как обличате децата си?

  • 1 718
  • 28
Най-вече питането ми е до майките в Англия,как през сезоните тук обличате децата си.Аз явно имам проблем с това,искам детето ми да е калено като тукашните,но не намирам баланса кога трябва да е по-леко облечено и кога повече,в какво време не ги извеждате навън?Вчера изведох Мила ,времето беше топло и не я бях завила,но духаше вятър и до вечерта и се запуши нослето.Притеснявам се да не изнежа детето си,но в същото време не искам  и да я разболявам.
Виж целия пост
# 1
Не съм от Англия, но ще ти пиша какво си мисля  Wink Grinning

Най-добре да обличаш детето така както ти си облечена - ти си боса, с потник и пола, и беба така, ти си с блуза с къс ръкав, и беба така, ти си с пуловер - и беба с пуловер  Wink Peace

За да се калява също е важно да не я къпеш с много топла вода, ами 36С и по малко е идеално, като спи да не я претопляш и тн Peace

Постепенно ще стане  закаляването Wink
Виж целия пост
# 2
Аз лично се старая да не го навличам. Сега например играе в градината по къс панталон и блузка с къс ръкав. Ветровито е, но не студено. Иначе през зимата го обличам с боди с къс ръкав и памучна блузка с дълъг ръкав отгоре. Надолу с панталони и къси чорапки. Чорапогащници и ботуши не слагам, както и пуловери.  През лятото е ясно как го обличам. През пролетта зависи. Ако е по-хладно с памучна блузка без нищо отдолу. Ако е топло с къс ръкав. През зимата спи на 18 градуса в спално чувалче само с горнище на пижамка и по памперс. Лятото спи с боди с къс ръкав и чаршаф.
За излизането - не го извеждам само, когато вали, защото просто няка как да се рахождаме и да играе. Ако не вали значи сме навън. Ако е много студено излизаме за по-кратко, но задължително излизаме.
Виж целия пост
# 3
Аз лично се старая да не го навличам. Сега например играе в градината по къс панталон и блузка с къс ръкав. Ветрито е, но не студено. Иначе през зимата го обличам с боди с къс ръкав и памучна блузка с дълъг ръкав отгоре. Надолу с панталони и къси чорапки. Чорапогащници и ботуши не слагам, както и пуловери.  През лятото е ясно как го обличам. През пролетта зависи. Ако е по-хладно с памучна блузка без нищо отдолу. Ако е топло с къс ръкав. Зимата спи на 18 градуса в спално чувалче само с горнище на пижамка и по памперс. Лятото спи с боди ръкав и чаршаф.
За излизането - не го извеждам само, когато вали, защото просто няка как да се рахождаме и да играе. Ако не вали значи сме навън. Ако е много студено излизаме за по-кратко, но задължително излизаме.

Точно сега Мила е облечена с боди без ръкав и блузка с дълъг ръкав и ританки Rage,на всичкото отгоре е завита с одеалце,защото спи.Тя е още мъничка,трябва ли да я разголвам ,не и ли е рано? Embarassed
Виж целия пост
# 4
Аз лично се старая да не го навличам. Сега например играе в градината по къс панталон и блузка с къс ръкав. Ветрито е, но не студено. Иначе през зимата го обличам с боди с къс ръкав и памучна блузка с дълъг ръкав отгоре. Надолу с панталони и къси чорапки. Чорапогащници и ботуши не слагам, както и пуловери.  През лятото е ясно как го обличам. През пролетта зависи. Ако е по-хладно с памучна блузка без нищо отдолу. Ако е топло с къс ръкав. Зимата спи на 18 градуса в спално чувалче само с горнище на пижамка и по памперс. Лятото спи с боди ръкав и чаршаф.
За излизането - не го извеждам само, когато вали, защото просто няка как да се рахождаме и да играе. Ако не вали значи сме навън. Ако е много студено излизаме за по-кратко, но задължително излизаме.

Точно сега Мила е облечена с боди без ръкав и блузка с дълъг ръкав и ританки Rage,на всичкото отгоре е завита с одеалце,защото спи.Тя е още мъничка,трябва ли да я разголвам ,не и ли е рано? Embarassed

А колко е мъничка? Може би имаш лентичка, но при мен нещо не се виждат от известно време.
Виж целия пост
# 5
Аз лично се старая да не го навличам. Сега например играе в градината по къс панталон и блузка с къс ръкав. Ветрито е, но не студено. Иначе през зимата го обличам с боди с къс ръкав и памучна блузка с дълъг ръкав отгоре. Надолу с панталони и къси чорапки. Чорапогащници и ботуши не слагам, както и пуловери.  През лятото е ясно как го обличам. През пролетта зависи. Ако е по-хладно с памучна блузка без нищо отдолу. Ако е топло с къс ръкав. Зимата спи на 18 градуса в спално чувалче само с горнище на пижамка и по памперс. Лятото спи с боди ръкав и чаршаф.
За излизането - не го извеждам само, когато вали, защото просто няка как да се рахождаме и да играе. Ако не вали значи сме навън. Ако е много студено излизаме за по-кратко, но задължително излизаме.

Точно сега Мила е облечена с боди без ръкав и блузка с дълъг ръкав и ританки Rage,на всичкото отгоре е завита с одеалце,защото спи.Тя е още мъничка,трябва ли да я разголвам ,не и ли е рано? Embarassed

А колко е мъничка? Може би имаш лентичка, но при мен нещо не се виждат от известно време.

На 1 месец и 2 седмици
Виж целия пост
# 6
 Crossing Arms Аз тъкмо си помислих, че ще си говорим за детска мода и се нахъсах, а то какво било... че и за Англия- т.е. аз нищо не мога да кажа.  Wink

Тук, доколкото имам впечатление (в Америка) децата ги обличат много леко, независимо от сезона, поне в сравнение с "навличането", което ние си знаем от България. Това потно гръбче и дай да те преоблека, баби, да не изстинеш- такова нещо няма. Laughing  Редовно могат да се видят доста леко облечени деца (понякога боси) през късна есен, даже и зима.  Laughing
Виж целия пост
# 7
ами аз точно съм от тия дето все се притесняват за потно гръбче и тем подобни,точно по БГ стандарт
Виж целия пост
# 8
ами аз точно съм от тия дето все се притесняват за потно гръбче и тем подобни,точно по БГ стандарт

Затова може би е по-добре да я обличаш по-лекичко, за да не се изпотява. Поне така мисля аз.
Виж целия пост
# 9
Не съм от Англия, но ще ти пиша какво си мисля  Wink Grinning

Най-добре да обличаш детето така както ти си облечена - ти си боса, с потник и пола, и беба така, ти си с блуза с къс ръкав, и беба така, ти си с пуловер - и беба с пуловер  Wink Peace

За да се калява също е важно да не я къпеш с много топла вода, ами 36С и по малко е идеално, като спи да не я претопляш и тн Peace

Постепенно ще стане  закаляването Wink

така правя и аз,и мисля,че е правилно Wink
Виж целия пост
# 10
Аз в началото го обличах като мен(аз не съм зиморничева),но винаги му му метвах по една пеленка или много леко одеалце до края на ноември,тъй като като са съвсем малки не се движат много!Сега вече го обличам и събличам като мен,а като започне да тича и беснее ще е с една дрешка по-малко от мен Peace
Не знам какво е точно времето при вас(струва ми се малка да я разголваш),та с едно много леко боди с дълъг ръкав и ританки...ако е ветровито една пеленка и си ок!
Това е само мое мнение!
   bouquet 
Виж целия пост
# 11
Тук, доколкото имам впечатление (в Америка) децата ги обличат много леко, независимо от сезона, поне в сравнение с "навличането", което ние си знаем от България. Това потно гръбче и дай да те преоблека, баби, да не изстинеш- такова нещо няма. Laughing  Редовно могат да се видят доста леко облечени деца (понякога боси) през късна есен, даже и зима.  Laughing

И тук са така, а аз не съвсем  Mr. Green Моя Томи е много потлив, все преобли4ам ... леко обли4ам, ама той си се поти, като се разбеснее. И все пак за бебенце на един месец не бих съветвала да е много леко обле4ено, все пак то не се движи по4ти, не ти4а, не върви, само лежи...
Виж целия пост
# 12
аз като беше толкова малък и беше топло го обличах с боди с дълъг ръкав и му слагах отгоре едно чаршафче или пелена когато бяхме навън... иначе сега гледам  да е с толкова облечен, колкото и аз  Peace и да са няколко ката дрехи, за да мога да му ги събличам по-лесно (ако стане по-топло докато сме на вън).... спи  през цялата зима без парно- някъде 16-18° с чувалче- имаме тънки за лятото и по-дебелички- за зимата... иначе отдолу или само по боди през лятото или боди с пижамка през зимата. Ако е изпотен го преобличам, защото знам, че не е хубаво с мокрите дрешки да си стои да му изсъхнат на гърба... винаги си нося по някоя допълнителна дрешка.
 Майка като беше дошла на пролет на гости и само ме дебнеше да изляза от стаята и му обличаше директно още някой и друг пуловер  Twisted Evil  и горкият аз докато го видя... все изпотен беше!!!
Виж целия пост
# 13
Майка като беше дошла на пролет на гости и само ме дебнеше да изляза от стаята и му обличаше директно още някой и друг пуловер  Twisted Evil  и горкият аз докато го видя... все изпотен беше!!!

 Joy
Виж целия пост
# 14
Не съм от Англия, но ще ти пиша какво си мисля  Wink Grinning

Най-добре да обличаш детето така както ти си облечена - ти си боса, с потник и пола, и беба така, ти си с блуза с къс ръкав, и беба така, ти си с пуловер - и беба с пуловер  Wink Peace

За да се калява също е важно да не я къпеш с много топла вода, ами 36С и по малко е идеално, като спи да не я претопляш и тн Peace

Постепенно ще стане  закаляването Wink
заставам напълно зад думите на Ели  newsm10! И аз процедирам така!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия