Трябва ли да си сменя личната карта...

  • 2 715
  • 34
ако след фамилията си добавя нова? Накратко: ще се женя и си мисля да не сменям старата си фамилия, а да добавя новата с тире. А дали трябва да сменя и шофьорската книжка? А дипломата за висше образование нещо като заверка ще и трябва ли? Моля, помогнете, защото никак не ми е ясно, четох малко из темите но за това не можах да намеря, а след три дни подаваме документи и трябва да реша какво да правя до тогава.
Виж целия пост
# 1
Да, трябва-за личната карта и шоф.книжка, дипломата си остава така-няма проблем. Да не забравиш и международния си паспорт-ако имаш такъв. По принцип мисля, че трябва смяната да стане до 1 мес. след сватбата, но мойто "вдъхновение" дойде чак след 1 година и нямаше никакъв проблем.Успех и ти пожелавам малко чакане по опашките Wink
Виж целия пост
# 2
Трябва да си смениш ли4ната карта,паспорта и книжката. Аз се сетих 4ак след 1 година и ме глобиха. За дипломата не знам, защото с моята съм нямала проблеми тук, но в БГ може да е разли4но.

Успех   bouquet
Виж целия пост
# 3
трябва да я смениш до 1 месец,иначе глоба.
Виж целия пост
# 4
Категорично да, сменяш всички документи за самоличност до 1 месец от смяната на името, без дипломата. Ако още не си завършила, може, след представяне на удостоверението за брак, да поискаш да ти я издадат с новата фамилия. Но щом си с тире, изобщо няма да ти е необходимо това упражнение при представянето на копие от дипломата за работа или последващо обучение. И аз в блажената си простота бях решила, че ще ми допечатат фамилията в паспорта (имам предвид старите зелени, там ги печатаха на пишеща машина) и ще ми ударят печат за брак, но не би! Mr. Green Като ми лепнаха един щемпел "невалиден", чак ми се дорева и ми се отщя и тирето и чудото... не за друго, ами тамън бях нацелила горе-долу прилична снимка за паспорт.
Виж целия пост
# 5
А дали ще има проблем ако примерно изчакам до другата година, защото тогава така или иначе ще ги сменят? newsm78 Предполагам, че дори да ме глобят няма да е толкова скъпо, колкото да си извадя два пъти нови...  newsm78 И колко е глобата, някой ако знае?
Виж целия пост
# 6
Доколкото знам ич не е малка глобата.
Виж целия пост
# 7
аз пък мислех, че като се прибавя тире не се налага да се сменя картата  Thinking
аз не искам да уведомявам банката, че съм омъжена, за да не ми преразгледат кредита  Confused
Виж целия пост
# 8
Да, сменят се  документите до 1 месец от промяна на името Peace
Виж целия пост
# 9
аз пък мислех, че като се прибавя тире не се налага да се сменя картата  Thinking
аз не искам да уведомявам банката, че съм омъжена, за да не ми преразгледат кредита  Confused
В момента, в който подпишеш в гражданското, при въвеждането на ЕГН ти излизат трите ти имена, с тирето, и информация че си омъжена.
Така че не можеш да излъжеш банката Grinning
Виж целия пост
# 10
аз пък мислех, че като се прибавя тире не се налага да се сменя картата  Thinking
аз не искам да уведомявам банката, че съм омъжена, за да не ми преразгледат кредита  Confused
В момента, в който подпишеш в гражданското, при въвеждането на ЕГН ти излизат трите ти имена, с тирето, и информация че си омъжена.
Така че не можеш да излъжеш банката Grinning
аз не искам да я лъжа, само искам да спестя тази подробност  Embarassed, кредита съм го теглила вече
Виж целия пост
# 11
да, сменят се всички документи - ЛК, задграничен и шофьорска книжка, без дипломи ...
колкото до подмяната догодина - разпоредбата гласи, че от следващата година ще започнат да се издават лични документи в нов формат, съобразен с изискванията на ЕС, но издадените до тогава ще важат до датата, която е изписана на тях. Примерно моята ЛК е със срок до 2014г и когато ида да си я подменя (след 8г.) ще ми издадат "европейска".

А и не се знае тия "европейски" документи за самоличност дали ще останат в същия формат, в който са в момента - нали скоро един образ им хакна защитите Wink
Виж целия пост
# 12
Я и аз да питам по темата - къде трябва да подам документи за смяна на шофьорската книжка и какви документи ми трябват???

Днес точно ходих да подам за смяна на ЛК, занесох и бележка от общината за промяна на адресна регистрация, но не знаех че трябва и шоф.книжка и задграничен паспорт да сменям.
Сега се прибрах и познати ми казват, че в РПУ-то можело и за шоф.книжка - върнах се аз отново там, при което бяха супер нелюбезни / а аз в момента съм супер-бясна/ и ми заявиха, че трябва да ходя до КАТ Дървеница.
Сега свеки ми твърди, че все пак в РПУ-то трябва!!!
Е да ама ако ми искат бележката за адресна регистрация, тя вече замина с документите за ЛК......
Трябва ли задължително и задграничния паспорт?
До НГ не ми се очертава пътуване, какви документи ще ми трябват и за негово преиздаване?

Моля ви се обяснете ми, защото ми писна от гадна бюрокрация, опашки и тъпи, нелюбезни служителки  #Cussing out
Виж целия пост
# 13
Да, сменят се  документите до 1 месец от промяна на името Peace
Така е, да. Макар, че аз си ги смених доста след това и се разминах без глоба Rolling Eyes Simple Smile
Виж целия пост
# 14
За книжката, личната карта и паспорта - да, това са документи за самоличност.
Дипломата - не!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия