Мога ли да кърмя ако имам температура?

  • 5 644
  • 12
Мили мами вие сте последната ми надежда...Цяла сутрин ме мъчи стомах,високо горе ме боли,повръщах,отпаднала съм,а сега имам и температура- 37,2.незнам какво да правя,на две лекарки звънях,едната и е изключен телефона,другата ми отказва разговор...А от снощи нищо не съм яла,незнам даже и дали кърма ще излезе.Пих едно хапче нош-па в 10:30,ама май не ми помага...Бебка е на 40 дена ако това има значение...
Виж целия пост
# 1
Можеш и трябва да си кърмиш бебето!
Първо сега е много горещо и то има нужда от кърмата.
Второ, ако ти си болна от летния грип, то вече също е в контакт с вируса и най-доброто което можеш да направиш за него, е да го зареждаш с антителата срещу болестта, които се съдържат в кърмата ти.
Моете дете е по-голямо, но и ние с него прекарахме грипа по същия начин - първо аз, после и той. На мен ми мина за около два дни, а на бебо за няма и 12 часа - мисля, че точно кърменето му помогна.
Не се тревожи за яденето - ще ядеш, когато се чувстваш по-добре. Важното е да пиеш много течности, за да не се обезводниш и да има и кърма за бебчо.
Можеш да вземеш парацетамол за температурата. И ако не се подобриш скоро, пак търси лекар.
Бързо оздравяване!  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Преди 1 месец и на мен ми се случи нещо подобно, вирус с разстройство , повръщане и температура.Дъщеря ми беше на 3 мес., но не спряхме да се кърмим, въпреки , че ядях само препечена филия и сирене.Кърмата ми учудващо не намаля и бебето не прояви някакви признаци, че не я харесва.За температурата след преглед пих Парацетамол по 1 т., но само когато беше > от 37.5 градуса.Успех!
Виж целия пост
# 3
    Дори е препоръчително да кърмиш, въпреки температурата (пий хапче за да я свалиш). Погрешно е да мислиш, че като не си яла от снощи няма да имаш кърма днес. Наблягай на течностите и бързо оздравяване.
 
Виж целия пост
# 4
Може и трябва!
Даже и при много висока температура. А 37,2 не трябва дори да я сваляш (освен ако заради нея не се чувстваш много зле  Cry).
Ако не можеш да хапнеш нищо (опитай поне с препечени филийки) поне пий повече чайчета. Кърмата ти може и да не намалее, но може и да намалее.... При мен всяко пропускане на ядене се отразява...
Пий ако искаш българското лактогонно чайче - хем ще стимулираш лактацията, хем ще ти се успокои стомахчето!
Бързо оздравяване!!!   bouquet
Виж целия пост
# 5
    Дори е препоръчително да кърмиш, въпреки температурата (пий хапче за да я свалиш). Погрешно е да мислиш, че като не си яла от снощи няма да имаш кърма днес. Наблягай на течностите и бързо оздравяване.
 
На мен педиатъра ми каза, че няма проблем с кърменето, само пази бебето
Виж целия пост
# 6
    Дори е препоръчително да кърмиш, въпреки температурата (пий хапче за да я свалиш). Погрешно е да мислиш, че като не си яла от снощи няма да имаш кърма днес. Наблягай на течностите и бързо оздравяване.
 

 Peace
Виж целия пост
# 7
Добре е да не спираш да кърмиш - поемай повече течности  Peace
Виж целия пост
# 8
казали са ти и другите мами, не спирай да кърмиш Peace
аз 2 пъти бях болна откакто родих и 2-та пъти кърмих бебчо и той не се разболя.
Пий поне чайчета да не ти намалее кърмата наистина, пък и ще ти помогнат за стомаха, само да добавя че ментата май не се отразяваше добре на кърмата
Успех и да се излекуваш бързо Peace
Виж целия пост
# 9
аз също съм вдигала температура когато кърмех. До колкото си спомням педито ми беше казала че малкия може да получи разстройство от топлата кърма, която му давам, ама тя нали и по принцип си е топла кърмата и не сметнах за необходимо да спирам кърменето Peace
Виж целия пост
# 10
Давай, кърми си бебчето! Аз съм боледувала 3-4 пъти  и не съм спирала с кърменето. Единия път и с 39 градуса я кърмих, нищо не и стана. Скорошно оздравяване!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Случвало ми се е веднъж,но за 3 дена.Първия ден с 39,след това 39,5 и на третия ден-40 градуса.Кърмех си без проблеми,детето беше супер и беше на около 20 дена.Сега,като се замисля,явно са повече от три,защото като свалих 40,остана 37,5 за няколко дена...
Хич не се притеснявай,ами си храни детенцето! Grinning
Виж целия пост
# 12
Пролетта, когато сина ми беше на 4 месеца ме тръшна жесток грип - с повръщане, болки в мускулите, температура. Използвах маска за лицето да не заразя бебо, но не съм спирала да кърмя. На 3-тия ден се разболя и татито и той се тъшна като мен. На бебчо нищо не му стана! Нищо!
Сигурно вече ви е минала кризата, но рекох да споделя и се надявам да си послушала момичетата и да не си спряла.
Поздрави и скорошно оздравяване!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия