Моля, помогнете с рецепта за чеснов сос

  • 9 739
  • 8
...по възможност да е като този, който слагат на дюнерите.Страшно го харесваме вкъщи, а и си ходи на почти всички ястия, които правя Simple SmileБлагодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Можеш да сложиш 1ч. течна сметана и 1ч. кисело мляко + счукан чесън на котлона да клокнат. Без мазнина. Става лек и вкусен.
Често правя такъв. Подобен е на този на дюнерите.
Виж целия пост
# 2
аз смесвам за домашните "дюнери" такъв чеснов:

1 с л кетчуп
1 с л горчица
2 с л майонеза
3 с л кисело мляко
1 пълна с л чесън на прах или 5-6 ск. счукан чесън "на пяна"
Виж целия пост
# 3
Този, който ще ти дам, става едно към едно с дюнеровия сос:
1 кут. майонеза се разбърква с 1 кофичка кисело мляко. Слага се сол на вкус, ситно счукан чесън и няколко лъжички готово картофено пюре, колкото леко да сгъсти соса  (аз слагам от пюрето на Белла, което приготвям както е написано на опаковката). Сосът подхожда на всякакви ястия, най-вече пържени картофи, месо, ориз, пици и др.   chef
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за идеите  bouquetПеп-чо, какво ще рече това чесън "на пяна"?
Виж целия пост
# 5
Пеп-чо, какво ще рече това чесън "на пяна"?
ами за мен това е толкова ситно счукан и с няколко капки олио, че заприличва на пенесто-кашеста маса (ама обяснение )  newsm78
Виж целия пост
# 6
Aз го правя като МериДжей, но вместо картофено пюре слагам един-два сварени жълтъка и риган и джинджифил.
Виж целия пост
# 7
1 кут. майонеза, 2-3 кисели краставички, чесън и 1-2суп. лъж. кис. мляко Краставичките със чесъна и малко от майонезата се пасират, след което се прибавя останалата майонеза и киселото мляко.
Виж целия пост
# 8
...по възможност да е като този, който слагат на дюнерите.Страшно го харесваме вкъщи, а и си ходи на почти всички ястия, които правя Simple SmileБлагодаря предварително  bouquet

-----------------------
Мисля, че този линк също ще ти помогне, тъй като там има информация за соса от жена, която е работила в дюнер-шоп.
http://www.bonapeti.tv/forum/viewtopic.php?t=82
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия