Дуфастон преди овулация?!

  • 1 759
  • 1
Здравейте момичета,

искам да попитам нещо ,въпреки че темата е разисквана мн пъти, за което се извинявам...но така и не намерих отговор в библиотеката.

Правих си хормонални изследвания и прогестеронът ми се оказа много нисък, при което докторката ми изписа Дуфастон- от 15 ден на цикала 1*1 за 10 дни.
Въпросът е, че днес ми е 15 ден,а овулация все още нямам и се чудя ако започна да пия дуфастон,дали не бих объркала нещо,т.е да не ми обърка овулацията...нали завишеното ниво на
прогестерон в първата половина на цикъла подтиска овулацията ( ако въобще правилно съм разбрала от всичко изчетено #Crazy).
Също така чета,че повечето от вас пият тези хапчета 2*1, а лекарката ми каза да ги започна 1*1 и евентуално в следващия цикъл да съм завишила дозата.

От друга страна се чудя,ако прогестероновият ми дефицит миналия месец е бил само временно явление,дали дуфастонът би имал някакво негативно влияние. Пиша това,тъй като лутеалната ми фаза е винаги 14 дни при цикъл28-30 дни, имам винаги силно изразена бифазност в графиката....а миналия месец на 23 ден получих зацапване,което никога досега не ми се беше случвало ( на този ден си правих и хормоналното за прогестерон и нивото беше мн ниско ).Също така миналия месец имах дълго пътуване,смяна на климата-на което мисля,че се дължаха и тия аномалии в цикъла ми.
И понеже вече пробваме за бебче над 2 год., докторката реши че е вероятно да имам проблеми с прогестерона ( хормоните ми от 2-5 ден са добри, спермограмата на мъжа ми също )

Извинявайте,ако стана много объркано...надявам се някои да се е сблъсквал с моята дилема, а именно може ли да се започне прием на дуфастон преди настъпила овулация ( моята се очакваше да е преди 1-2 дни )
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Няма смисъл от пускане на една и съща тема в два форума.
За желаещите да отговорят - ето темата в Проблемно забременяване.
Тази я заключвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия