Дъщеря ми е на 4 г и кашля непрекъснато

  • 885
  • 12
  bouquet
Виж целия пост
# 1
дай повече подробности-от кога кашля,каква е кашлицата,вечер като спи,кашля ли?ходихте ли на лекар да и чуят гърдите?
Виж целия пост
# 2
Не искам да те стряскам, но първото, което ми идва на ум е астма. Зная, че звучи доста страшно, но в никакъв случай не е невъзможно.

При нас всичко започна по този начин, т.е. това ни накара да отидем при специалист. Тъй като Евита много боледуваше - две седмоци бронхит, една седмица - здрава, си мислех, че кашлицата е вследствие на изкарания бронхит (че на организма му трябва време да се изчисти и възстанови), известно време не обърнах по-сериозно внимание.
Но 4-5 бронхита и една пневмония за 4 месеца? - прекалено!
Тогава личния ни изпрати при пулмолог - там се почнаха едни изследвания, едни чудеса...
В крайна сметка се оказа, че детето има неалергична астма, т.е. има вероятност с възрастта астмата да отшуми, за разлика от алергичната, която остава за цял живот.
Разбира се не минахме без т. нар. животоспасяващи лекарства - пием си ги всяка вечер и се надяваме всичко наистина да отшуми.
При нас имаше и разни странични фактори, които са помогнали на астмата да се развие - дядо астматик (неин), единият ми дядо също, освен това тя е с много бяла кожа (казват, че по-светлите хора са предразположени към повечето болести, защото им е по-слаба имунната система)...

Искрено се надявам при вас това да е нещо моментно, но все пак, за да бъдеш ти самата спокойна, се обърни към специалист. Ако искаш мога да ти дам номера на жената, при която заведохме Евита.
Поздрави Simple Smile
Виж целия пост
# 3
преди около 2 год. дъщеря ми започна да кашля доста често ,нашият педиатър отначало казваше че е бронхит терапията й е антибиотик и така  в месеца задължително пиехме по веднъж, а понякога се налагаше и по два пъти .Водихме я на други специалисти и всичко си оставаше по старому.Накрая я заведохме при УНГ той каза че се налага вадене на трета сливица и това направихме ефект 0.Посетихве и хомеопат също
Виж целия пост
# 4
Евита винаги пие антибиотик, дори гогато не е с бронхит. Имахме и проблеми с третата сливица, но както ти писах по-горе оказа се друго. А две години кашлица е страшно много време. По-добре се обърни към пулмолог/алерголог. Хубаво е, че е навършила три години - има един тест, който се прави на деца навършили 3, за да се установи дали е на лице някаква алергия. Ако съществува такава се прави друг тест - за астма и подобни.
Виж целия пост
# 5
при д-р Динева водила ли си я-виждам,че си от ст.загора.ако са и чисти гърдите не и давай антибиотици-пробвай с бабини рецепти,но първо я заведи да отхвърлите разни алергии ,астми и т.н.на моята приятелка  детето така кашляше няколко години без някаква установена причина-започна да и дава това:КАШЛИЦА (у дете) - 100 г мед и 100 г прясно масло се смесват с 1 пакетче ванилия. Взема се три пъти по 1 чаена лъжичка.

рецептата е на ванга,но може би и детето го ''израстна''.напълно е възможно да е и някоя алергия-като се има предвид чистия въздух в нашия град  Angry
Виж целия пост
# 6
след изкарване на хрема дъщеря ми така се закашляше че повръщаше-понеже не можеше да се изкашля.пихме много сиропи,но нищто не помогна.на село ни дадоха една билка-подбел.за 24 часа не остана и следа от кашлицата.много е ефикасна.действа винаги безотказно
Виж целия пост
# 7
  Peace Не се притеснявай, а заведи детето на хомеопат, ние точно по такъв случай се запознахме с хомеопатията - беше м. август и детето неможеше да спи от кашлица, а беше изпило сума антибиотици и то най-силните и от безсилие се реших да опитам и вече други лекарства не ползваме. Успех.  Hug
Виж целия пост
# 8
А на градина ходи ли? Дъщеря ми тръгна миналата есен и докато не ги разпуснаха за лятото все си кашляше, без видимо да е болна.От средата на юли си е вкъщи и няма и помен от кашлица, нито сополи.
А мед, масло и ванилия наистина помага много! Мляко с мед преди сън- също-много успокоява!
Виж целия пост
# 9
По-миналата зима моят син след 3-4 прекарани бронхита, продължи да кашля цяло лято. След няколко  вида сиропи, които не помогнаха, решихме че така не може да се продължава и го заведохме на пулмолог. Оказа се, че има алергия (откриха го по кръните изследвания) и тя предизвиква кашлицата и спазмите. Сега вече цяла година пие изписания от пулмолога сироп. Така, че по-добре се обърнете към специалист - за София бих препоръчала д-р Гизова - зав. детска пулмология в Окръжна болница.

P.S. Не му даваме да яде мед и ядки по съвет на лекаря, никакви плюшени играчки и домашни любимци.
Виж целия пост
# 10
без да съм лекар веднага ти казвам
ТОВА Е АЛЕРГИЯ
не дай боже вече да е станало на АСТМА
като цяло
преглед при УНГ
тестване за алергии при алерголог
лечение от алерголог
не от личен лекар или педиатър
и имай предвид антибиотиците усилват тези алергични реакции
при нас беше същия филм с кашлицата
ако искаш подробности пиши на лични
Виж целия пост
# 11
Заведи детето на хомеопат. Нищо не ти пречи да опиташ. Ще видиш, че резултатите ще са страхотни. Ние се лекуваме само с хомеопатия от 1 година. Синът ми Крис (5 г.) в момента се доизчиства от пневмония. Нашата лекарка е невероятна чудотворка. Става въпрос за София, обаче. Знам, че и в Стара Загора има 1-2 добри лекарки - хомеопати. Ако те интересуват имена и телефони - пиши.
Виж целия пост
# 12
Още един глас за хомеопат. При нас помогна  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия