Спешно трябва да захраня с месо

  • 5 457
  • 36
... защото бебката е с нисък хемоглубин - 95 от 110 норма. Не вярвах на приказките за ранното захранване с месо, заради хемоглубина и ето какво направих на детенцето.
Та въпроса ми е - как започнахте, с какво месо, домашни или купешки пюрета, кои се харесаха. Притеснява ме че е капризна на храна.  Какво количество месо се слага в една порция пюре - 140-150 гр. Подправяте ли с нещо?
Малко ми е разхвърляна мисълта, но съм объркана, не мислех да захранвам с месо скоро.
Виж целия пост
# 1
аз захраних с готово пюре на нестле- пиле, моркови и картофи. защото ми бяха въведени картофа и моркова. в готовите пюрета пилешкото е около 10%. и според мен е по-финно пасирано и по-лесно за смилане от домашно приготвените. взех и заешко на хип, но не беше одобрено.  има и дуо на нестле, мисля че беше пиле и моркови.
успех! дано бързо качите стойностите. можеш да даваш и каша от елда, тя съдържа много желязо. както и други каши, в които има добавено желязо.
Виж целия пост
# 2
От един месец ядем каши, на всичките пишеше че са обогатени с йод и желязо, затова не вярвах да се докараме до това положение. Мерси за съвета Юка, имам каша от елда, ще започна да давам от нея.
Виж целия пост
# 3
защо мислиш, че след като захраниш с месо, хемоглобинът ще се оправи. изобщо яденето на месо няма връзка с хемоглобина.
Виж целия пост
# 4
Започване с готово пюре при въвеждане на месо е препоръчително да не кажа задължително по причините изброени от Юка, а и все пак има някакъв контрол върху месото, вари се на подходяща (висока съответно) температура.
Ние започнахме с телешко на Ганчев (по мой избор), според педито всички месни са подходящи за захранване, освен свинското, което е по-тлъсто. Дамянката приемаше много добре пюрето с дроб.
 Peace
Виж целия пост
# 5
Говорих с педиатърката и тя това каза. И аз това знам - ниския хемоглубин е свързан с ниското съдържание на желязо в кръвта. А желязо се набавя от месо, жълтък, зелени зеленчуци, черен дроб. Ако греша поправете ме. Peace
Виж целия пост
# 6

Вчера ми дадоха картона на София и вече имам точните стойности. Пиша ти ги, а ти сама си направи сметка как влияе месото  Mr. Green

На 6 месеца = 121
Не беше захранена с месо, нито с яйце.

Захраних с месо на 9 месеца и е яла до 1 г. ВСЕКИ ден, това са цели 3 месеца, а резултата:
На 1 г. = 119 Mr. Green

В адаптираното мляко няма ли повече желязо, отколкото в месото  Thinking
Не бих дала месо на 6 месечно Stop
Виж целия пост
# 7
сок от червено цвекло влияе благотворно на нисък хемоглобин, разбира се, на възрастта на твоето бебе не повече от 15 гр сок дневно
Виж целия пост
# 8
Цитат
Вчера ми дадоха картона на София и вече имам точните стойности. Пиша ти ги, а ти сама си направи сметка как влияе месото  Mr. Green

На 6 месеца = 121
Не беше захранена с месо, нито с яйце.

Захраних с месо на 9 месеца и е яла до 1 г. ВСЕКИ ден, това са цели 3 месеца, а резултата:
На 1 г. = 119 Mr. Green

В адаптираното мляко няма ли повече желязо, отколкото в месото  Thinking
Не бих дала месо на 6 месечно Stop

Наистина е интересно. Не знам на какво да вярвам вече.
Виж целия пост
# 9
Говорих с педиатърката и тя това каза. И аз това знам - ниския хемоглубин е свързан с ниското съдържание на желязо в кръвта. А желязо се набавя от месо, жълтък, зелени зеленчуци, черен дроб. Ако греша поправете ме. Peace
Виж целия пост
# 10
Само за статистиката
На 6м хемоглoбина на Зори беше 125, захранена на 2 седмици само с оризова каша!

С жълтъка и месото изчаках доста (въпреки воплите на педито Twisted Evil) – 9м (месо) и 13м (жълтък) и хемоглoбина на 1г беше 135 !!!

Колкото до състава на желязото- погледни съдържанието на кашите, пюретата и АМ, което даваш и сама сметни колко желязо поема на ден.
Лошото е че когато при първото изследване се открие нисък хемоглобин не само те карат да даваш месо, а понякога и желязо като добавка към храната #Cussing out. Моят съвет е да се консултираш с още един педиатър.

Между другото при бременността ти – какви бяха твоите стойности на хемоглoбин. До колкото знам те и кърмата (при кърмените) е определящо Peace

ето и няколко полезни теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52052.0 обърни внимание на постинга на mama_p

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17108.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15374.0
Виж целия пост
# 11
Момичета, дайте малко по-сериозно. Разбирам, че искате да изкарате педиатрите най-некадърните, недоучили и недоосведомени хора, но изказвания от сорта
защо мислиш, че след като захраниш с месо, хемоглобинът ще се оправи. изобщо яденето на месо няма връзка с хемоглобина.
са нелепи.

Дайте изобщо да не яде, защото храните или са вредни, или можем да минем и без тях.


Захраних с готово пюре - най-подходящи за начало са пуешко и заешко. Телешкото е доста добро, също.

Сок и варено червено цвекло са чудесни.

Виж целия пост
# 12
ми като ще сме сериозни да сме и информирани  Wink  Peace - телешкото е с еднотипни белтъчини с тези на прясното краве мляко и не се препоръчва да е от първите меса, водят го алерген (то пък кое ли вече не е).... но доколкото аз съм запозната най-предпочитано за начало е заешкото  newsm78
цвеклото също го броят за възможен алерген  newsm78 Whistling Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Жожоба,първото и най-важно нещо е-нормата за 6м. бебе не е 110.Вие сте с малко по-ниско от нормалното.Аз лично не бих захранила със месо на 6м.,нито пък жълтък бих дала.Единственото,което бих направила е елдата.Давай редовно каша от елда 1-2 месеца и тогава захрани с месо,ако няма резултат.Не тормози стомахчето на детето,особено ако е и против убежденията ти.
Виж целия пост
# 14
Жожоба,първото и най-важно нещо е-нормата за 6м. бебе не е 110.Вие сте с малко по-ниско от нормалното.Аз лично не бих захранила със месо на 6м.,нито пък жълтък бих дала.Единственото,което бих направила е елдата.Давай редовно каша от елда 1-2 месеца и тогава захрани с месо,ако няма резултат.Не тормози стомахчето на детето,особено ако е и против убежденията ти.
напълно подкрепям
Елдата е също се препоръчва доста на анемични Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия