Кога и как се определя има ли сърдечна дейност

  • 555
  • 8
Здравейте,
Понеже съм наплашена от предишни "патила", непрекъснато се притеснявам дали всичко е наред. От зачеването по мои сметки са минали 5 седмици и 2 дни. Вчера бях на лекар, който ме гледа на видеозон и каза, че плодният сак е с размер за 5-6 седмица и слабо се вижда структура на зародиш. За сърдечна дейност нищо не каза. Чудя се дали всичко е Ок, защото знам, че някои лекари броят седмиците от последната менструация - т.е така изчислявано трябва да съм в 8 седмица. Изиставам ли с развитието? Най-големият ми кошмар е има ли сърдечна дейност. Рано ли е сега да се установява или лекярят пропусна? Как се установавя?
Виж целия пост
# 1
Виждат се пулсации - сърчицето помпа и се вижда пулсиращата точица, но мисля, че ако имаше повод за притеснение лекарят ти е щял да ти го каже. Спокойно! Peace
Виж целия пост
# 2
Сърдечна дейност най-добре се чува в 8-ма гестационна седмица.
Виж целия пост
# 3
Изчисли си седмиците от датата на последния цикъл. Към 8 г.с. трябва да се вижда сърдечна дейност, но все пак зависи от ехографа. Аз също смятам, че ако имаше нещо притеснително лекарят щеше да ти го каже.
Виж целия пост
# 4
Обикновено се вижда на видеозона още на 6-та г.с. но на мен ми я видяха чак на 9-тата
Виж целия пост
# 5
и при мен някъде кам 5-6 г.с. видяха сърдечна дейност.
Виж целия пост
# 6
Ако имаше някакъв проблем, лекарят би те насочил към друг специалист,би търсил консултации с колега или би назначил изследвани. Иначе сърчицето се вижда по-ясно към 8-9седмица.Успех!
Виж целия пост
# 7
.........От зачеването по мои сметки са минали 5 седмици и 2 дни. Вчера бях на лекар, който ме гледа на видеозон и каза, че плодният сак е с размер за 5-6 седмица и слабо се вижда структура на зародиш. За сърдечна дейност нищо не каза. Чудя се дали всичко е Ок, защото знам, че някои лекари броят седмиците от последната менструация - т.е така изчислявано трябва да съм в 8 седмица. Изиставам ли с развитието? Най-големият ми кошмар е има ли сърдечна дейност. Рано ли е сега да се установява или лекярят пропусна? Как се установавя?

Както вече са ти казали - след 8-ма г.с., като се брои от датата на последната менструация. При мен се виждаше в 8 г.с. или 6 пълни седмици след зачеването (а то е много индивидуално за всяка жена - може да варира от 1 до 3 седмици след датата на последната М). Ако лекарят не е установил нищо обезпокоително - не се тревожи, не е полезно нито за теб, нито за бебето. Щом е видял структува на зародиш, вероятно всичко е в норма.
Виж целия пост
# 8
Съвета ми е да не се притесняваш, да изчакаш още 2-3 седмици и на следващия
преглед вече със сигурност ще трябва да се видят пулсациите на сърчицето  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия