конюктивит?

  • 792
  • 6
Здравейте, нашето момченце на 1 месец има конюктивит още от болницата. Лекакрката предписа капки Тобрекс, вече 1 седмица ги капя има някакво подобрение, но не е цялостно. Вие имахте ли такъв проблем и колко време капахте капки?
Имам и друг въпрос - имаме и млечница без никакви болки нито при мен , нито при бебето.
Лекарката предписа Дактарин Гел, но аз нощем не го мажа, защото спим заедно и така се кърмим нощем. млечницата не може да мине, дали е заради това, че не прилагам лечение нощем?
Виж целия пост
# 1
Миличка, моята дъщеря също имаше, появяваше се периодично, знам, че в болницата им слагат капчици в очите и може да има реакция известно време. Аз имах и съмнения за стафилококи и за какво ли не, но с Тобрекса се оправи  Hug
Виж целия пост
# 2
промивай очичките с лайка или черен чай и пак се консултирай с педиатъра да не прекалиш с капките,защото пише май ,че не са за деца,а твоето е много малко.иначе и аз съм ги ползвала и са ефикасни и би трябвало за една седмица да сте се оправили-да не би отново да заразяваш очичките-нали ги бършеш с отделни памучета от външния край на вътре ?
Виж целия пост
# 3
И на Ени оченцата са с постоянен секрет още от болницата. Промивах с лайка, нямаше ефект. Ходихме на детски офталмолог, слагах два вида капки и ефекта беше все временен. Накрая накарах докторката да й вземе секрет и да се изследва, а не така да си изписва капки докато някои подействат. Сега чакам резултатите от изследванията.

Така че мое мнение е, че по-добре да се вземе секрет и да се види какво точно е и от какво се повлиява.
Стискам палци да минат бързо очичките!
Виж целия пост
# 4
Доскоро имахме конюктивит още от раждането които излекувах единствено с хомеопатия. Капки капахме периодично на 2 месеца може би . Изчезва  за кратко и после пак на ново. Само че беше придружен и със секрети от носа
Виж целия пост
# 5
И при нас в момента има такъв проблем.
Това вече ни е за 2-ри път,първия беше в боницата.
И преди,и сега правим 10-дневен курс с Тобрекс- 3 х 1 капка в оченце, комбинирано с Нисита(шпрей-за нос),заради секретите,които го карат да издава звуци, подобни на хриптене.
Кога всъщност ще свърши, не знам...
Възможно ли е някаква небрежност от моя страна да предизвиква повторното появяване на конюнктивита???
Виж целия пост
# 6
Забравих да ви питам как точно правите промивка на оченцата?
Правя го с памуче, натопено в преварена вода и в посока към нослето, но после забелязвам власинки от памука в оченцето.
Как процедирате вие?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия