Болно гърло от 10 дена не минава

  • 1 829
  • 6
Моля, посъветвайте ме какво да правя - от 10 дена гърлото ми е зачервено Sad, не ме боли при преглъщане, но е червено по дъгите.  Имам 1-2 бели налепчета  на сливиците, които се махат лесно с клечки за уши, а после - не веднага, а на следващия ден се появяват пак.  Нямам никакви други признаци като температура, болки в мускулите и т.н. Кърмачка съм, а това с което се лекувам е: гаргара с разтвор от Цитросепт - 5 пъти / ден и Тантум верде спр. 5-6 пъти / ден х 3-4 впръсквания, но нищо не се променя вече 10 дни, като в началото обаче не слагах толкова често лекарствата, а мислех, че само ще премине и ми се струваше нещо банално. 

С какво още да опитам? Защо не ми помагат тези лекарства? Да не би да са някакви гъбички? Как да се третират?

Помогнете със съвет   Praynig
Виж целия пост
# 1
Пробвай с Биопарокс спрей, но ако е гъбичка хубаво ще е да опиташ с дактарин гел . Но трябва да разбереш какво е преди да предприемеш лечението.
Виж целия пост
# 2
Но трябва да разбереш какво е преди да предприемеш лечението.

Да си изследвам гърлен секрет? А трябва ли преди това да се направи "чист" период, напр. 2-3 дена, без  да се третира гърлото Цитросепта и Тантум вердето?
Виж целия пост
# 3
По принцип по симптомите би трябвало да се ориентират дали е гъбичка или бактериално.
Виж целия пост
# 4
лЕКАРКАТА МИ КАЗА , ЧЕ В ДЕНЯ НА ВЗИМАНЕ НА СЕКРЕТ НЕ СЕ МАЖАТ ЛЕКАРСТВА И ПОНЕ1-2 ЧАСА Е ХУБАВО ДА НЕ СИ ЯЛА И ПИЛА.Може да пробваш да мажеш с гранофурин/май така се пише/, но май вече не се произвежда , а се прави директно в някои аптеки.
Виж целия пост
# 5
Може да пробваш да мажеш с гранофурин/май така се пише/, но май вече не се произвежда , а се прави директно в някои аптеки.

да, и аз знам, че вече не се произвежда, защото преди доста често го използвах. Но нямам идея къде се прави, защото съм питала в някои аптеки, които по принцип забъркват лекарства, но ми казват, че и те вече не го правели. Ако някой скоро си го е правил, моля да каже къде...
Виж целия пост
# 6
Казаха ми ,че го правят в аптеката в Люлин 10, до бившата Пинцеса/сега Т-маркет/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия