първи признаци за диабет

  • 28 912
  • 19
 Момичета, извинявам се ако темата ми не е за тук, но си мисля, че мога да събера повече мнения.
 Знам, че трябва да потърся лекар, утре ще отида до клиниката. Но до тогава, може ли някой да ми обясни първи признаци за диабет при бебе.
 От приблизително 1 седмица Габи започна да пие много вода. Повече от 300мл на ден, което за него е необичайно. Преди пиеше максимум по 20мл. Няма никакъв апетит и е много раздразнителен. Мисля си, че може и да са зъби, но и съм притеснена да не е по-лошо, а аз кавато съм заспа да го "проспа". 
 Много ми е притеснено.
Виж целия пост
# 1
Отиди при педиатъра си и сподели притесненията си задължително.
Детето слабее ли, дъхът му как е. Много често ли пишка.
Това са признаци, но те не са стопроцентови. Нека му направят изследвания.
Виж целия пост
# 2
 На мен ми се струва малко отслабнал, но то няма и как при положение, че не се храни. Само хляб яде, без да се мръщи. За пишкането, пишка. Памперса постоянно е пълен.
 Освен кръвна захар има ли нещо друго за което трябва да настоявам като изследвания, че те тук са малко трудни по тази част?
 А за дъхът му не знам. по скоро е сладък и аз не мога да го опиша. Tired
 
Виж целия пост
# 3
Най-сигурният начин да разбереш е консултацията с лекар. Спомням си, че моят син на същите месеци като твоя (видях лентичката) беше започнал да пие над 300-400 мл вода на ден, а преди това пиеше много малко 50-60 мл. Аз също се притесних и се консултирах с лекар, защото в рода ни има диабетици, но се оказа, че няма проблем с детето.
Сега всеки ден яде и пие вода колкото иска, някои дни малко, някои дни много. МОже да е от зъбите или жегите. Аз не го спирам и не го насилвам, така ме посъветва и педиатъра.
Но пак те съветвам - при съмнение за здравословен проблем => консултация само с лекар.
Виж целия пост
# 4
Синът ми е с диабет, откриха му го преди да навърши 2 годинки, при него първите признаци бяха, че започна да пие много вода (2 литра дневно!) и много да пишка,  беше неспокоен и с ацетонов дъх, искаше да яде предимно сладки неща и отслабна много бързо! 
Можеш да си вземеш  тест ленти за изследване на урината, но те отчитат ако захарта е над 10ммол/л, но най добре се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 5
 А колко са допустимите стойности за кръната захар при бебетата? Сега вдигна и температура Tired
Виж целия пост
# 6
От 4.5 до 5.5 m.mol, но при бебетата винаги има големи отклонения.
Имате ли в рода си диабетици?
Тестът за захар става за секунди. Не се притеснявай излишно. Просто го направи. На всяка цена трябва да е на гладно. Praynig
Виж целия пост
# 7
Тип 1 диабет се изявява обикновено когато загинат 80% от клетките, призвеждащи инсулин (бета клетките на панкреаса или още B-клетки). Процесът на загиване може да продължава с години - 5 или дори повече години, но протичането му е напълно безсимптомно (без признаци на диабета). При засягането на по-голяма част от B-клетките начални симптоми на диабета се появяват бързо и в продължение само на няколко дни, до една - две седмици, се разгъва цялостната клинична картина на заболяването.

Степента на жаждатата е различна, но тя се забелязва обикновено когато надмине 2 литра. Най-често жаждата е в средни размери, понякога обаче може да достигне до 14-15 литра в денонощие.
Честото уриниране е вторият важен признак, който може да остане незабелязан през деня продължително време. Появяването обаче на нощно напикаване у едно дете което дотогава е оставало сухо през нощта, е винаги съмнително за дибет.
Урината става лепкава, по-светла, но не безцветна и при изсъхване на бельото остават бели петна, а тъканта се втърдява.
Повишеният апетит е наздължителен признак. Безапетитието се среща толкова често, колкото и повишения апетит.
Отслабването е почти задължителен признак.
Лесна умора, нежелание за игра, намалена работоспособост и на успеха в училище, раздразнителност, бързи и неоснователни промени в настроениео, главоболие и безсъние са признаците, допълващи палитрата на клиничната картина на диабета.
Зачервяването на бузите, клепачите, брадата се среща при напредналата степен на обезводняване у големите деца.
Паралелно със зачервяването е налице сухост на кожата и лигавиците, напуканост на устните, ранички в устните ъгли. Диабетът може да започне атипично с болки в корема, опъване на коремните стени, както се получава при апендисит и притонит. Това може да заблуди лекарите и болният погрешно да бъде поставен на операционната маса! Ацетоновият дъх от устата е често ключът, ориентира опитния хирург към диагнозата, която се поставя само чрез определяне на кръвната глюкоза.
Обезводняването е степенно разллично при отделните болни, от лека до тежка степен. Със засилване степента на обезводняване постепенно се прибавят и признаците на диабетната кетоацидоза: гадене, повръщане, болки в корема, ускорен пулс, ацетонов дух, тежко дълбоко дишане, т.н. Кусмаулово дишане, промени в съзнанието - от унесеност до пълна кома. Макар и рядко диабетът може да започне с признаци на хипогликемия или пък бавно.
Виж целия пост
# 8
s_vasseva , благодаря за точното описание  bouquet.

Извинявам се, ако въпросът ми е глупав, но до каква степен консумацията на сладко може да предизвика появата на диабет? Какъв е риска, ако малко дете /4 - 5 г/ консумира ежедневно сладко /приблизително 100 гр шоколад или неговата равностойност под друга форма/?
Виж целия пост
# 9
, но до каква степен консумацията на сладко може да предизвика появата на диабет?

не мисля, че има връзка едното с другото.
Виж целия пост
# 10
До колкото знам сладкото не провокира появата на диабет, но усложнява доста състоянието на детето, ако вече се е появил и все още не сме забелязали признаците. Както пише в инфото на svaseva, началната фаза протича безсимптомно. Но повишеното желание за сладко, трябва да ни държи нащрек, защото е един от симптомите- при настъпване на хипогликемия, на човек му се яде неконтролируемо сладко.
Виж целия пост
# 11
 Успях да си "издействам' час за доктор за днес, което направо си е за медал за храброст, предвид системата тук. Отначало обаче искаше да ми изпише атибиотик (по телефона  #2gunfire), а после като настоях да ни прегледа, каза че на толкова малки деца тестове не се правят.  #Cussing out Голямото чудо ще е в 4 часа.

 radini, няма диабетици в двата рода доколкото знам, но това не ме успокоява много. Tired
Виж целия пост
# 12
Стискам палци всичко да е наред. Praynig
Виж целия пост
# 13
Нана,
Таzи тема доста ме уплаши. И Саши пие много вода по около 500ъ600 мл на ден и съответно пишка доста. Но аz не съм се zамисляла до сега, дори zаради жегите гледах да пийва повечко вода zа да не се обеzводни. Като си помисля само, че ние трябва да пием по 2 или 3 литра zа децата 50 милилитра не е ли малко? Да не би просто да им се пие вода а ние да се плашим? И аz ще вzема да говоря с детския лекар, че ме раzтревожи. НАдявам се просто нещата да са наред  Wink
Виж целия пост
# 14
vivita, не искам да уплаша никой, но аз съм притеснена. Не искам да си мисля, че на нас не може да се случи, защото все на някой трябва да се случи. Ако беше само водата нямаше да се притеснявам. Преди едва изпиваше 20мл, а и още кара на АМ. Сега не иска да яде, постоянно е изнервен, за 1 седмица 2 пъти ми вдига температура без други симптоми. Има и други неща, които ме притесняват, но за тях си мисля, че е възможно просто да си въобразявам и винаги да са били така, просто сега да обръщам внимание. Не е от жега, защото при нас няма такава. Най високите температури лятото са 27г за по 2 дена. От един месец е около 15 и дори по-малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия