Пушите ли пред децата?

  • 4 244
  • 62
Прави ми впечатление, че доста майки и бащи,
когато палят цигара, не се съобразяват с това,
че до тях е детето им, да не говорим, че наоколо
може и други деца да има, които вдишват дима,
да не говорим и за лошия пример.
Вие от кои родители сте? Замисляте ли се изобщо,
преди да посегнете към кутията с цигари?
Темата ми е породена от контактите с една съседка,
с която си говорим за децата. Аз не пуша, бебето ми също,
но госпожата никога не пита, дали сме съгласни да запали,
вади тютюна и почва да ни окадява. Иде ми да я гръмна.
Виж целия пост
# 1
Ние и двамата не пушим. Сестра ми и зет ми пушат пред техните деца. Майка ми е пушила пред нас. Пушачите, както казва баща ми, са най-нахалното племе на света  Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 2
В момента не пуша, но иначе - Да, пушех пред моето дете.Ако има други деца или съм на гости се съобразявам, но не и ако съм в моя дом. "Човек убивам", ако някой ми налага правила в собственият ми дом.
Виж целия пост
# 3
Непушачи сме. Но и двете ни баби пушат, но си имат специални места за това. Майка ми например пуши до камината, а тя "дърпа" дима и ние никога не сме усещали дори миризма на цигари.
Виж целия пост
# 4
аз никога не съм пушила, затова гласувах с последната опция.
преди таткото беше пушач и си имаше специално място за пушене- в кухнята под абсорбатора, пушил е пред детето. сега и двамата не пушим и така ми е по-добре
Виж целия пост
# 5
Не, не и пак не. Naughty
Виж целия пост
# 6
Първа опция.
Виж целия пост
# 7
Наистина са единици пушачите, които се съобразяват с това дали около тях има деца или не.
Но и това е въпрос на възпитание.
В това отношение съм много проклета, тъй като съм бивш пушач и сега съм направо безкомпромисна
Виж целия пост
# 8
Пуша, далеч от детето
Виж целия пост
# 9
Пуша да.
За да не пуша пред децата трябва да откажа цигарите, което за сега не успявам да направя.  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Нито аз, нито съпругът ми пушим. По тази причина и дъщеря ни не се налага да е пасивна пушачка.
Бабите и обаче пушат и то безобразно много и затова като идем там щем нещем пушим и ние  Twisted Evil, защото те не  се съобразяват с нас.
Майка ми малко повече се съобразява, особено последно време и ходи да пуши в друга стая, но свекито дори е казвала, че щом сме у тях ще търпим. Ние пък ходим в годината два- три пъти и затова не я търпим  Simple Smile
Ако дойдат пушещи гости ходят на терасата.
Виж целия пост
# 11
И двамата с Георги пушим, далеч от Маргарита...  Peace
Виж целия пост
# 12
Пуша ,да .На тераса,на прозорец .
Блонди ,не сме много нахални . Flutter
Виж целия пост
# 13
Не пуша изобщо.
Виж целия пост
# 14
Да, пуша пред децата, но само на открито. Вкъщи пуша на терасата и много рядко в кухнята, където не влизат децата. На гости се съобразявам, ако има деца излизам навън. Нашите гости също се съобразяват, ако децата са вкъщи.
Много искам да ги откажа, но мисля, че още не е дошъл момента, а и волята ми е пълна нула.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия