Майчйнство - на кого имам право да го прехвърля?

  • 383
  • 5
Здравейте мами!

Кой има право от семейството ми и въобще кой има право да го получава в целия размер когато започна работа! И при какви условия се прехвърля рамера, тоест, на какви условия трябва да отговаря човека, на когото прегвърлям?

Знам само, че мога да наема детегледачка! Но аз не искам това!


Поздрави
Виж целия пост
# 1
Станимира,
Можеш да го прехвърлиш на мъжа си, майка си, баща си...
Трябва да са работили 6 месеца на трудов договор - това е достатъчно!
Успех!
Виж целия пост
# 2
Станимира,
Можеш да го прехвърлиш на мъжа си, майка си, баща си...
Трябва да са работили 6 месеца на трудов договор - това е достатъчно!Успех!
Това е достатъчно, за да имат право, но  ВСЕ ОЩЕ трябва да са на трудов договор, за да могат да получават обезщетението  Peace
Виж целия пост
# 3
Както казвате по горен, всеки който е на постоянен трудов договор може да му се прехвърли майчинството.
Виж целия пост
# 4
В сайта на министерството на труда и соц. грижи може да си зададеш въпроса и да полу4иш компетентен отговор. Доколкото знам може6 да го прехвърлиш и на майката на мъжа си, дори и ако нямате брак, но трябва да е назна4ена на трудов договор. Но най- добре да полу4иш отговор от "извора" Simple Smile
Виж целия пост
# 5
По-верен извор от самият закон няма Simple Smile

Отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст

 

(Загл. изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.)

 

Чл. 164. (1) (Доп. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.)

(3) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.) Отпускът по ал. 1 със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение.[/
b][/i]

Бащата, а не съпругът  Peace - т.е. не е задължително да имате брак, стига да е припознато детето Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия