Кога какво да дам????

  • 412
  • 6
Мамчета, помагайте. Много съм затруднена с този въпрос. Ева е на 4.5 месеца и реших да я захраня с пюрета. Педито твърди, че плодовото пюре може да замести хранене и да го давам на обяд, но аз не съм на това мнение. Решила съм да пробвам с няколко лъжички зеленчуково на обяд и после кърмата. Може ли да давам плодовото между храненията?!?!Когато дам няколко лъжички зеленчуково на обяд, мога ли след това да пробвам плодово или трябва на ден само от един вид по 1-2 лъжички?!Уф, може да ви се стори тъп въпроса, ама наистина незнам.
Виж целия пост
# 1
Плодовото пюре наистина не замества хранене. Можеш да дадеш зеленчуково на обяд, но ако не искаш да заместваш хранене трябва първо да суче, и след половин-един час пюрето. Плодовото може да е между храненията. Разбира се, че може в един ден и зеленчуково и плодово, само не трябва да има 2 нови плода или зеленчука в един и същи ден.
Виж целия пост
# 2
Плодовото не замества хранене. Можеш да ги даваш в един ден. Първо да суче преди зеленчуковото пюре. Аз един час след храненето в 8ч давам плодовото пюре, след това кърмя в 11ч. и в 11.30 давам зеленчуково. В началото избягвай пюрета "асорти" - така ще разбереш вкусовете на детето и няма да го натоварваш.
Виж целия пост
# 3
Ако си решила да заместваш хранене - първо даваш пюре, после кърмиш. Ако целта ти е просто запознаване с твърда храна - първо кърмиш, след това - пюре. Плодовото не замества хранене. Добре е в началото да го даваш сутрин, между две кърмения, за да видиш дали има алергична реакция.
Виж целия пост
# 4
Плодовото не zамества хранене_то си е десерт...при нас системата е следната...първо и дадох ориzова каша, след 3 дни морков, след 4 морков и картоф, след още 4 картоф и тиквичка, после тиква, а вчера ябълка...и аz като jillyL в 11 кърмя и после слагам пЮрето да се топли и го давам в 11.30_12...в началото ядеше по 2_3 лъжички, сега хапва по 50_80 мл....от "сладките" пЮрета /тиква, морков, сега ябълка/ давам първия ден сутрин да опита и на следващия ден ги бъркам с ориzовата каша и ги яде в 18ч.(харесва и доста)
п.п. Аz лично мисля да zапочна да zамествам хранене някъде след октомври, че ме е шубе по жегите да я отбивам...zа сега само опитва и свиква с раzличните манджи Mr. Green.
Виж целия пост
# 5
Най-добре е да следиш реакциите на бебо. След пюрето ако иска да суче - даваш, ако не - почиваш (е, ако имаш този късмет Wink). Моята Деничка на 6месеца изяждаше по едно бурканче плодово-зеленчуково пюре (домашно) и след 10 минутки "омиташе" и двете ми гърди...
А сега въобще не иска пюрета, нито пък каши - признава само "Мам, мам"
Успех Grinning
Виж целия пост
# 6
Плодовото не zамества хранене_то си е десерт...при нас системата е следната...първо и дадох ориzова каша,

Дени Тод,  имай предвид, че Дейзи (най- вероятно) е захранила след 6-я месец. Вие сте още малки за каши. Ако ще започваш да захранваш давай с плод или зеленчук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия