Малко повече за спонтанния аборт...

  • 6 327
  • 4
Здравейте,

Имам един такъв проблем.. Нека започна с историята... Допреди 5 дена бях бременна в 8 г.с. и така се стекоха обстоятелствата, че прокървих и се озовах в Шейново след като се изръсих със 100 лв за преглед в Торакс (поради факта, че лекуващия ми гинеколог не съобрази да ми каже, че мога да ида директно по спешност в болница). Както и да е.. 2 нощи в болницата и се случи най-неприятното.. Направиха ми кюретаж и сега свърших антибиотиците. Проблемът е, че оттук натам незнам какво следва. Бях прекалено ядосана и разтроена за да разпитвам в болницата... Чух че обикновено пращат плода за изследване и би трябвало да изготвят епикриза, но незнам абсолютно нищо друго освен обичайното - колко време трябва да се пазя.
Бих била много благодарна ако някой ми каже дали наистина има такива епикризи и в какъв срок се изготвят.. после как трябва да протичат прегледите... за какви изследвания трябва да настоявам и всичко, което е добре да се направи след един спонтанен аборт..
Нека обменим малко опит:)
Виж целия пост
# 1
Здравей, съжалявам, че си минала през това.
Малко по-горе в този форум има закована тема за спонтанните аборти, която може би ще ти е полезна.
Ето линк- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97873.0
Виж целия пост
# 2
Здравей  bouquet!
Съжалявам за случилото се Hug.
Епикризата трябва да ти я дадат при изписването от болницата - ако не са,иди си я пойскай.
Резултатът от хистологичният анализ на изпратения материал е готов обикновено за 7-10 дни.Непременно си го потърси - той ще покаже поради каква причина плодът е загинал.Оттам насетне думата има твоят гинеколог - като види хистологията той ще реши какви мерки следва да се предприемат - изследвания,лечение.Ще ти каже колко месеца да изчакате.Ако нещо се съмняваш - потърси второ,ако трябва и трето мнение.
Желая ти успех и дано скоро се похвалиш с успешна бременност! Praynig
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за информацията,
напременно ще ида да си потърся резултатите просто никой не ми каза че ще има такива и тъй като ми е за пръв път и беше много неочаквано не съм се запознавала предварително с нищо. На мен една лекарка ми каза 20 дни и мисля да поизчакам.. после ще пиша какво точно е станало.
Виж целия пост
# 4
   Здравей,
много съжелявам за това, което ти се е случило, аз също съм го преживяла, бях в 10 г.с.
На мен гинекологът ми изписа противозачатъчни - Регулон, които пих 6 месеца. Аз обаче се страхувах и изчакахме още толкова, преди да започнем наново опитите за бебе. Много е важно сега да се наблюдаваш да не се получи някакво възпаление-дори и да имаш лека температура иди веднага на лекар. На мен ми се случи точно това(оказа се, че е трябвало по-дълго време да приемам антибиотици след кюретажа), но всичко се оправи бързо с още малко лечение.
Друго, което се сещам сега е, че хистологичният анализ на плода не показа нищо. Диагнозата беше "не са се развили оточни хориални въси", т.е. не се е образувала плацента. Но каква е причината за това не стана ясно от изследването. Изводът на лекуващия ме лекар беше, че плодът не е бил здрав и организмът го изхвърля.
Сега най-важното е по-бързо да загърбиш този момент от живота си и да гледаш смело напред!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия