обадиха ми се от детската градина

  • 2 187
  • 18
Току що ми звъннаха от детската градина директорката и ми каза че синът ми има сериозен проблем.Заекването му става все по силно.Направили му консултация с психиатъра в градината и той казал че е на психична основа.Попитал дали родителите му живеят заедно и в какви отношения сме.Разбира се че в градината знаят че не живеем заедно.Какво да права много съм претиснена Cry
Виж целия пост
# 1
Как какво? - Детски психолог, логопед и т.н.  Peace

Междувременно гледай да му намериш баща на детето - това в кръга на шегата.  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Как какво? - Детски психолог, логопед и т.н.  Peace

Междувременно гледай да му намериш баща на детето - това в кръга на шегата.  Mr. Green

Isa това и ще направа.Но това с бащата не мисля 4е е в кръга на шегата.Може би ако имаме в къщи татко аз ще се успокоя и детето ми ще е добре.но проблема явно е от там 4е като се 4уя с тоя цялата треперам и вси4ко това го усеща детето.
Виж целия пост
# 3
Консултации с детски писихолог и логопед- последния ще ви даде часове и ще водиш детенце там мисля в началото е поне два пъти в седмицата. И не бързай  да се шашкаш- много деца заекват и при живеещи заедно майка и баща.
Потърси други мнения, оставяй детето спокойо да с еизкаже без да му помагаш, защото това още повече натрупва притеснение, ако трябва и по 5 мин ще го чакаш, той ще се изкаже...когато е спокоен му обясни, че когато вижда че му е трудно да каже определно нещо, да с е опита по заобиколен начин да го каже с друга дума или думи, старай се да живее еднотипно, с ежедневно повтаряща се програма, новите и силни впечатление превъзбуждат децата, а  в момента това не му е нужно. Обяснявай му, че е нормално да му е трудно да каже някоя дума понеже научава все повече и нови думи и изобщо гледай да  не го центрираш върху проблема,а  когато все пак виждаш, че няма как-нека да си мисли, че нищо чак толкова сериозно не му се случва Hug
Виж целия пост
# 4
Консултации с детски писихолог и логопед- последния ще ви даде часове и ще водиш детенце там мисля в началото е поне два пъти в седмицата. И не бързай  да се шашкаш- много деца заекват и при живеещи заедно майка и баща.
Потърси други мнения, оставяй детето спокойо да с еизкаже без да му помагаш, защото това още повече натрупва притеснение, ако трябва и по 5 мин ще го чакаш, той ще се изкаже...когато е спокоен му обясни, че когато вижда че му е трудно да каже определно нещо, да с е опита по заобиколен начин да го каже с друга дума или думи, старай се да живее еднотипно, с ежедневно повтаряща се програма, новите и силни впечатление превъзбуждат децата, а  в момента това не му е нужно. Обяснявай му, че е нормално да му е трудно да каже някоя дума понеже научава все повече и нови думи и изобщо гледай да  не го центрираш върху проблема,а  когато все пак виждаш, че няма как-нека да си мисли, че нищо чак толкова сериозно не му се случва Hug

Jaly чуствам се ужасно аз пречиних това на детето си с мойте истерий и скандали с тоя донор.не вярвах че то ще го преживее но сега и като ми го казаха се чуствам като най долния родител.А на оня му дреме на шапката купи си нова кола и това му носи щастие да скитат с оная сега.А всичко падна на моите плещи.Даже Директорката ми предложи аз да си направа консултация при психиатъра.Аз леле тоя дето е за психиатър е тоя не АЗ.Значи той ме тормози после аз виновната а той перфекният.Незнам дали ме разбираш знам че ти винаги си била за това детето да има контакт с баща си но виж какво става.
Виж целия пост
# 5
Аз нямам опит с говорещи деца, но знам, че когато аз съм разтреперана и истерична или ревяща Гого ме гледа с едни такива уплашени очи и вдига ръчички да го гушна. Като дойде да го гледа майка ми за няколко часа, той после грее, спи спокойно, а сега трябваше да е легнал преди 1 час, а не иска и пищи.
Опитай се да си спокойна поне пред него, говори с баща му когато малкия го няма, или от мобилен телефон, или от работа. Съгласна съм с Jaly1, децат а са по-спокойни, когато имат режим и водят еднотипен начин на живот.
Не се обвинявай, ти си единствената майка, която има, и единствената, която обича.
Та така и с помощта на специалисти всичко ще се оправи, само горе главата, а когато ти е тежко се обаждай за сладолед и едно малко Wink
Виж целия пост
# 6
Аз нямам опит с говорещи деца, но знам, че когато аз съм разтреперана и истерична или ревяща Гого ме гледа с едни такива уплашени очи и вдига ръчички да го гушна. Като дойде да го гледа майка ми за няколко часа, той после грее, спи спокойно, а сега трябваше да е легнал преди 1 час, а не иска и пищи.
Опитай се да си спокойна поне пред него, говори с баща му когато малкия го няма, или от мобилен телефон, или от работа. Съгласна съм с Jaly1, децат а са по-спокойни, когато имат режим и водят еднотипен начин на живот.
Не се обвинявай, ти си единствената майка, която има, и единствената, която обича.
Та така и с помощта на специалисти всичко ще се оправи, само горе главата, а когато ти е тежко се обаждай за сладолед и едно малко Wink

Благодаря.Но не е толкова просто.А за сладоледа няма проблем:)
Виж целия пост
# 7
Тонката,твоята история много прилича на моята.Ама сега не ми се разказва...... Може някой път да ти пиша на лични, ако искаш....Та значи синът ми започна да заеква.Заведохме го на логопед и той каза ,че това не е окончателна диагноза.При децата при стрес често се случва.Отиди на логопед.Няма нищо страшно.Най-добрите за мен са в ДЦП центъра на доктор Чавдаров.Не се плаши,че там дечицата са със сериозни проблеми.Хората са там да помагат не да слагат диагнози.
Днес сина ми е на 6,5 години владее 3 езика-англйския му е роден,българския-майчин,а испанския-любим bowuu
От заекване и помен няма!
Виж целия пост
# 8
Тонката,твоята история много прилича на моята.Ама сега не ми се разказва...... Може някой път да ти пиша на лични, ако искаш....Та значи синът ми започна да заеква.Заведохме го на логопед и той каза ,че това не е окончателна диагноза.При децата при стрес често се случва.Отиди на логопед.Няма нищо страшно.Най-добрите за мен са в ДЦП центъра на доктор Чавдаров.Не се плаши,че там дечицата са със сериозни проблеми.Хората са там да помагат не да слагат диагнози.
Днес сина ми е на 6,5 години владее 3 езика-англйския му е роден,българския-майчин,а испанския-любим bowuu
От заекване и помен няма!


Благодаря ти за съвета.Преди малко пак ми се обадиха от градината и ми казаха да го заведа на детски психолог.Този център за който ми казваш къде се намира.И ако имаш дай някакви телефони.А за лична когато решиш ми пиши. Hug
Виж целия пост
# 9
ето един линк
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55157.0
Ние ходихме и на психолог,но логопеда е този който се занимава с говорни нарушения.
А да не би детенце да  е стресирано в градината? А не от вкъщи Confused
Виж целия пост
# 10
Това са телефоните в ДЦП центъра на д-р Чавдаров
номератор 920-28-72
ясла 828-48-81
Ако някоя мама има по-прясна информация за телефоните да ме поправи.Аз не съм ходила там от отдавна Laughing
Дано на никой не се налага!
Виж целия пост
# 11
Само специалист може да оправи нещата, а от тебе се иска само много да обичаш дечко.... Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Тонка, нали няма да се сърдиш ако ти кажа, че може би и ти трябва да намалиш темпото на негативни емоции, да центрираш леко живота си около теб и детето и да игнорираш максимално дразнителите...и може би също да направиш консултации за теб с психолог? Не го приемай като обида - аз самата съм правила, понеже изкарах адски тежка следродилна депресия, донора на материал ми късаше нервите, хем живееше у нас, хем си имаше гадже и не искаше да се изнесе и ред такива красоти. Та идеята ми беше, че психолога ми помогна доста, но за съжаление нямах тогава много време и финанси, та беше кратка консултацията. Но ефект имаше - две-три октави понижих напрежението, рева и стреса.....А тогава дребната беше страшно нервно и ревливо бебе - може би покрай мен? newsm78 Сега понеже не ми пука от донора и си го гъбаркам тънко, та вече съм спокойна, а детенце не му дава да ме ядосва ooooh!
Виж целия пост
# 13
Тонка, нали няма да се сърдиш ако ти кажа, че може би и ти трябва да намалиш темпото на негативни емоции, да центрираш леко живота си около теб и детето и да игнорираш максимално дразнителите...и може би също да направиш консултации за теб с психолог? Не го приемай като обида - аз самата съм правила, понеже изкарах адски тежка следродилна депресия, донора на материал ми късаше нервите, хем живееше у нас, хем си имаше гадже и не искаше да се изнесе и ред такива красоти. Та идеята ми беше, че психолога ми помогна доста, но за съжаление нямах тогава много време и финанси, та беше кратка консултацията. Но ефект имаше - две-три октави понижих напрежението, рева и стреса.....А тогава дребната беше страшно нервно и ревливо бебе - може би покрай мен? newsm78 Сега понеже не ми пука от донора и си го гъбаркам тънко, та вече съм спокойна, а детенце не му дава да ме ядосва ooooh!


Няма за какво да ти се обиждам.Знам че проблема идва може би и от мен.С тези нерви доникъде няма да стигна а и на детето вреда.Аз съм си правила консултаций а моята след родилна депресия да не ти разказвам.Донора каза 4е щял да види дали ще доиде за изписването щото любимата му много тежко преживяла раждането на сина му и заминавала в чужбина та самолета и съвпадаше с моето изписване и той затова  неможеше да дойде за да я изпрати нея до Аерогарата Hug.Както и да е това са минали неща.Ще се опитам максимално да балансирам нещата в живота си и най вече заради дететенце.Много ми стана мъчно вчера в градината като ми казаха че сина ми е много чуствителен и трябва много да се внимава с него защото той вече всичко разбира.Благодаря и на всички мами дето ми отговориха и ми дадоха кординати на психолози.Казаха ми от градината още че 1во трябва да го заведа на психолог за да се види от къде идва проблема и после на логопед.Сега ще звънна на телефоните дето сте ми оставили.Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 14
Konsultiray se parvo ti s psiholog i v zavisimost ot nujdite deteto moje da poseshtava sesii.
V moya sluchay kazaha che detsata sa mnogo malki za da se lekuvat i se naloji az da poseshtavam psiholog kadeto me "nauchiha" kak sama da "lekuvam" detsata.

Vyarno e i tova che tryabva da si po-spokoyna i da ne si tolkova negativno nastroena kam situatsiyata.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия