Знам Embarassed. Но не знам как, иначе да я науча хем да яде месо, хем да не бъде жестока към света наоколо?! Без да влизаме в сопорове за вегетарианство  и т.н., но още ми е пред очите гледката: момиченце около 8 г. съвсем нарочно и съсредоточено гони гълб с онези акумулаторни колички и когато накрая, все пак го смаза, просто слезе и седна до майка си без никаква реакция нито от майката, нито от дъщерята....
От друга страна - не мога да я държа на солети newsm78
Виж целия пост
# 5
  Аз й разказах първо за животните. В началото беше малко възмутена, че котките ядат мишки, обаче като разплетохме цялата верига и с най-спокоен тон й казах, че повечето животни ядат други животни, просто за да оцелеят млъкна и после някак го възприе като нещо естествено. Казах й, че не можеш да храниш тигър с банички, и че хищните животни не са лоши, просто това е храната им.
Виж целия пост
# 6
Честно казано не съм се замисляла по този въпрос  Rolling Eyes. Ще следя темата за евентуален отговор, който би ми допаднал Sunglasses.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия