Нисък хемоглобин на бебе на 6 месеца?

  • 18 461
  • 16
Момичета, Ели имаше хемоглобин 100, а Ники 109 преди месец. Взеха кръв от пръста. Според доктор трябва да се направи и сега още едно изследване, за да се прецени дали да се прави нещо или не. Децата ми са захранени рано и ядат през ден месно и зеленчуковото пюре със жълтък, както и каша почти всеки ден.

Моля, посъветвайте ме, всеки съвет ще ми е от полза Praynig

Какво да давам повече да ядат, от къде да се вземе кръв за следващо изследване, защото четох, че по-достоверно било от вената да се вземе кръв, въобще малко опит и съвети в тази насока не са ми излишни Praynig

Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай изобщо.И не давай,ако ти предпишат Малтофер или нещо от тоя род.Боби беше със 104 или 105 на 6м.Докторът каза,че не е проблем ,даже и до 100 да е.Нормално е за 6м. бебе.Аз сам захранила на 5м., и в храната по време на изследванията,освен от време на време каша от елда,нямаше нищо друго,съдържащо желязо.Жълтък давах само 10-на пъти,колкото да го захраня,сега си го взема само от храната директно.№ 2 на Фризото е с по-голямо съдържание на желязо.При изследванията на 12м. ,хемоглобинът му беше 117.Това ниво е постигнато без лекарства и намеса от моя страна.
Виж целия пост
# 2
Това е нормално.Дъщеря ми също беше така.
Виж целия пост
# 3
Нормален ви е хемоглобина. Притеснително е, ако е под 100. А доста често има и лабораторни грешки. Повторете изследванията след 10 дни. Но не давай медикаменти още.
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай изобщо.И не давай,ако ти предпишат Малтофер или нещо от тоя род.Боби беше със 104 или 105 на 6м.Докторът каза,че не е проблем ,даже и до 100 да е.Нормално е за 6м. бебе.Аз сам захранила на 5м., и в храната по време на изследванията,освен от време на време каша от елда,нямаше нищо друго,съдържащо желязо.Жълтък давах само 10-на пъти,колкото да го захраня,сега си го взема само от храната директно.№ 2 на Фризото е с по-голямо съдържание на желязо.При изследванията на 12м. ,хемоглобинът му беше 117.Това ниво е постигнато без лекарства и намеса от моя страна.

Напълно е достатъчно да се вземе крав от пръстчето, за да се отчете хемоглобина. Ако падне под 90 - тогава имаш място за притеснение. Тогава вече може да вземето от вената и да се изследва серумното желязо в кръвта и ако то е с ниски стойности чак тогава да пиете Малтофер или подобни лекарства, които повишават желязото в кръвта.
Синът ми беше на 1г 8м, когато ми се наложи да ги поизуча тези неща, защото имаше много малко желязо, но преди да разберем това, хемоглобинът му беше стигнал до 87 - затова ти казвам, че ако е под 90 тогава трябва да се търсят причини за проблеми.
Виж целия пост
# 5
Моят син имаше 101 на 6 месеца, на годинката вече беше 121!
Сега пак е с по- нисък (около 110), но смятам, че е нормално.

Не се тревожи напразно!   bouquet
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай! Марти имаше много нисък хемоглобин, беше някъде около 90, не се сещам колко точно. Личицето му беше станало бледо, а се хранеше доста добре, ядеше месо и всичко необходимо. Правихме няколко изследвания, включително и му взимаха кръв венозно. Не съм му давала никакви лекарства, като поизрастна нещата се нормализираха. Освен това всички лекари казват, че дори и да има анемия детето, до 3 годишна възраст не може да се установи от какъв тип е, и не винаги липсата на желязо води до нисък хемоглобин.
Така че, не се тревожи, изчакай да порасне още малко и пак направете изследванията, най-вероятно ще се нормализират нещата.
Виж целия пост
# 7
изобщо не се притеснявай за немоглобина,погледни в съседния форум за кърменето,там има много инфо по тоя въпрос. Peace
Виж целия пост
# 8
Давай пюрета със спанак, червени чушки, сокче от червени плодове и каша от Елда.
Виж целия пост
# 9
Нашият ХБ на 6 м. беше 105.Няма нищо притеснително.На годинка беше 117 Peace
Виж целия пост
# 10
Няма за какво да се притесняваш. Моето момченце на 6 месеца беше с хемоглобин 108, а педиатърката въобще не спомена, че трябва да му правиме допълнителни изследвания или да му променям хранителния режим. Само ме информира за стойността му по мое желание. Съвсем в норма сте си за възрастта.
Виж целия пост
# 11
Изобщо не е нисък хемоглобина на бебоците, не се впрягай. Simple Smile И аз захраних моя мъник в края на 4-я месец, но месо и жълтък не му давам още, а каша яде през ден. Хемоглобинът му е 128, вашият също не е нисък!
Виж целия пост
# 12
Доста от дребосите са с нисък хемоглобин на тази възраст.
Дияна също беше така. До лекарства не се стигна - беше на зелена диета.
Виж целия пост
# 13
Доста от дребосите са с нисък хемоглобин на тази възраст.
Дияна също беше така. До лекарства не се стигна - беше на зелена диета.

Вчера направихме още едно изследване, този път от вената и в частна лаборатория и познайте:

Ели - 115, Ники - 123, а преди Ели беше със 100, Ники със 109. И то при положение, че ядат месо от 4-ти месец и жълтък от 5-ти.
Освен това лаборантката беше  учудена, че са взимаи кръв за хемоглобин от пръста, само от вената се взимало.

Блрагодаря на всички ви  bouquet
Виж целия пост
# 14
При изследванията на 6 месеца моя син имаше хемоглобин 90 , но при нас се оказа причината някаква бактерия в урината , от която пада хемоглобина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия