Микосист, Микомакс, Дифлукан - трябва ми схема за прием!

  • 90 573
  • 12
Става дума за противогъбичните препарати, съдържащи Fluconasole.
Моля тези, които са ги ползвали, да споделят каква схема на прием им е препоръчана от лекарите. Заедно с приема, използват ли се вагинални глобули или само оралният прием е достатъчен? Става въпрос за дългогодишна многократно лекувана инфекция от Кандида Албиканс.
Особено ще съм благодарна, ако се включи и някой от лекарите, които пишат във форума Embarassed
 
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Ами при мен нещата не са от много време, а се сдобих уж с гъбички заради едни антибиотици, които ми развалиха равновесието във флората. Предписаха ми Микомакс по 1 капсула всеки месец в продължение на 3 месеца. Други препарати не са ми били предписвани. Но пак ти казвам,ч е при мен не става въпрос за дългогодишни проблеми. Аз дори нямам симптоми, а микробиологията показа, че нямам лактобацили. Приятелят ми също изпи една капсула.
Дано съм ти помогнала с малко инфо, въпреки че не съм лекар и знам, че консултации по форума няма.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Става дума за противогъбичните препарати, съдържащи Fluconasole.
Моля тези, които са ги ползвали, да споделят каква схема на прием им е препоръчана от лекарите. Заедно с приема, използват ли се вагинални глобули или само оралният прием е достатъчен? Става въпрос за дългогодишна многократно лекувана инфекция от Кандида Албиканс.
Особено ще съм благодарна, ако се включи и някой от лекарите, които пишат във форума Embarassed
 
Благодаря

Тая работа с Кандидата няма да стане така лесно както ти се иска. Избощо няма да коментирам схеми с Флуконазол самостоятелно или в комбинация. Обикновенно след подобна антимикотична терапия заболяването преминава в ремисия за известно време и в удобен момент отново напомня за себе си. Окончателното излекуване е въпрос на много търпение, средства и компетентно отношение. Затова и не коментирам Флуконазола. Само с него ще постигнеш туширане на клиничната симптоматика, но няма да се излекуваш. Намери си търпелив гинеколог, стискаш зъби и започваш. Лечението продължава с месеци, но проведеш ли го правилно ще си отдъхнеш.
Виж целия пост
# 3
ами първо ти трябва микробиологична диагноза.
Схемата на прием би следвало да я определи гинеколога в зависимост от твоето състояние.
Пример: Фунголон- български флуконазол, значително по-евтин от вносните може да се пие по няколко схеми-
1. вариант 4т. от 50мг наведнъж за два дни + локално вагинални глобули за 6-10 дни
2.вариант по 1т. от 100мг или 2х50мг еднократно дневно за 5-7 дни + локално лечение
Също и партьорът е препоръчително да се маже 2х дневно с някакъв антимикотик- примерно Клотримазол за 3-5 дни.

Друга схема- Дифлукан от 150мг, може и от 200, но те май не се продават в БГ, 6 мес по 1 табл. месечно еднократно 3-4 дни преди цикъл.

Ето какво е написала уважаваната от майките тук д-р Мазнейкова

Виж целия пост
# 4



Тая работа с Кандидата няма да стане така лесно както ти се иска. Избощо няма да коментирам схеми с Флуконазол самостоятелно или в комбинация. Обикновенно след подобна антимикотична терапия заболяването преминава в ремисия за известно време и в удобен момент отново напомня за себе си. Окончателното излекуване е въпрос на много търпение, средства и компетентно отношение. Затова и не коментирам Флуконазола. Само с него ще постигнеш туширане на клиничната симптоматика, но няма да се излекуваш. Намери си търпелив гинеколог, стискаш зъби и започваш. Лечението продължава с месеци, но проведеш ли го правилно ще си отдъхнеш.

Благодаря ти, но не вярвам, че е възможно окончателно излекуване Confused Неколкомесечна ремисия е това, което ми трябва, за да си почина малко от проблемите.
Досега съм посещавала много гинеколози, използвала съм почти всички възможни лекарства и нищо. Единични курсове на лечение през няколко месеца. Но никой досега не ми е предписвал няколкомесечно лечение. А вече имам и алергия към гъбичките.
Оставам с впечатлението, че си лекар.  Дали случайно не знаеш добър специалист АГ в Бургас?
Виж целия пост
# 5
Благодаря, Suprema и Polarfox!  bouquet

Много полезна статия, Polarfox. Имам микробиологична диагноза. Питам тук за схема, защото все не мога да открия гинеколог, който да ми изпише някое от тези лекарства - все ме мотаят с Полижинакс и Низорал, а с тях ефектът е много кратък
Виж целия пост
# 6
Благодаря, Suprema и Polarfox!  bouquet

Много полезна статия, Polarfox. Имам микробиологична диагноза. Питам тук за схема, защото все не мога да открия гинеколог, който да ми изпише някое от тези лекарства - все ме мотаят с Полижинакс и Низорал, а с тях ефектът е много кратък

Ползвала ли си Ломексин? Ако да - в каква схема?
Не познавам гинеклозите в Бургас. Съжалявам
Виж целия пост
# 7
Ами направи си курс с Фунголон- евтин е и е ефикасен.
Но не пий алкохол през това време. Първата схема е по- лесна.
Виж целия пост
# 8
Така. При рецидивираща вулвовагинална кандидоза(ако приемем, че това е точната ти диагноза, защото Кандида инфекцийте не са само генитални)) Флуконазол се назначава по следната схема:
1 доза от 150 мг. орално наведнъж. След това се продължава с еднократен ежемесечен прием на същата доза в продължение на 6 до 12 месеца. Успоредно с това се препоръчва и локално приложение на антимикотици от същата или друга група поне 2 пъти годишно. Добри според мен са Макмирор и Ломексин. Вторият е по-удобен за приложение защото е с депо-действие и се слага веднъж на 3 дни дву или трикратно. Това ще вкара кандидозата в ремисия за сравнително дълго време.  
Това е стандартна схема. Не е разработена за твоя случай, защото не знам подробности. Има много неизвестни: алергии, минали и настоящи съпътстващи заболявания, бременност, прием на медикаменти, възможна резистентност и др. Въпросите са много, затова не те съветвам да прибягваш до посочената схема без да се видиш с гинеколог, който те познава очи в очи. Дозите търпят корекция.
Виж целия пост
# 9
Ломексин съм го ползвала, според рекламата в 1 дамско списание "една-единствена глобула решава проблема". Да, ама след 2-3 седмици положението беше същото.
Макмирор ме излекува за почти година, цяла година без рецидиви!
Според последните ми изследвания гъбичките са чувствителни към всички тествани лекарства. И въпреки всичко не изчезват трайно Rolling Eyes
Даго, искрени благодарности! Simple Smile

Поларфокс, знам за Фунголон-а, но в случая предпочитам по-скъпите вносни еквиваленти, с надеждата да са по-ефективни Tired
Виж целия пост
# 10
Здравей Лилита.Имах твоя проблем в продължение на 3 години.Като се започне от Низорал,полижинакс, клотримазол,флажил и много, ама наистина много видове,вече не си ги спомням.То не бяха хапчета,то не бяха кремове и глобули.Изчезнат за максимум 3 месеца и ето ги пак..Един лекар от Несебър ми предписа "микосист"По 1 хапче в продължение на 6 месеца на една и съща дата.Ами какво да ти кажа.След първия прием до 1 ден се чувстваш прекрасно.И изчезнаха.Направо невероятно.Няма ги вече 3 години.Пробвай.Успех.
Виж целия пост
# 11
Здрасти,представител съм медицинска фирма.Препоръчвам ти следната схема на прием на микомакс: 1 капсула,като първи прием,на 72 час - втора капсула и от там на татък по една капсула месечно.Имай предвид,че лечението продължава от 3 до 12 месеца.Цената на микомакс е най-много 5,40 лв.за една капсула от 150 мг.,което го прави един от най-достъпните медикаменти,съдържащи флуконазол. Късмет  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
И на мен Зентива трябва да даде някой лев, че доста лекарства им рекламирам.   Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия