Съмишленици за отслабване - 6 част

  • 14 009
  • 390
Мили дами, лято е… Затова, изкушенията ни заобикалят отвсякъде и повечето от нас в момента не са тук, за да се впишат в поредната темичка за отслабващи… Е, времето ще мине, жегите ще намалеят, заведенията по плажа ще закрият сезона, биричката няма да е толкова желана… Всичко си има и добрата страна. Засега това сме и такива сме…



majkata:                  начало: 107       сега: 62 (-45)            цел: 55 (-52/-7)
Ня                            начало: 137      сега: 120 (-17)           цел: 81 (-56/-39)
Палечка:                 начало: 82.2      сега: 77.8 (- 4.4)       цел: 60 кг (-22 / - 17.6)
Boby smm:               начало: 63         сега: 65 (+2)             цел: 50 (-13/-15)
Сия:                         начало: 73         сега: 67 (-6)              цел: 57 (-16/-10)
Su Azru:                   начало: 54         сега: 50.3 (-3.7)         цел: 49 (-6/-1.3)
mari eta                    начало: 80         сега: 68.5 (-11.5)      цел: 65 (-15/-3.5)
Ваня                         начало: 75.5      сега: 71.5 (-4)            цел: 55 (-20.5/-16.5)
Евридика:                 начало: 97         сега: 66 (-31)            цел: 57 (-40/-9)
luni4ka:                     начало: 67         сега: 65.5 (-1.5)        цел: 55 (-12/-10.5)
tutti:                          начало: 72         сега: 68 (-4)              цел: 60 (-12/-8)
Нарцис:                    начало: 57          сега: 51 (-6)             цел: 47 (-10/-4)
mozila:                                                  сега: -3
mamutche:                начало: 75          сега: 67 (-8)             цел: 59 (-16/-8)
cindarella:                 начало: 75          сега: 71 (-4)             цел: 60 (-15/-11)
ВЕСЕНЦЕ:                 начало: 85           сега: 62 (-23)          цел: 52 (-33/-10)
Асса                          начало: 91         сега: 60.5 (-30.5)       цел: 53 (-38/-7.5)
                                                    Мерки: т-74; х-94.5; б-53.5; к-41.5; п-37.5


Няколко невчесани мисли по повод избора и поддържането на режим на хранене:

ИЗБОРЪТ НА РЕЖИМ
Най-важен се явява изборът на режим, който да следваме. Многообразието е голямо и тази важна стъпка не винаги е лесна. Трябва да се учим да познаваме своето собствено тяло, защото това, което работи при едни, при други не дава резултат – особености на метаболизма. Във всички случаи, независимо какво ще се избере, следва да се имат предвид следните неща:
-   Режимът трябва да е здравословен – в никакъв случай да не се предприемат рискови режими, които да навредят на организма. Различните видове гладувания имат ефект даже и лечебен, а нашият случай не е такъв. Ние просто трябва да махнем кг във вид на мазнини по възможност. Това да е трайно и естетично.
-   Режимът трябва да доставя достатъчно количество калории (с лек калориен дефицит), за да не се научи метаболизмът на лошо, а именно – да усвоява максимално всяко нещо, което му предоставяме. Различните видове глад предполагат ефект йо-йо точно поради тази причина. Може да звучи парадоксално, но за да се отслабва трябва да се яде.
-   Режимът трябва да отговаря на вашата натура – дали обичате или не да се храните по часове, дали предпочитате или не в режима да е казано точно какво и колко и кога да се яде. Като цяло е важно колко воля ще изисква от вас един режим. За мен, например, режимите по часове са почти невъзможни за спазване.
-   Режимът трябва да отговаря на вашия стил на живот – дали сте постоянно в къщи или ходите на работа, дали излизате често по заведения и какви, дали благоверният ще подкрепи режима и ограниченията или ще трябва да се прави нелегално.

ВОДАТА
Сигурно някой ден ще намеря време да напиша тема за водата. Вода трябва да се пие. По много. Едно количество от 2.5-3 литра на ден не бива да ви стряска. Жаждата идва с пиенето. Приемането на много вода ускорява отслабването, намалява евентуалното главоболие, подобрява състоянието на кожата, помага в борбата с целулита, намалява усещането за глад. Все добри неща.

ВОЛЯТА И ТЪРПЕНИЕТО
Множество философи и психолози са разсъждавали по темата. Но тук е мястото да се поразсъждава за пореден път. Всеки режим иска усилия. Още веднъж ще го повторя, защото често най-очевидните неща най-трудно се забелязват. ВСЕКИ РЕЖИМ ИСКА УСИЛИЯ. Да, след като се приеме това за даденост, следва да се приема по – леко и множеството ограничения. В значителна част от случаите, ограниченията стават част от живота ни и престават да бъдат ограничения. Е, за да си помогнем трябва предварително да направим няколко прости неща – да заредим хладилника и местата около нас с разрешени храни, да сме напълно убедени в това, което сме намислили, да сме потърсили помощта на нашите близки (примерно и те да минат на режима или да си сготвят сами, или да не ядат изкушаващи неща в наше присъствие). И да помним, че режимът някога ще свърши. Идва ми на ум един виц. Алкохолик разсъждава, след като е свършил парите „ех, ако бях пил по – малко, сега щях да пия колкото си искам”. Нека не правим така. Всеки ден, всеки час, изкаран в режима, ще ни доближава до доброто самочувствие (физическо и психическо), от което се нуждаем.

Пожелавам успех на всички. И воля, и търпение, и много вода Simple Smile   bouquet  bouquet  bouquet


старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115521.0
Виж целия пост
# 1
...Супер ,много добри резултати  bouquet
Виж целия пост
# 2
 Асса    -  newsm20!Какво ще правим без тебе newsm51!
Много е хубаво да си видиш постижението изтипосано на първа страница и особено тези 3,5 кг.,които ми остават.Обаче знам,че точно те са най-трудните,но няма да им се дам Twisted Evil!
Благодаря,че винаги напомняш за водата - за няколко часа изпих около литър и главоболието премина - както винаги си права Peace!

Нека си пожелаем успех и в следващата тема повечето да достигнат желаната цел! newsm10
Виж целия пост
# 3
Благодаря Ассе за новата темичка. На мен форума наистина ми помага, колкото и парадоксално за звучи това, защото големите успехи ги направих без да съм част от него.

Сега искам да споделя с вас нещо, което от сутринта ми е сложило буца в гърлото. Напоследък все по-често (а днес вече 3-ма души) ми казват - ой, вече си твърде слаба или трябва да спреш с това слабеене или да не би да си загубила вече контрол и т.н. Не зная как да ви опиша как това ме влудява, изкарва ме извън нерви. Ненавиждам факта, че хората си позволяват да дават мнение без да са помолени за което. Отделно, излишно е да ви убеждавам, че 62 кг на 1.58 ръст не е толкова малко, а и всичко е въпрос на усещане и вътрешна нагласа.
Бях да почивка миналия weekend и връщайки се, един от първите въпроси бе дали съм "съгрешила" по време на почивката. Отговорът е - не! От там получих коментар, че "кутията" ми се е побъркала тотално, щом като дори на почивка не мога да се отпусна и да се кефя. Обяснението ми, че режимът ми не ме кара да страдам, защото е доста широко скроен и че след повече от година съм привикнала към него, бе отхвърлено със замах.

Зная, че отслабването води и до психологически изменения, но ... Не зная какво да кажа, обидно ми е.  Cry Съпруга ми ме обяви за тотално пристрастена към спорта, но това е нещо друго, пък и се знае, че към спорт има пристрастяване. Ей такива едни мисли са ме налегнали.
Извинете ме за спама.....

Виж целия пост
# 4
Майче, това не е спам, а си е съвсем по темата. Който е свалял по много, знае за какво става дума. За съжаление в момента нямам време, но по - късно и аз ще драсна нещо по темата Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Асса-  за теб:bouquet:!Аз закъснях -ако е възможно ме впиши-включвам се и аз!
Начало 72,сега-68,цел-60кг

maikata -съжелявам за това ,което срещаш отсреща-глупаци!Аз ти се възхищавам!Браво!Не всеки би могъл да премине през това-а ти успяваш!И то как! Peace
Виж целия пост
# 6
Пишете и мен.
Начало- 57
Сега-51
Цел-47
Виж целия пост
# 7
Здравейте, аз се включвам отново.Килограмите ми са вече-3.Толкова съм щастлива. LaughingИтова благодарение на вас.Вие ми давате кураж.Браво за волята ви!
Виж целия пост
# 8
Да се разпиша и аз в новата темичка! Тези дни ще гледам да се взема в ръце - малко по-малко папу, евентуално малко спорт, ще се премеря (аз не се тегля всеки ден) и всичко ще си кажа.  Laughing  А дотогава май няма с какво да се похваля.  Hug И знайте, радвам се, че ви има!  Grinning
Виж целия пост
# 9
Както бях обещала - няколко реда по темата на майчето (аз така си я наричам, че е по - мило, а тя заслужава Simple Smile )

И на мен така ми се случва, случвало се е и преди. От хора, които са близки. От хора, които не са толкова близки. Коментари, които са понякога дори злобни, понякога целящи отказ от предприетите мерки. И стигнах за себе си до следния извод: появяват се най-често не от чиста загриженост, а от завист за проявената воля. Връзката е съвсем пряка: щом са махнати толкова кг, значи човекът е понесъл значителни усилия дотук. Не всеки може да издържи нито на интензивността, нито на продължителността (20-30 кг не се махат за един месец). Това е причината, но съм се научила да разбирам хората в такива моменти. Честно казано, значително повече ме дразнеха подмятанията за това, колко съм напълняла, защото злорадството си беше очевидно. Това е точно противоположния случай на това, което коментирах по - рано, а именно мисълта, че някой (в случая аз) е доста по - зле от мен, който си позволявам да направя подобна забележка. Е, едва ли всяка от нас може да чуе думите, които аз чух от моя съпруг: "един ден нашата дъщеря трябва да знае, какво си направила за нея" (това, понеже, за да мога да кърмя, ядох страшно много и оттам наддадох повече, отколкото през бременността).
Затова, мили дами, кураж и в двата случая: когато правим всичко възможно за добруването на децата си и когато махаме килограмите (т.е. основно пак за тях, както си говорихме тези дни с майчето).

Имаме още време за вписване в първия пост - до утре около 14:00 часа редакцията е възможна.
Виж целия пост
# 10
Здравейте!

Може ли да се включа и аз? Начало - януари - 75, в момента 67, цел 59. Напълнях много като спрях да кърмя, 3 години бях в застой - на 75, нямах нито желание, нито воля за промяна. Но сега съм започнала и няма да се откажа  Sunglasses
Виж целия пост
# 11
добро утро, мили дами Simple Smile

как сте днес? Какво показват мерките?

При мен нещата са добре. Може би утре още 0.5 кг бих отчела, като резултат. Мерките също.

Напомням - пийте вода. Много вода. [/color]
Виж целия пост
# 12
Добро утро и от мен  bouquet!

Асса,[/color]много точно си се изразила...и аз мисля като теб...Особено ме дразни свеки като казва"Ти направо се свърши,да вземеш да спреш,че ще се разболееш...",обаче с едни такива нотки в гласа,които не са израз на загриженост,а по-скоро на завист...милата,разбирам я - цяла зима и пролет се тъпка скришом /е,аз я излових Twisted Evil/ с Витаголд,Био актив хром и какво ли не,ама все си е същата,даже май е напълняла,но не се тегли пред мене...а аз гордо разнасям кантара и се тегля пред всички... Mr. GreenЧудна жена,какво иска - вече е на възраст, в критическата,абе я да не си развалям настроението...
И е дна друга позната всеки ден ми подхвърля разни от сорта"Манекенка ще те правим" - каква манекенка с тия 69 кила,ама тя като е сигурно 90...та така е,ми нека си завиждат хората...много харесвам една приказка "По-добре на хората в устата,отколкото в краката!" Peace

Успех на всички слабеещи Hug!

П.П. Майката,и аз ти завиждам - обаче благородно и ти се възхищавам на волята  bouquet!
Виж целия пост
# 13
ще ми се да поговорим по една такава тема - колко често да се теглим/мерим.

На много места се дават препоръки тегленето/меренето да става рядко. Един път седмично, например. Че и по - рядко. Не знам защо е тази препоръка. Ако е, за да не се предизвика демотивиране, то няма ли ударът да е по - голям след една седмица (толкова време минало, а няма резултат). Не виждам логика.
Аз се меря всеки ден. Понякога и по два пъти. Както вече знаете, търпение в тази посока не ми липсва. Предпочитам да следя процеса отблизо, защото се чувствам по - ангажирана с това, което се случва. Нещо повече. Когато съм се запуснала, кантара го заобикалям. Понякога със седмици не се качвам, а за мерките да не говорим.
В този смисъл, препоръките за НЕ-теглене и мерене не ги разбирам и не виждам никаква логика в тях.
При вас как е?
Виж целия пост
# 14
Ами аз с тази лунна диета май се меря всеки ден...веднъж преди,веднъж след,и после пак да видя дали съм задържала...На мен също ми е по-добре да се следя по-често,за да мога бързо да реагирам.Не смятам,че честото мерене е демотивиращо - напротив - какво по-хубаво от това да започваш деня си с мисълта "Ето,вече съм по-слаба,задържала съм резултата".Ако ли пък е другата крайност, си казваш "Стоп,стегни се и пак продължи напред"
Такива ми ти работи...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия