Да попитам за захранването...

  • 1 373
  • 23
Здравейте,
Синът ми е на 5 месеца и 28 дни и вчера го захранихме с 1 лъжичка пюре от тиква.Днес ще дам 2 лъжички, утре 3 и т.н.Въпроса ми е: Ако следващия зеленчук, който ще въведа е картоф,например, и пюрето е тиква с картоф - то колко лъжички трябва да давам от новото пюре, пак ли започвам с една и постепенно увеличавам заради новия зеленчук или....Дано да сте разбрали объркания ми въпрос!!!
Моля за съвети и за следващите комбинации от зеленчуци.
Много,много благодаря!
Виж целия пост
# 1
не,продължава6 си
Виж целия пост
# 2
Продължаваш си, само внимателно го наблюдаваш ден-два за алергични реакции.
Виж целия пост
# 3
Продължаваш си, само внимателно го наблюдаваш ден-два за алергични реакции.

 Peace
Виж целия пост
# 4
Продължаваш със същото количество вече приета храна, като картофа или другия зеленчук в общата смес е първо 1 лъжичка ,после 2 и т.н.
Виж целия пост
# 5
Както са ти казали, освен това може да даваш по 2-3 лъжички от "новата" храна. На другия ден 6-7, ако няма реакция. Освен това, картофът е нещото, с което се започва, така че най-вероятно няма да имаш грижи, но все пак имай си едно на ум  Grinning
Виж целия пост
# 6
Продължаваш със същото количество вече приета храна, като картофа или другия зеленчук в общата смес е първо 1 лъжичка ,после 2 и т.н.
Именно!
Виж целия пост
# 7
Продължаваш със същото количество вече приета храна, като картофа или другия зеленчук в общата смес е първо 1 лъжичка ,после 2 и т.н.
Именно!
И аз да застана зад това мнение Wink
Виж целия пост
# 8
Много благодаря на всички за отговорите!
Днес дадох 3 лъжички пюре от тиква разредено с АМ и като че ли имаше малко колики след това.След колко дни да дам тиква с картоф или да дам тиква с ябълка?Притеснявам се да не получи запек.Пюретата са на Хип и на тиквата с картоф пише, че има нормализиращо действие-какво ще рече това?
Виж целия пост
# 9
Забравих да ви попитам - ако дам тиква с ябълка това значи ли ,че въвеждам и плодове.Да не направя някоя грешка...
Виж целия пост
# 10
Много благодаря на всички за отговорите!
Днес дадох 3 лъжички пюре от тиква разредено с АМ и като че ли имаше малко колики след това.След колко дни да дам тиква с картоф или да дам тиква с ябълка?Притеснявам се да не получи запек.Пюретата са на Хип и на тиквата с картоф пише, че има нормализиращо действие-какво ще рече това?
Че не би трябвало да се запича от него....
Забравих да ви попитам - ако дам тиква с ябълка това значи ли ,че въвеждам и плодове.Да не направя някоя грешка...
Въвеждаш,дам...
Виж целия пост
# 11
Здравейте,
Вчера навършихме 4 месеца и започнах да захранвам с картофено пюре. Дадох и три лъжички. Днес продължавам и сигурно пак ще й дам толкова. Не сме пили сокчета, нито сме яли плодови пюрета, понеже много повръщахме и педиатърката ни препоръча така. Не знам рано ли съм започнала да захранвам? Мога ли направо да започна с картофено пюре? И как да увеличавам количеството? Кога трябва да стане изместването на цяло едно хранене? На 1 седмица?
Виж целия пост
# 12
......... Днес дадох 3 лъжички пюре от тиква разредено с АМ и като че ли имаше малко колики след това.След колко дни да дам тиква с картоф или да дам тиква с ябълка?...........
Първо трябва да разбереш със сигурност дали тиквата причинява колики. Чак после ще мислиш за нов плод или зеленчук.
Ако тиквата дразни, спираш я за две седмици (примерно) и после пак пробваш. През това време опитай да въведеш картоф. Няма чисто картофено пюре на пазара, т.е. ще трябва да си го приготвиш сама.

Ако тиквата не дразни, дай Тиква + картоф. На етикета трябва да пише какво е съотношението тиква/картоф и така по-лесно ще си направиш сметка с колко лъжички да започнеш и с колко да увеличаваш.

Може да пробваш и Тиква + ябълка. Аз лично въведох картоф преди ябълката.
Виж целия пост
# 13
Ние сме на 2 месеца и не съм започнала да давам сокчета, така както ми препоръча педито.Достатъчно информация прочетох ,вкл. и във форума за вредата и рисковете от ранното даване на сокчета, и затова съм решила на този етап да сме само на АМ. Но имам и аз въпрос в този ред на мисли, а именно: след като не съм започнала със сокове, кога и какво следав да дам най-напред?
Благодаря предварително! Simple Smile
Виж целия пост
# 14
...... Не сме пили сокчета, нито сме яли плодови пюрета, понеже много повръщахме и педиатърката ни препоръча така.....
Обсъдихте ли с педиатърката кога и с каква храна да започнеш захранването? Детенце още ли повръща? При повръщане е по-добре да се започне с оризова каша, затова те разпитвам.
На твое място бих изчакала още малко със захранването, освен ако не искате да спрете повръщането с твърда храна.

Ако вече си започнала с картоф и мислиш да продължиш, увеличавай с по 3-4 лъжички на ден. Хубаво е да се правят паузи. Например днес даваш 3 лъжички картофено пюре, утре даваш 6 лъжички, вдругиден почиваш. После даваш 9 лъжички и т.н.
Това се прави, за да не става натрупване на алергени в организма. Ако даваш една и съща храна всеки ден, вероятността от реакция е по-голяма. Ако се правят почивки, вероятността от реакция намалява. Захранването става по-бавно, но по-сигурно. Ако тази схема не ти допада, може да я ползваш само за по-алергизиращите храни.
Не си поставяй краен срок за заместване на едно цяло хранене! Детенце ти е малко и се нуждае от мляко. Млякото се намаля за сметка на пюрето, но не се маха изцяло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия