Присаждане на венци

  • 1 979
  • 2
Някой подлагал ли се е на такава операция, къде, при кого, как са се развили нещата, препоръки? Това са общо взето въпросите които ме вълнуват....
Нямам пародонтоза, според зъболекарите, при които съм ходила, казват че проблема ми с оголването на зъбите е от тънките и слаби венци, както и анатомичното предразположение - зъбите ми били повече от костта, която ги държи, в следствие на което са се изместили напред и са захванати за костта само в задната си част, а отпред са обхванати само от венеца, който обаче се смъква, тъй като няма кост под него  newsm78
Можело и нищо да не правя, но за да се предотвратят шиечни кариеси и други подобни проблеми, било добре да се направи присаждане на венци на особено засегнатите места, което щяло да стопира процеса.
Към разбиращите - как ви се струват тези обяснения и има ли признати стоматолози-хирурзи които правят такива операции в България?
  bouquet
Виж целия пост
# 1
 newsm78

за първи път чувам за такова. мъж ми в подобна ситуация ще му надграждат костта, но това ми звучи по друг начин и по-лесно изпълнимо. ако говорим все пак за едно също нещо, ще проверя...
Виж целия пост
# 2
Аз също имам парадонтоза наследена от маика ми при която е по жестока ама не съм чувала за такова присаждане
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия