вечер не ми стига кърмата

  • 2 005
  • 15
Бебка е на 45 дни и се кърмим на поискване, което в момента е на 2-2,5 часа. Вечер обаче кърмата ми доста намалява и млякото слиза бавно. Знам че е нормално вечер да е по-малко кърмата, но детенце започва да нервничи, а по някое време пуска зърното и плаче. През останалото време нямам проблеми, но забелязах че при другите хранения преглъща при всяко всмукване, а вечер на 2-3 всмуквания. Като си стисна гърдата потича кърма, но по-бавно и по-трудно. Тази вечер се кърмихме 30 мин. като и дадох и от двете гърди, накрая тя пусна гърдата и се разплака. Гушкахме си и си пяхме песнички 1 час, като в последните 20 мин бебето плачеше през цялото време. Накрая пак я сложих на гърдата и детенце заспа. Трябва ли да пия нещо за увеличаване на лактацията при условие, че през останалото време имам достатъчно кърма (през деня даже ми изтича доста кърма между храненията)?
Виж целия пост
# 1
В такива дни (следствие от скокчета в растежа), моя милост си правеше лактогонно чайче (от българското) - по едно-две малки литърчета  Mr. Green Това плюс почти непрекъснатото кърмене оправяше нещата за два-три дена.
Виж целия пост
# 2
Днес си взех същия този чай и от утре ще започна да го пия, но си мислех дали има опасност да ми се увеличи много кърмата и през деня когато е предостатъчна засега. Да не ми се поддуят гърдите, че не ми се е случвало от както излязох от родилния дом?
Виж целия пост
# 3
Пий само вечер - една чаша 1/2 час преди кърмене.

А чайчето прави и кърмата противоколикна, защото има копър, анасон и тн. Бебе ще спи добре!  Mr. Green

Успех!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Нормално е. Просто кърми по-често следобед и надвечер, няма да остане гладно бебчето. Ако все пак нервничи опитай с компресия на гърдата (статията я има в библиотеката).
Друг вариант е ако забележиш чак такъв голям недостиг, да изцеждаш излишъка сутрин, когато кърмата е в изобилие и да я додаваш с лъжичка следобед, поне докато се нормализират нещата, което скоро ще стане.
Виж целия пост
# 5
Ние също сме имали такива периоди, когато Влади беше на 1-2 месеца. Просто вечер кърмех през половин час- кърмя, той се сърди, пуска гърдата, разхождаме се, пак кърмя и после пак се приспиваме, той продължава да се сърди и така поне 3-4 пъти се кърмим, докато се нахрани и заспи. Е, след 3-4 такива дни вече се препълвам с мляко, защото се стимулира адски много лактацията, но пък на бебето му стига. Но аз правех и един друг номер- преди кърмене, както е казала Снежи, изпивах по около 1-2 чаши вода или домашен сок/нектар и после самата ми кърма тръгваше много по- лесно Wink Успех и дано скоро се нормализират нещата  bouquet
Виж целия пост
# 6
Това е само период, ще отмине. Бъди търпелива и постоянна. Колкото и да ти е трудно кърми вечер постоянно...
когато при нас се случи това си мислех, че е невъзможно да я успокоя и че не ми стига кърмата и това си е... Но не се поддадох на изкушението да дам заместител, продължих да я държа почти постоянно на гърда и за седмица-две всичко отмина (тогава пиех БГ лактогонен чай)
Търпение и успех Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
OFF:

Момичета, страхотни сте!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
слагай го по-често на гърдите, за да ги стимулира. ако остава гладно, давай му изцедена през деня кърма, щом ти е в повече тогава.
Виж целия пост
# 9
И аз така правя, слагам я по-често, но снощи тя не искаше изобщо да захапе зърното. В момента, в който я слагах да легне за да суче, започваше да се дере. Същото ставаше и в други пози за кърмене, започваше да се дере още щом се опитах да я наглася. Във форума ме посъветваха в рамките на 3 часа да предлагам само едната гърда, но така става още по-зле, тя я изсуква изцяло и се налага да и дам и другата. Накрая им изгубих реда, давам от едната, после от другата, на следващото хранене (след 30-40 мин) пак същото Sad
Виж целия пост
# 10
Ужас, на мен така ми спря Sad Първо не стигаше вечер, после следобед още, накрая имах само за сутрешното и нито лактогонни чайове, хомеопатични лекарства, нито литри течности помогнаха. Накрая давах и двете гърди и нищо не се стимулира Sad Дано при теб не стане така, не се отказвай!
Виж целия пост
# 11
И аз имах този проблем - вечер просто не ми стигаше и нищо не помогна  Sad Затова се изцеждах сутрин (тогава пък имах прекалено много, защото моята сладурана не се будеше през нощта да яде) и давах изцедената кърма вечер, след като е сукала и от двете гърди.
Дано при теб това да е само период, както пишат някои майки и да отмине бързо   bouquet
Виж целия пост
# 12
Според мен също е някакъв такъв период докато нещата се регулират. Предлагай и двете гърди като мислиш, че е изсукала едната. Ние в началото така се кърмехме, непрекъснато . Simple SmileМожеш  и да попиеш освен българският лактогонен чай и бирена мая и овесени ядки.Успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 13
На мен преди време кърмата не ми стигаше на обед. И всички ми казваха - не може само на обед, как така само на обед и пр.....Еми ето как........ Naughty
Виж целия пост
# 14
И на мен така, но отскоро започна:-)
Сигурно е скок на растежа, за два-три дни ще се регулират търсене и предлагане:-)) Има чайче на Хип за стимулиране на лактацията, също обикновен билков чай с мляко става.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия