Кога се дава първото сокче на бебето и от какво?

  • 3 749
  • 16
Кое е първото сокче на бебето, с което се захранва и на колко навършени месеца трябва да е бебо?
Виж целия пост
# 1
Захраних с оризова каша на 6 навършени месеца.Сокче не смятам скоро да давам.
Виж целия пост
# 2
Аз дадох сок след като захраних - на 6 навършени месеца. Не помня от какво, но беше от плод, който вече ядеше. Бг педиатрите все още давът съвети за ранно захранване, но има много информация вече за вредата от ранното захранване. Истински пропи сок - по 1 шише след годинката - за утоляване на жаждата. Преди това я утоляваше с кърма. Успех!
Виж целия пост
# 3
Сокчета не съм давала и сега също не давам- мързи ме да правя, а и защо ли да му давам сок, след като може да си хапне настърган или още по- добре- цял плод с всичките му там витамини и други полезности Wink Предлагам ти да разгледаш материалите в Библиотеката, има доста за вредата от сокчетата, особено за малко бебе Peace
Виж целия пост
# 4
Кое е първото сокче на бебето, с което се захранва и на колко навършени месеца трябва да е бебо?
Зависи на кое захранване ще си привърженик. Аз съм на късното и дадох на Гери сокче след навършени 6 месеца Peace
Виж целия пост
# 5
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=112574.0
Виж целия пост
# 6
На 3 месеца се даваше сокче, прясно изцедена ябълка.Първите дни само по 1-2 лъжички и т.н. докато стигне 20гр.
Виж целия пост
# 7
С риск да прозвуча малко грубо, обаче тази тема я има на почти всяка страница във форума, а в библиотеката колко  има изписано ooooh!
Виж целия пост
# 8
След 6-ят месец може. Но като се има в предвид, че соковете не съдържат почти нищо ценно, по-добре е да даваш настърган плод-много по-полезен за подрастващия организъм!
Виж целия пост
# 9
След 6-ят месец може. Но като се има в предвид, че соковете не съдържат почти нищо ценно, по-добре е да даваш настърган плод-много по-полезен за подрастващия организъм!

готовите сокчета не съдържат нищо полезно, но прясно изцедените съдържат Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз дадох сок от ябълка към средата на 4 месец, 3-4 дена му давах, но Денито явно го болеше стомахчето след сока, такива звуци издаваше и все плачеше...та спрях.
Сега от 2-3 седмици давам сок от череша разреден с вода и се понася много добре, само така мога да го излъжа да пийва вода в тия жеги.
Та си мисля, че със сокчето можеш да изчакаш, а ако решиш все пак да даваш сега, разреждай с вода. Сега има дини, можеш да пробваш, повечето бебета харесват сока от диня.
Виж целия пост
# 11
ами най-малко на 6 м, а по-добре след годинка. и сокчето е добре да е разредено с вода 1:1.

наистина темата я има на всяка страница, но повторението не вреди  Grinning
ето малко полезни статии:
Защо нашите майки са започвали захранването със сокчета и защо н …  да не го правим?
Готово ли е детето за захранване?
За соковете
Причини да отложим захранването
Лекарят съветва да захраните със сок?
Становище на Американската академия по педиатрия относно соковете
Виж целия пост
# 12
Аз започнах да давам на 2,5месеца, но ги спрях впоследствие. Също ти препоръчвам да не започваш захранването със сокчета, дори и да решиш това да стане по-рано.
Виж целия пост
# 13
Сокче ще предложа след като навърши годинка!
Виж целия пост
# 14
Аз не съм давала сок още. Пробвала съм да давам, но т.к. моето бебе не пие вода, съответно и сок не искаше да пие. Давам плодовете пасирани или намачкани.
Чела съм, че сока е твърде агресивен за стомахчето. По-добрия вариянт е да се дава на пюре.
А скоро гледах някъде из библиотеката, че се препоръчва сок от диня за първа храна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия