Как отбихте (се отби) бебето ви?

  • 2 422
  • 9
Ами да си призная искам да я отбивам вече, но моята принцес и хел хабер си няма да се отбива.
Принципно не ми тежи кърменето и в същото време ми се иска някак си да съм свободна.
Зная, че е хубаво бебето само да избере момента на отбиване, но при нас няма никакви изгледи да стане скоро, още повече, че почти постоянно ми е цицата и вече ми повдига блузката и навън.
Споделете моля ви вашите истории и пътя  и начина, по който се отби или отбихте вашето бебче.
Ще съм ви много благодарна. Hug
Виж целия пост
# 1
ще следя и аз темата с интерес. още ни е рано за отбиване, но кърмата ми е в изобилие и хич не си представям как ще стане това.
Виж целия пост
# 2
Че виси постоянно - вероятно е от една страна осъзнаването, че е отделен индивид, а не част от теб, и това я притеснява и успокоява тези страхове с познатата утешаваща гърда на мама, а от друга - постоянно никнат зъби, сигурно чисто физически дискомфорт изпитва.

Не съм отбила, но дали т.нар. 'частично отбиване' няма да е вариант за вашия случай? Да я отбиеш от дневните кърмения и да й остане сутрин, следобед и вечер да суче. Така, щом те притеснява това, че повдига блузата ти в неподходящи моменти, вероятно ще избегнеш тези ситуации.
Какво мислиш, дали може да работи това за вас? Казваш, че по принцип кърменето не ти тежи, затова предлагам този вариант.
Виж целия пост
# 3
Първото ми дете се отказа по собствена воля, когато беше на 8месечна възраст Thinking. След 6-ия месец започна да възприема кърменето само като игра.Улавях проява на някаква апатия, имах чувството, че просто му е омръзнала кърмата.Но трбява да отбележа, че към 6-ия месец започнах да давам храна от детската кухня, която може би повлия върху това. Blush Имаше и зъбки по това време и страшно ме хапеше. #Cussing outБеше голямо облекчение за мен, защото ме разраняваше,макар че ми се искаше още малко поне да го кърмя.
 Сега отново кърмя, бебето е на 1месец и суче с огромен апетит, но ще видим ще трае ли дълго това, и няма ли да се получи същото като при баткото. Rolling Eyes

Виж целия пост
# 4
Бих казала, че е още малко детето за да му приложиш това, но...

...emem беше писала, че се маже с нещо горчиво и след това като кажела на детето, че "млякото сега горчи, а няма да горчи еди-кога си", това работело за нощните некърмения, ама нейната госпожица е над 2,5 годишна - демек, по-разбира детето от дума. Аз пък, пак така се мажех с едно горчиво-люто разтворче за отказване на деца от смучене и гризане на пръсти. Малката беше на 1 г и 3 м. и проработи за дневните некърмения. Казвах й, че пари, тя пробва веднъж, "опари" се, а после ме провери и още 1-2 пъти през следващите 2 седмици и сега дори да я карам насила, се смее и се заиграва с нещо друго, ако е ден. Чака вечерното приспиване, нощта и сутрешното кърмене - явно тогава е със затворени очи  Laughing
Виж целия пост
# 5
Първото ми дете се отказа по собствена воля, когато беше на 8месечна възраст Thinking. След 6-ия месец започна да възприема кърменето само като игра.Улавях проява на някаква апатия, имах чувството, че просто му е омръзнала кърмата.Но трбява да отбележа, че към 6-ия месец започнах да давам храна от детската кухня, която може би повлия върху това. Blush Имаше и зъбки по това време и страшно ме хапеше. #Cussing outБеше голямо облекчение за мен, защото ме разраняваше,макар че ми се искаше още малко поне да го кърмя.

Моята история с първото дете беше абсолютно същата, с разликата, че приключихме с кърменето на 7-месечна възраст.
Доста по-късно (след раждането на второто) разбрах защо се е държал така. На 7 месеца той имаше вече само 1-2 кърмения дневно, а за сметка на това твърдата храна изобилстваше в менюто му. Беше започнал да приема кърменето повече като игра, отколкото като начин за хранене. Хапането наистина беше доста пболезнено за мен и след няколко безуспешни опита да накарам да засуче, вместо да хапе реших, че просто му е дошло време за отбиване и спрях да му предлагам.

С второто дете, кърменето ми беше добре организирано малко след самото раждане и подобни проблеми не сме имали. Все още я кърмя, на 1г. и 8м. е. Хапала ме 2-3 пъти, но бързо разбра, че при хапане мама вика, а гърдата не пуща и се отказа  Laughing

Светлаа, опитай варианта, който ти е предложила Щуката. Макар че навлизате във възраст, която трудно позволява налагането на каквито и да е ограничения. Аз преди месец и малко успях да се преборя със сукането навън, което при нас от просто сукане се беше превърнало в показване на гърдите ми на околните, мачкане, щипане и други подобни актове на насилие срещу личността ми.
Виж целия пост
# 6
Да си кажа честно, аз имах план да отбия Кари на 6 месеца. Но тя се оказа със силна алергия към белтъка на кравето мляко и това веднага ми промени плановете. Реших да я кърмя до 9 месечна или до 1 годинка - имах предостатъчно кърма. А и тя се уплаши много милата, откакто се "натрови" с адаптираните млека и не пожела да опита друга храна. Цели 9 месеца е била на кърма, без вода, без сокчета, без пюрета, без нищо, само пасирана ябълка хапваше. Мисля, че ако не ми се налагаше през цялото време да работя нон стоп, бих я кърмила и много повече време. Но просто нямах вече сили - по цял ден и по цяла нощ кърмех, а междувременно работя, започна да ми се завива свят отвреме навреме, веднъж паднах по едни стълби. А не съм склонна към припадъци и т.н изобщо. И реших на 1 годинка да я отбия. Преди 10 дена я оставих на баба й за 2 дена и на третия се появих, тя много рева първата нощ, аз не издържах - дадох й да суче и така, успокои се детето. Но кърмата ми беше намаляла междувременно. След това пак спрях да я кърмя и тя си свикна и дори - да се похваля! - спи по цяла нощ!!! Докато преди се будеше през 20 минути да суче, сега се буди веднъж към 3 часа нощем, пие вода и пак заспива. Мислех, че ще е 100 пъти по-трудно отбиването, но при нас се оказа направо песен. Кърмих я 11 месеца и половина. На всички пожелавам такова лесно отбиване, в момента не се и сеща за кърмене, а дори и прояде друга храна - това последното го казвам малко със страх, защото още не ми се вярва   Crazy

Само искам да добавя, че навремето, когато отбих сина си на 6 месеца (по препоръка на педиатърката), четох някъде, че някои от жените изпитват чувство на вина, когато отбиват бебето и това ми се стори направо смехотворно тогава. А сега направо ми се скъса сърцето през нощта, когато не издържах и й дадох да суче. Че си и поплаках даже Confused Дано поне не съм направила голяма грешка, все пак 1 година си е добър период... надявам се.
Виж целия пост
# 7
Подкрепям идеята на Щуката за частичното отбиване. Ние се кърмихме така от годинката нататък - сутрин и вечер (тогава някъде отказа нощните сукания). Просто е песен. Даваш някаква защита на детето си, което с нищо не може да се сравни. Не виси постоянно на теб.
Не по моя инициатива, малката почна да иска само вечер, сутрин не се будеше. После пък, някой ден е по-изморена и не дочаква сукането. Пропусна ден. После три. Една седмица...А на мен ми се кърмеше, защото не ми тежеше никак...
Виж целия пост
# 8
преди 2 седмици малката изкара вирус, не и се ядеше, а като оздравя вече не и се сучеше- само като я доближа до гърдата и започва да реве и да се върти. Дохраних я няколко пъти, хареса й и вече сме само на шише Sad
Виж целия пост
# 9
Моето момиченце се отби самичко на 5 месеца-просто започна да харесва млякото с което я дохранвах, защото смятах че моето не стига. Имах страшни проблеми, защото се наложи да спирам кърмата с хапчета, а тя изобщо не искаше, направо ужас #Cussing out
 Абе не е лесно да си мама.Чудя се на манекенките като Ирен Онтева, на 40-тия ден на ревю за бельо newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия