Kak завършват плочките на банята ви към тавана?

  • 9 752
  • 50

 Понеже правим ремонт при баба ми, та имам едно питане- тъй като таванът бил неравен, майсторът ни предлага да завършим плочките към тавана с някакви стериопорни лайсни. Нещо като первазите, които слагаме по пода, но тези са за таван и били от стериопор (стиропор? Как се пише това нещо?  newsm78)

Аз не съм виждала или по-скоро не съм обръщала внимание как е по баните на хората, затова питам вас- вие имате ли такива первази на тавана? (пак казвам, слагали се само, когато таванът не бил равен)  Thinking
Виж целия пост
# 1
И нашият не е равен, но понеже е висок, сложихме пластмасов хънтър. Там, където опира в плочките има пластмасови лайсни.
Иначе такива стиропорни лайсни (или корнизи) мисля да сложа в коридора. И там тавана е крив, а това поне оптически го поизправя. Едно време се слагаха такива гипсови корнизи. Това е същото, само че лекичко и се лепи със силикон (май)  Laughing
Виж целия пост
# 2
Значи има и пластмасов вариант. Съвсем се обърках вече. Добре, че пуснах темата, че тези дни ще трябва да купя нещо  за тавана.

Ще се радвам на още мнение, за да знам какво да търся  Peace
Виж целия пост
# 3
вариант е да сложите окачен таван и да оберете луфта.
Ако не ги лепите до горе, може и са някаква мазилка на остатъка от стената и тавана да се маскира положението.
Тия лайстни не съм ги виждала и не мога да си ги представя newsm78
Виж целия пост
# 4
Тези лайсни са удобни, лепят се със силикон и отгоре можеш да си ги боядисваш с латекс като се позахабят. Wink
Виж целия пост
# 5
Бубе, пластмасовите лайсни вървят с окачения таван. Сега ходих да ги оглеждам, всъщност хънтъра лежи въру тях.
Това което питаш ти са си точно корнизи от стиропор. На външен вид са точно като пластмасовите первази за пода и се лепят със силикон.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, щом ремонтът е при баба ти. Тя, предполагам, ще бъде доволна от всичко. Просто послушай майстора.
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай, щом ремонтът е при баба ти. Тя, предполагам, ще бъде доволна от всичко. Просто послушай майстора.

Ами в същност аз не разсъждавам точно така. Щом е при нея, все едно го правя за себе си  Peace


Окачен таван няма време тепърва да се слага, затова си остава вариантът със стиропорените первази
Виж целия пост
# 8
Нашите плочки просто свършват 4 пръста под тавана. Мястото, което е без плочките е със същата мазилка като тавана Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Нашите плочки просто свършват 4 пръста под тавана. Мястото, което е без плочките е със същата мазилка като тавана Rolling Eyes

И при на така  Peace
Виж целия пост
# 10

 Ами не си го представям това  Thinking То и с лайсни не си го представям де, ама поне ще е по-завършено сякаш. А така 4 пръста под тавана, все едно не са стигнали плочките  Thinking
Виж целия пост
# 11
Не е препоръчително да се слагат т.нар. стиропорови первази в бани и мокри помещения, тъй като поемат влага и се рушат.
Съгласна съм с изказванията на момичетата преди мен за това, че не е необходимо плочките да са до тавана
Виж целия пост
# 12
Ще подслушвам в темата. Съжалявам, че не мога да помогна. Peace
Виж целия пост
# 13
Полиуретановият корниз за баня се лепи и отгоре се минава с влагоустойчив латекс, както и тавана.От 3-4 години го правим и не съм виждала да се повредил по някакъв начин.
Другият вариант е плочките да са на 15-20см от тавана и да се мине с мазилка тип "райбер"-която стои като тези по фасадите- леко надраскана е ; или с пръскана мазилка - тя е с по едра структура.
Виж целия пост
# 14

 Ами не си го представям това  Thinking То и с лайсни не си го представям де, ама поне ще е по-завършено сякаш. А така 4 пръста под тавана, все едно не са стигнали плочките  Thinking

По-късно ще го снимам и ще ти покажа.
На мен си ми харесва и си личи, че умишлено не са сложени плочки  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия