кърмене и хемоглобин - кога да се изследва

  • 562
  • 10
Здравейте,мамита!Аз кърмя от два месеца и половина но изследвания още не са ни правили.Трябва ли да кажа на нашата лекарка да му пуснем такива или е рано?
Виж целия пост
# 1
Рано е.
В БГ стандартните изследвания на хемоглобин са на 6 и на 12 м. Макар ме точно на 6 м. са най-ниски стойностите,което си е един физиологичен процес, но така са го решили някъде си - така се прави.

Ако бебенцето не е обременено с някакво заболяване, което да те кара да си особено предпазлива (например единия родител да е с таласемия или с нещо друго, свързано с железния дефицит), няма причина да правиш изследванията на тази възраст.
Виж целия пост
# 2
На сина ми до сега не са му правили. Кърмих го 1 година
Виж целия пост
# 3
 На нас ни правиха на навършени 6 месеца изследвания,доколкото знам следващите ще са на 1годинка
Виж целия пост
# 4
На нас ни правиха на навършени 6 месеца изследвания,доколкото знам следващите ще са на 1годинка
такава е практиката.
Виж целия пост
# 5
Първите изследвания са на 6м.Кърмата не е някаква рискова храна, че да се налагат изследвания всеки месец - тя е най-полезната и пълноценна храна за бебчето.
Виж целия пост
# 6
За пръв път правихме изследвания, когато Паолина беше на 2 месеца.Така и не разбрах причината.
Когато навърши 6 -също.
Ако няма какво да те притеснява не виждам смисъл да бодете бебчето още от сега.
Виж целия пост
# 7
Още не са ни правили...тук няма такава практика, освен ако майката не zабележи, че бебето е бледо и отпуснато и иzлично не информира доктора или няма родител с анемия Grinning. Повечето деца са само на кърма/АМ минимум до 6тия месец, а често и до 8 и половина, растът zдрави като бици. Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
Вчера тъкмо нашето педи каза,че тези изследвания се правят на 6 месец.
Виж целия пост
# 9
. Повечето деца са само на кърма/АМ минимум до 6тия месец, а често и до 8 и половина, растат здрави като бици. Twisted Evil

 Joy hahaha Де и тук да беше така, колко по- жилави щяхме да сме  bowuu
Виж целия пост
# 10
изследвания се правят за първи път при навършени 6 пълни месеца. по-рано ако няма проблеми, не са нужни. не се притеснявай. ние до края на шестия месец бяхме само и единствено на кърма и хемоглобинът беше 119.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия