Майки на първокласници - ДА ПРОТЕСТИРАМЕ!

  • 1 890
  • 33
Помощите за първолаци тази година ще са в натура - яке, спортен екип, обувки, блуза...

В тази тема можете да видите подробностите.

Моля, майките на първолаци, които са недоволни от това, да протестираме  #Cussing outчрез писма-въпроси до Министерството на труда и социалната политика ето ТУК


Аз вече го направих! Peace
Виж целия пост
# 1
мисля ,че за помоща в натура вече е решено.но и аз гласувах против
Виж целия пост
# 2
Записах се и аз.
Виж целия пост
# 3
Златка72, има достатъчно време да се промени това положение, защото самият закон казва и/или, а е по разпореждане на Агенцията за социално подпомагане. Освен това, доколкото разбрах, самите общини също имат право на избор...

Момичета, ако залеем МТСП с гневни въпроси, мисля, че ще се вдигне достатъчно шум, за да се захванат и медиите с този въпрос!  Дори и да не вярвате, нищо не ви пречи да драснете 350 гневни знака на линка, който съм дала по-горе Praynig

Камелия, благодаря, видях ти изказването в сайта на МТСП и ми стана много-мноооогоооо гот  bouquet
Виж целия пост
# 4
Коала, чакай сега...
Нали за изброените от теб неща отива големия харчлък за 1-волака. Значи пак ще са в помощ. Друг е въпросът на какво ще приличат тези дрехи  Thinking
Виж целия пост
# 5
Ако родителя  не получава детски надбавки няма да получи и помощ за първокласник.
А това подпомагане в натура пак е с цел да се пласират нечии стоки. Дано да са качествени Peace
Виж целия пост
# 6
Шани, именно, ако ще е в натура, по добре тетрадки, помагала, ранички, учебниците по език и учебните тетрадки се заплащат от родителите, за тях да дадат ваучери, вместо да ми дават дрехи, залежали с години по складовете, както Анджелина правилно е отбелязала. Пък за дрехите не мисля, че харчлъкът е толкова голям - поне не за тези, които ни предлагат като помощ. Моят син има и зимно яке, и ботуши, и маратонки, и блузи - не съм опряла до помощта на държавата, за да облека детето си. Някои дрешки износваме, други са ни подарък, трети сме купили, четвърти са от втора употреба - абе изобщо с дрехите се оправяме. Но виж - тетрадки, учебници и т.н. са нещо, без което никой първолак не може. Като иска държавата, да помага с това, а не да оправя дереджето на приближени фирми и производители...  #Cussing out
Момичета, казвам ви, направо съм бясна! #Cussing out

Приозовавам ви още веднъж, изразете недоволството си на сайта на МТСП!
Виж целия пост
# 7
Ако са решили помощта да е в натура, наистина е по-добре да са учебни помагала. Терадките, боичките, флумастерите, пластелина, пастелите, ножичката, гланцовите блокчета, моливчета и химикалки, линийки, подвързиите и етикетите, и още доста нещица дърпат от семейния бюджет.
Относно облеклото, щом няма униформа, наложена от училището, всеки сам избира как да си облече детето. Не съм съгласна всички да са с едни и същи якета и анцузи, защото са получили помощ от държавата.
А тези, които няма да получат помощ заради по-висок доход? Те ще се отличават, нали?!
Ето ви едно разделение на децата.
Виж целия пост
# 8
Аз вече приготвих детето си за първи клас. Струваше ми около 160 лв.  Но имаме всичко - от тетрадките, през боички, моливи, химикали, гуми, гланцови блокчета, пластмасови букви....до раницата и комплекта за физическо, барабар с маратонките. Най-правилно е (поне според мен) да се дават ваучери/талони с определена стойност или дори карти (като тези на Лукоил за горива) - еднократни на стойност 80 лв. за купуване на нужните на първолака неща - дали ще е яке и маратонки или всички тетрадки и джвъчки - да преценят родителите. просто да определят от кои магазини за спортни стоки  и книжарници може да се пазарува. И да не може за нищо друго да бъде похарчена стойността от картата.
В моята служба г-жата издаваща бележките за доход е в отпуск до 28 август, ние ще сме в провинцията до 2 септември, срока за подаването на молбите в социалните към моята община е края на август, до тогава няма кой да ми даде бележка и съответно пия една студена вода.
И защо трябва да има толкова кратък срок - нали детето цяла година ще е първи клас и през цялата година пак ще има нужда от помагала - тетрадките се изписват, боичките се изрисуват, анцуга се къса ( или губи) крачетата израстват и имат нужда пак от маратонки...ако е с карта ще може родителите да преценят не само какво да купят с тази помощ, но и КОГА!
Виж целия пост
# 9
Нани, коя е твоята община?

Момичета, в петък в БТА ще даваме пресконференция за промените в майчинството, за детските и семейното подоходно облагане, за близнаците и породените деца. Аз ще говоря за този проблем с помощта в натура.

Моля ви, всяка от вас, която вече е срещнала някакви трудности поради ранни срокове, бюрокрация и т.н. да пише тук или в темата в Настоящи и бъдещи, или на лични да ми пише.
 
Нека тези от вас, които вече са подали документи за тези помощи, да ми разкажат как точно, аджеба, са дали номера на дрехите и на крачетата на децата си. Служителите по социалните служби сигурно са луднали, поне в Пловдив аз говорих с такава, която каза че не й се мисли как ще се оправят с тези работи... В Пловдив документи ще се подават откъм края на август до края на септември, но разбрах, че по различните общини има различни срокове.

Ей за тези неща пишете.

И не забравяйте 350-те гневни знака към МТСП  тук
Виж целия пост
# 10
Нани, коя е твоята община?

Коала общината е Витоша в гр. София. Информацията за въпросния срок имам от служителката на гишето. Но не става въпрос конкретно за мен, проблемът е за всички семейства и дечицата им! Почвам да се чувствам репресирана ... сигурно и много други се чувстват като мен..
Виж целия пост
# 11
Момичета, малко инфо:

Днес шефката на социалните служби в Пловдив ме увери нееднократно, че няма краен срок за подаване на документи за еднократната помощ. Тоест законово не е ограничен крайния срок. Защото някое дете може по-късно на почне училище, или пък по-късно да имат възможност да представят документи родителите...

Така че, краен срок, поне според нея, няма.
И друго - за майките от Пловдив - вече започна приемането на документи. Аз обаче ще се въздържа засега да ги подам, за да изчакаме резултата от нашата пресконференция и евентуални протести, ако ще се правят.

Още веднъж горещо ви моля да протестирате на линка на МТСП, който съм дава.

Благодаря на момичетата, които вече са го сторили  bouquet
Виж целия пост
# 12
Скъпи майки на първокласници,

моите съболезнования #Cussing out Twisted Evil #Cussing out

Маратонките ще са само един модел, може и да не станат на крачетата на по-високите деца, защото според обществената поръчка, която е пусната от АСП, ще се изработват 40 000 чифта спортни обувки с №№30 до 33.

Стойността на един чифт не бива да надвишава 27.10 лв без ДДС

Ето, вижте сами http://www.asp.government.bg/Dokumentacia%20ZOP-obuvki.htm
Виж целия пост
# 13
Моето дете също ще бъде първокласник. Миналата седмица ходих в общината да попитам дали родители, чийто доход надвишава 200 лв. ще получат помощ за първокластник и ми отговориха да проверя в края на месеца, защото все още нямали яснота по въпроса.
Виж целия пост
# 14
Детето ми ще е вече второкласник, но въпреки това и аз се разписах, защото ме е яд на тези управляващи. Как не ги е срам, така да ни се подиграват #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия