Една страхотна торта!

  • 7 728
  • 17
Имам рецептата от години, правила съм я и това си остава най-хубавата торта, която съм яла. Малко е връткава на правене, но си заслужава. Прави се  във форма, която се отваря после и остава само дъното!!! Ето рецептата, ако някой се интересува:

Продукти:

500гр заквасена сметана
3 пактчета котешки езичета
125 гр масло
4 яйца
1 ч.ч. пудра захар
1 с.л. какао
1/2 ч.ч. подсладена вода + малко ром или коняк
2 ванилии

Правят се 3 вида крем:

1. Бял:

1/2 ч.ч. пудра захар с 4 разбити на твърд сняг белтъци.

2. Какаов

1/2 ч.ч. пудра захар + 125гр масло + какаото + 4-те жълтъка

3. Сметанов

Просто разбивате сметаната

Белият крем се разделя на две. Към едната му половина се прибавя целият какаов крем. Другата половина бял крем се омесва с разбитата сметана.

Котешките езичета се топват за секунди във водата с рома и ванилията. Редят се два плътни реда на дъното и един ред отстрани, изправени едно до друго. Слага се тъмният крем. Пак се редят котешки езичета върху крема и после се слага сметановия крем.
В хладилника да се стегне и това е.

Предполагам, че Биляна първа ще я пробва и чакам отзиви от Критиката  Wink




Виж целия пост
# 1


Предполагам, че Биляна първа ще я пробва и чакам отзиви от Критиката  Wink





  Simple SmileБих я пробвала веднага наистина, но тук не мога да намеря котешки езичета SadПредполагам, че е страхотна Hug
Виж целия пост
# 2
 newsm78А дали ще стане с бисквити -чаени?Не съм сигурна,  че ще намеря котешки езичета!
Страхотна торта!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 3
Много вкусно звучи .. тамън ми се хапва нещо сладичко по-така.. Само че тия сурови яйца?!? Особено сега лятото  Thinking
Виж целия пост
# 4
Момичета, наскоро се присетих за тази торта с котешки езичета-те си имат специвичен вкус и е хубаво да се спази да е с тях HugПредлагам още един вариант-ред котешки езичета, напоени в някакъв сироп, заляти с карамелизирана захар.Отгоре-изцедено кисело мляко, леко подсладено.Поръсвате с шоколадови пръчици обилно. Hug
Виж целия пост
# 5
Само че тия сурови яйца?!? Особено сега лятото  Thinking

Виж, за това изобщо не се бях замислила  Embarassed Остави лятото, ами птичия грип  Confused
Виж целия пост
# 6
....... но тук не мога да намеря котешки езичета.........

Били,има в турските магазини,потърси ги на рафтовете за сладки неща.
Аз от там взимам.Потърси ако ти трябват,почти сигурна съм,че и при вас ще намериш. Grinning

А за тортата,аз мисля да пробвам.Мерси Блонди Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Котешки езичета има в Хит (едни син кутийки), а също така и във всички магазинчета, където продават дребни сладки - насипно  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Котешки езичета има в Хит (едни син кутийки), а също така и във всички магазинчета, където продават дребни сладки - насипно  Simple Smile

Има, има, зор е намирането им извън България  Grinning
Виж целия пост
# 9
Има, има, зор е намирането им извън България  Grinning


Ааа, за туй съм съгласна  Laughing Ами освен да си направиш самичка, май имаше тук някъде рецепта, но много трудоемко  Thinking
Виж целия пост
# 10
Решиш да изпробвам това кулинарно изкушение, но имам едно въпросче,  как точно се приготвя какаовият крем? ( в каква последователност се смесват продуктите) Crazy
Виж целия пост
# 11
Решиш да изпробвам това кулинарно изкушение, но имам едно въпросче,  как точно се приготвя какаовият крем? ( в каква последователност се смесват продуктите) Crazy

Няма строго определен ред, така, както са написани, така ги смесвай. Само маслото да ти е размекнато на стайна температура, за да е по-лесно. Да кажеш после  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
За тези, които нямат котешки езичета, защо не пробват с "лейди фингърс" ( бишкоти за тирамису). Вместо 2 реда езичета слагайте 1 ред. Убедена съм, че ще стане.
Виж целия пост
# 13
За тези, които нямат котешки езичета, защо не пробват с "лейди фингърс" ( бишкоти за тирамису). Вместо 2 реда езичета слагайте 1 ред. Убедена съм, че ще стане.

О, ако ги има, ще пробвам. Сега ако ми кажеш и заместител за заквасената сметана  Grinning Тук е само течна и последният ми опит се разпадна  Close
Виж целия пост
# 14
За тези, които нямат котешки езичета, защо не пробват с "лейди фингърс" ( бишкоти за тирамису). Вместо 2 реда езичета слагайте 1 ред. Убедена съм, че ще стане.

О, ако ги има, ще пробвам. Сега ако ми кажеш и заместител за заквасената сметана  Grinning Тук е само течна и последният ми опит се разпадна  Close
Има бре. "САУЪР КРИЙМ"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия