Кога излязохте в болнични?

  • 2 164
  • 8
Има различни мнения :  Rolling Eyes
Някои казват, че е по-добре по-отрано да се вземе болнични за да може МАМА да се подготви
за среща с бебчо, да избере необходимите неща и да е по-спокойна  Heart Eyes
Други казват, че е по-добре да се поработи повече, защото стоенето вкъщи омръзва .... Thinking
А Вашето мнение какво е?
Виж целия пост
# 1
Бих излезнала в болнични когато не се чувствам добре . Бих работила до последните 45 дена .  Аз лично нямах избор защото първатат бременност бях на легло от началото на вторият месец
Виж целия пост
# 2
Според мене всеки случай е различен и зависи от различни фактори- какво е физическото състояние на майката, каква е работата й, как се чуства тя, какъв е сезонът, какво е отношението на семейството и т.н.

Ако жената се чуства добре ще продължи да живее с бременността си както обикновено (тя не е болна, а бременна  Hug) - да ходи на работа, да се грежи за домакинството си, да се ядосва, да излиза с приятели, да пътува и всичко, което й харесва. Такава беше моята бременност. Излязох в отпуска месец и 20 дни преди да родя (за около 6 месеца общо). Активен човек съм и не съм се лишавала от нищо по време на бременността ми. Не виждах и смисъл да го правя, вкл. се друсах с трабантчето ми по софийските улици през цялото време (до деня преди операцията ми). А за срещата с бебчо: никой не може да ме убеди, че можеш да се подготвиш предварително  Naughty Това е чудо, което става споделено, само , когато се изживее. Друг е въпросът, че после не можеш да спреш чудото и очите ти трябва да са на 8 (не на 4), но това е тема за друга дискусия.


Виж целия пост
# 3
Аз пък излязох в болничен почти в 4 мес. Сметнах, че е по-добре да съм в къщи. За да отида на работа трябва да пътвам с автобус "Чавдар" около 1 час, а те доста друсат, миришат и по-добре да пропусна тези "екстри", а и на работа все се ядосваш за нещо. Все пак смятам, че бъдещата майка трябва да е колкото се може по-спокойна по време на бременността, за да може и детето като се роди да не е много изнервено. Имам и познати бременни, които ходят на работа и към 6 мес. почнаха да имат проблеми и лекарите им им казаха да си стоят в къщи и да лежат.
Виж целия пост
# 4
Излезнах в болнични от 2-ия месец. Чувствах се ужасно, имах ниско кръвно (не можех да стоя на краката си, много бях отпаднала), гадеше ми се постоянно. Ако се чувствах добре, щях да си работя докрай.
Виж целия пост
# 5
аз бях в болнични последните три месеца. Прекарах ги в къщи, в жегите, полягвайки си заради контракции. Хич не успях да се подготвя като хората, но после си оправихме всичко.
Виж целия пост
# 6
С голямо нежелание излезнах в принудителен болнични към 25 г.с.
Моят случай е друг обаче, защото с двуплодна бременност рискът от разкритие и преждевременно раждане се увеличава и просто нямаше накъде.
Ако можех - щях да работя и по-дълго. Работата ми беше хубава, в офис, сутрин и вечер се прибирах пеш за около 15-20 мин. Не разбирам защо трябва да се излиза в болнични, ако наистина няма сериозна причина.
А подготовката за децата стана точно за един следобед - 2 часа в най-хубавия бебешки магазин, който бях набелязала, за покупки на hardware (легла, столчета за кола, шишета, стерилизатори, и т.н.) и още час в друг готин магазин за купуване на тоалети.
Виж, четенето на трудовете на д-р Спок отне малко повече време....   Thinking
Виж целия пост
# 7
 Не е нужно да се пуска една и съща тема с различно заглавие, но ето отговора ми http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121050.new#new
Виж целия пост
# 8
Не е нужно да се пуска една и съща тема с различно заглавие, но ето отговора ми http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121050.new#new
Да така е, но когата пуснах първата ми изписа съобщение за грашка в базата данни и ми изтри полетата,
затова писах втори път  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия