???Чийзкейк с пъпеш и бял шоколад???

  • 3 147
  • 7
Здравейте, момичета!

Реших, че ако някой знае тази рецепта, тук ще го намеря!

Миналото лято Иван Звездев даде рецепта за такъв чийзкейк и аз го правих и стана много хубав, но... съм я забутала някъде и сега... пак искам да го направя, но нямам рецепта. Има ли някой, който да си спомня, или да го е правил?

Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Заповядай! bowuu

Чийзкейк от пъпеш

Списък на необходимите продукти:
   
400 г пъпеш
200 г сирене "Крема"
100 г заквасена сметана
100 г бял шоколад

за блата:
200 г бисквити
50 г масло
50 г мед
   
Начин на приготвяне:
1. Блатът се приготвя, като бисквитите се смилат в кухненски робот заедно с разтопеното масло и меда. Сместа се разпределя по дъното и стените на подходящи купички, като се притиска добре.
2. Пъпешът се нарязва, обелва се и се пюрира. След това се прехвърля в цедка и се оставя да престои около 10 минути, за да се отцеди част от сока.
3. Шоколадът се начупва и се разтопява в микровълнова фурна или на водна баня. Половин кофичка заквасена сметана, разтопеният шоколад и сиренето "Крема" се смесват и се разбиват с миксер. Добавя се изцеденият пъпеш и се разбърква добре.
4. Сместа се разпределя върху блата. Десертът се оставя да престои няколко часа в хладилник, за да се стегне.
Виж целия пост
# 2
Аааахааа!! Забранявам такива изкушения! Милост бе, милост!! Вий хора ли сте? Какво сте?!  #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Аааахааа!! Забранявам такива изкушения! Милост бе, милост!! Вий хора ли сте? Какво сте?!  #Cussing out
rotfImao rotfImbo  Joy
Небесна, искрено ме развесели, но напълно те разбирам, защото и аз се чувствам по същия начин. Ама кой ми е крив като не мога да се контролирам и от всичко искам да направя и опитам   261uu
Виж целия пост
# 4
Аааахааа!! Забранявам такива изкушения! Милост бе, милост!! Вий хора ли сте? Какво сте?!  #Cussing out
и аз тва питам,ама кой ми е крив като ровя все в готварския форум.
Виж целия пост
# 5
Ох мълиййййййййййййййййй, кват съм дива фенка на 4ийзкейка  утре шъ го метна Party
Виж целия пост
# 6
Извинявам се, че се намесвам в темата , но това направих аз


това е моя измишльотина нещо средно между чииз кейк и шарлота с праскови
ето рецептата:
1 кофичка кис. мляко
1 заквасена сметана
500 г. обезсолена извара
1 ч. ч. мед
2 п. желатин
5-6 праскови
1/2 п. бисквити "Ореховка"(толкова имах)

начин на приготвяне:
млякото, сметаната,меда и изварата се смесват и се разбиват добре с миксера. Прибавя се желатина(предварително разтворен). Прибавят се нарязаните на дребно праскови и начупените бисквити. Слага се във форма. После в хладилника за два часа.
Виж целия пост
# 7
Мляс, направо ми потекоха лигите.... почвам го....


Мерси много на Морена и на Ирелана!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия