Проблеми с лъжичката при захранване

  • 522
  • 8
Отдавна чета тук, но досега не съм писала ( поради липса  на свободни ръце Simple Smile )  Та въпроса ми е следния: моята малка дъщеричка е почти на 7 месеца и не желае да приеме никаква храна с лъжичка вече две седмици или с други думи - плюе геройски. Досега си караме само на кърма. Незнам вече какво да правя. Кърмим се по цял ден, и аз едва смогвам да обръщам внимание на големия си син, който няма и две годинки още. Той беше захранван по старата система и проблеми с лъжичката не е имал нито за миг. Моля ви помогнете ми с опит и съвети.
Виж целия пост
# 1
Пробвала ли си да й дадеш да държи в ръка корички, бисквитки и троховци? Тях яде ли ги?
Виж целия пост
# 2
Друг вариант е, тъй като е достатъчно голяма вече, да й даваш много разварени парченца зеленчуци или меки плодове - например банан на малки парченца, разварен картоф, морков и т.н. Също пробвай да започнеш да й поднасяш с пръста си първо.
Виж целия пост
# 3
Рали често не иска да поеме от лъжичката,защото иска самата лъжичка, реве и отказва храната.Затова и давам нейната лъжичка и я храня с друга.В началото и аз се бях отчаяла за захранването,докато мъжът ми не предложи да започваме малко по-рано с храненето, отколкото тя е свикнала-за да не прегладнява.При нас свърши работа. Успех  Grinning
Виж целия пост
# 4
Освен това каква лъжичка ползваш? Не че е много важно, но нещо пък на детето може да не му харесва. Пробвай с най-различни модели.
Виж целия пост
# 5
тъкмо щях да пиша за вида на лъжичката, но са ме изпреварили:)
може и консистенцията на храната да не и харесва...или пък самата храна...
Виж целия пост
# 6
Bajno e da i predlaga6 pureto mnogo predi da e ogladnjla, za6toto kogato izgladnejt nai-lesno im e s 6i6eto i nie bjhme taka, no posle svikna i ve4e si znae, i sega ima momenti kogato se razplakva na stola, no tova e kogato e mnog, mnogo gladna i njma nervi s laji4kata:)
Виж целия пост
# 7
Бебетата, които досега са били само на кърма или мляко от шише, извършват с езика само сукателни движения, т.е. движат го напред-назад, опитвайки да засучат лъжицата, при което отстрани изглежда, че плюят.
Решение - лъжица на Авент или друга, която няма странични ръбчета - леко натискате езичето с лъжицата и изливате пюрето настрани към бузката на бебето, като редувате веднъж наляво, веднъж надясно. Така бебето не може да изплюе храната, а постепенно свиква да я намества с език, като при това усъвършенства движенията на езика. Последното е от полза няколко месеца по-късно, като започне да се учи да говори.
Съветът ми е даден от логопед и ми беше доста полезен, моето бебе съвсем беше закъсало с храненето. По същия начин после се учат да дъвчат - храна на кубчета (примерно картоф, варен морков) в бузката, така то я размеква с венци, а не се опитва да глътне веднага голям залък и да се задави.

Това е лъжицата, която е удобна за странично хранене.


Лъжиците с високи странични ръбчета, които приличат на лопатки, изливат храната директно на езика и бебето избутва всичко напред.
Виж целия пост
# 8
Ще стане,но по-трудно, на тази възраст вече не е лесно да "излъжеш"   babyuu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия