Домова книга-има ли все още?

  • 2 895
  • 56
Аз знам, че няма, даже  шефът на районното питах-няма домова книга.
Но домоуправителката ми вдигна нервите днес, като пристигна с една мърлява книжка от 1987г и поиска вътре да си запишем егн-тата,трите имена,  номера на лична карта, семейно положение, месторабота и адрес на месторабота Shocked.
Не беше въобще приятен разговора с нея, едва я изтърпях...
ПРи вас как е -има ли такива книги и изобщо редно ли е даването на лични данни, които целият блок ще прочете. Tired
Виж целия пост
# 1
При нас няма!!!

п.п. Ти що не я пита дали не иска да си запишеш и колко заплата получаваш!?? Twisted Evil
Виж целия пост
# 2
При нас има нещо подобно.
Виж целия пост
# 3
Не съм 100% сигурна , но има домова книга, мисля там, където има кооперативна собственост
не виждам нищо лошо да има домова книга, където да се регистрира кой е собственика и кой живее в апартамента в момента. Без ЕГНта и лични данни.  Нашата кооперация има такава домова книга от 1929г и е наистина много интересно четиво.

Не е много по темата, но винаги ужасно много съм се дразнила, като вляза в някой голям блок в София да не виждам нито имена на семейства върху пощенски кутии, нито на звънци, нито на врати. Едва намерих приятелка в Дружба така - под наем са , на н-тия етаж. Няма ни табелка, нито пощенска кутия.. Да звъня на петия отгоре в ляво и тн... егати историята.
От какво се притесняват тия хора да си сложат табелки на вратите....
Виж целия пост
# 4
Домовата книга е в противоречие със Закона за защита на личните данни. Домоуправителят се явява администратор с лични данни. По този закон всяко лице, което обработва лични данни и създава регистър за тях, каквато е домовата книга, трябва да подаде заявление и да се впише в регистър.
Цитат
Преглед на българския печат от 24 юни 1999
Парламентът прие на второ четене Закон за гражданската регистрация
В приетия на второ четене Закон за гражданската регистрация отпадна необходимостта адресната регистрация на гражаните да се вписва в домова книга. Всяко лице, подлежащо на гражданска регистрация, е задължено да заяви пред властите своя постоянен и настоящ адрес. Постоянен е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистрите на населението. Всеки има само един постоянен адрес и той винаги е на територията на България, пише в документа.
Виж целия пост
# 5
Ние сме домоуправители - няма.
Ама и ние сме едни домоуправители - да ти умре коня.
Не може да има, като дойде другия път, я попитай да ти покаже къде е подала информация, че може да оперира с лични данни и точно какви.
Може да й разпечаташ Закона за защита на личните данни /много популярен във форума  Rolling Eyes/
http://privacy.gateway.bg/htmls/page.php?category=99&id=192
да си чете жената.
Виж целия пост
# 6
Регистрации в домова книга няма поне от 5-6 г. Затова при смяна на адресна регистрация в полицията не ти искат вече бележка от общината, където мъкнеш домовата книга както беше преди.
Виж целия пост
# 7
Регистрации в домова книга няма поне от 5-6 г. Затова при смяна на адресна регистрация в полицията не ти искат вече бележка от общината, където мъкнеш домовата книга както беше преди.
Peace
Виж целия пост
# 8
При нас има нещо подобно на домова книга,с която домоуправителката обикаля да събира пари за стълбището и чистачка от всяко семейство.Но на нас не са ни искали такива подробности като месторабота,адресна регистрация и т.н.
Виж целия пост
# 9
Аз пък съм ЗА някаква форма на контрол и ще се аргументирам веднага.
С цялото ми уважение към всички наематели-обаче- а си представете тавански помещения, пълни с живеещи под наем. Тия живеещи се сменят периодично. Виждам всякакви физиономии-и съмнителни, и недотам-да влизат и излизат. Наскоро имаше 2!!! разбивания на апартаменти, включая и на таванските помещения, където живеят хората.
Е, питам аз, отде да знам , че някой не снася инфо някъде и няма да се възползват от него???
За мене КОНТРОЛ ТРЯБВА ДА ИМА.
Но без ЕГН и семейно положение.
Щом моят шеф на работа ми изисква същото инфо-каква е разликата?
Виж целия пост
# 10
Ние сме домоуправители - няма.
Ама и ние сме едни домоуправители - да ти умре коня.
Не може да има, като дойде другия път, я попитай да ти покаже къде е подала информация, че може да оперира с лични данни и точно какви.
Може да й разпечаташ Закона за защита на личните данни /много популярен във форума  Rolling Eyes/
http://privacy.gateway.bg/htmls/page.php?category=99&id=192
да си чете жената.
Нищо никъде не е подавала, тя е една баба, която домсъвета избрал за домоуправител. Тя идея няма , че съществува такъв закон.Снощи й казах за него, а тя казва, че нищо не можело да ме защити...А иначе домовата книга ще обикаля 15 етажа и всеки ще гледа данните на останалите, това за мен е недопустимо.Тя ми се кълнеше, че никой няма да види написаното, амам както даде книгата на мене за попълване, така ще даде и в останалите 70-тина апартаменти.
Причината,  според нея, да има домова книга била за намаляване на кражбите в блока Shocked Shocked/любопитното ми е как ще стане, книгата може би ще има и пророческо значение/.
Бабата със сигурност днес пак ще дойде да ми досажда, ще й цитирам закона тоя път и ще я питам дали е администратор на лични данни. Thinking
Виж целия пост
# 11
Щом моят шеф на работа ми изисква същото инфо-каква е разликата?
Разликата е, че шефът ти се е редил на опашка да регистрира точно какви данни ще взима от тебе, как ще ги ползва и да декларира, че никъде няма да ги разпространява. И носи отговорност ако го направи.
Анадъму? Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз пък съм ЗА някаква форма на контрол и ще се аргументирам веднага.
С цялото ми уважение към всички наематели-обаче- а си представете тавански помещения, пълни с живеещи под наем. Тия живеещи се сменят периодично. Виждам всякакви физиономии-и съмнителни, и недотам-да влизат и излизат. Наскоро имаше 2!!! разбивания на апартаменти, включая и на таванските помещения, където живеят хората.
Е, питам аз, отде да знам , че някой не снася инфо някъде и няма да се възползват от него???
За мене КОНТРОЛ ТРЯБВА ДА ИМА.
Но без ЕГН и семейно положение.
Щом моят шеф на работа ми изисква същото инфо-каква е разликата?

точно това казах и аз.  Peace
естествено, че трябва да има такова нещо! не е нужно да се цитират личнните данни.
в момента какво е - всичко живо се е барикадирало по етажите на големите блокове с желязни врати, при едно земетресение нямат шанс тия хора. да не говорим, че никой не знае до вратата му кой живее.
мечтая да имаме портиер в кооперацията, който да не пуска външни лица, освен ако не е потвърдено от живеещите. Абе, като в Ню Йорк  Wink
хората са го измислили това мнооого преди времената на социализма.
пак давам за пример нашата кооперация, където има даже помещение за портиер. ( е, от 80 години е склад, но това е др. тема).
мечтая си да живея в блок, в който да има портиер, който да ми отваря вратата и стълбите и етажите  да са покрити с килим , като в хотел  Grinning  И аз като Сара Джесика Паркър да се прибирам по нощите..
Ех.
Виж целия пост
# 13
Щом моят шеф на работа ми изисква същото инфо-каква е разликата?
Разликата е, че шефът ти се е редил на опашка да регистрира точно какви данни ще взима от тебе, как ще ги ползва и да декларира, че никъде няма да ги разпространява. И носи отговорност ако го направи.
Анадъму? Simple Smile
Кой го знае дали се е рЕдил или не.
Аз не мога това да го проконтролирам.
Но за безконтролното влизане и излизане-виж, там съм адски против.
Аз за да съм в ред със закона даже веднага почти след сключването на брака си хвърлих старата ЛК и си извадих нова, с надлежна регистрация на местоживеенето ми ит.н.
Иначе ше ме търсят на старата търновска регистрация, а там ще да ме нема. Mr. Green bowuu
Виж целия пост
# 14
нямаме
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия