Кърмене и изкуствено хранене ?

  • 937
  • 11
Здравейте мами!
Имам следния въпрос към кърмещите мами: Случвало ли Ви си е понякога да оставяте детето си на изкуствено мляко за 2-3 дни, поради физическа невъзможност да го кърмите и след този период пак да продължите да си го кърмите? Как е реагирало то? Колко време е необходимо за да свикне бебето с новото хранене /изкуственото мляко/ и по какъв начин трябва да става?
   
Виж целия пост
# 1
Ако трябва да го оставиш за няколко дни е добре да си приготвиш предварително достатъчно количество изцедена кърма, която да му се дава в такива случаи.
На мен ми се случи един път за едно хранене, когато оперираха съпруга ми. Добре, че се прибрах все пак, защото тя отказваше категорично да яде каквото и да било друго мляко. А пък за биберона да не говорим.
Друго решение е мляко от банката за майчина кърма.
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Значи, ще бъда малко по длъжка в обясненията:

На втората седмица от раждането бях започнала да дохранвам, защото педито ми каза, че на детето не му стига кърмата ми (но това е друга тема) и така 1 седмица на смесено хранене, в която Бу ме убеждаваше, а аз не вярвах, че е възможно да премахна добавката и да взема и да увелича кърмата си. За 1 седмица обаче се върнахме отново само на кърма. Докато беба стана на 1,5 месеца и се върнах на работа. В продължение на месец в началото ядеше АМ, защото не бях имала възможността да направя запаси в камерата, а после и изцедена кърма, когато натрупах запаси, но й се даваше и АМ от време навреме. Не знам дали обаче дъщеря ми не приемаше АМто, защото вече й беше познат вкуса, беше малка и още не се беше пристрастила... После излязох в отпуска за 2 месеца и само на кърма я откарахме. АМ го давахме с шише с биберон. На това дете му се дадоха всякакви възможности да се отбие, но то излезе голям чешит!  Sunglasses
Виж целия пост
# 3
Да, случвало ми се е.
Отидохме на почивка, когато дъщеря ми беше на четири месеца и беше ясно, че запасите от  фризера няма да стигнат. Все пак няколко дни преди да заминем я "пробвах" с адаптираното, защото се притеснявах да не направи някаква реакция и за да посвикне със шишето.
Отсъствах една седмица като цедях по 3-4 пъти на ден и нямахме никакви проблеми след връщането ми.
Виж целия пост
# 4
На мен не ми се случвало да я оставям за такива периоди, но веднъж майка ми опита да я нахрани с изцедена кърма в шише и опитите и останаха неуспешни. Ако си давала нещо с биберо (кърма, вода) вероятно няма да имаш подобен проблем, но ако не си вероятно ще ти е трудничко.

Колкото за вкуса никой не би могъл да ти каже дали твоето бебе ще хареса АМ, просто трябва да опиташ.
Ако пък имаш повече време наистина можеш да пробваш да изцеждаш и да направиш запаси за 2-3 дни.

Успех!
Виж целия пост
# 5
И на мен ми е интересно да разбера до колко съществува риска детето да се отбие за 3-4 дни без майка си? Thinking То е ясно, че аз ще се цедя и ще си поддържам лактацията, но дали ще има пак интерес от страна на детето? Tired Поради подобни притеснения, а и неготовност от моя страна, ми се наложи да отхвърля няколко предложения за работа ooooh!
Виж целия пост
# 6
Вероятността детето да се отбие за такъв период намалява с възрастта на детето.
Макар че, пак всичко е индивидуално и горното не би могло да се твърди на 100%. Истината е, че винаги има риск.
Виж целия пост
# 7
Споделям какво се случи с мен:

Възпали ми се мъдрец когато Мър беше на близо 2 месеца. Наложи се да го вадят и да пия антибиотици. Общо 4 дни не го кърмих, изцеждах се и изхвърлях кърмата smile3518, а бебо хранех с АМ - NAN 1 с шише с анатомична биба ЧИКО. Нямах време дори да пробвам дали ще му понесе АМ. Първия път с шишето той изпи само 30 гр, но после като огладня ела да видиш как гуцаше!
А завръщането на цицата беше празник за него и той с най-голямо удоволствие си продължи сукането. newsm44
Значи по мое мнение за няколко дни не мисля че ще се отбие, но е важно да съобразиш месеците му с това колко е голяма дупката на бибата, щото от това зависи колко ще му пуска и ако пуска повече от гърдата, може да се изтарикати и да си иска пак шишето, а ако му пуска по по-малко пък може да не успява да се нахрани. То сукането от гърда ми се вижда трудничко за тях щото Мър се изпотява по главичката всеки път.
Мисля, че АВЕНТ имат 3 размера биби за различни възрасти.
Успех!
П.П :  newsm10И не забравяй да се изцеждаш най-редовно че да не ти намалее кърмата до завръщанете(това на мен най ми тежеше)
Виж целия пост
# 8
Не ми се е случвало, дъщеря ми отказваше да пие от шише с биберон, а нямаше желаещи да я хранят с чаша или лъжичка... Така докато се захранихме.

На почивка ли ще ходиш? Блазе ти...
Виж целия пост
# 9
На мен също не ми се е случвало да храня с адаптирано. Веднъж само е пила изцедена кърма, но тогава още нямаше 1 м. Сега съм 100 % сигурна, че няма да иска. Никога не е пила от шише с биберон дори и вода, сега се мъчим да пием вода от шише със силиконов накрайник. Дори скоро сме на сватба и ако се наложи свекърва ми ще ми я кара да я кърмя в колата.
Виж целия пост
# 10
Здравейте мами!
Имам следния въпрос към кърмещите мами: Случвало ли Ви си е понякога да оставяте детето си на изкуствено мляко за 2-3 дни, поради физическа невъзможност да го кърмите и след този период пак да продължите да си го кърмите? Как е реагирало то? Колко време е необходимо за да свикне бебето с новото хранене /изкуственото мляко/ и по какъв начин трябва да става?
   
Зависи от детенцето - наложи се, за съжаление при нас, но пък на Гери не й пукаше въобще - всичко си го приемаше нормално - за нея по-важно бе "шишето да е пълно" Peace
Виж целия пост
# 11
Значи, ще бъда малко по длъжка в обясненията:

На втората седмица от раждането бях започнала да дохранвам, защото педито ми каза, че на детето не му стига кърмата ми (но това е друга тема) и така 1 седмица на смесено хранене, в която Бу ме убеждаваше, а аз не вярвах, че е възможно да премахна добавката и да взема и да увелича кърмата си. За 1 седмица обаче се върнахме отново само на кърма. Докато беба стана на 1,5 месеца и се върнах на работа. В продължение на месец в началото ядеше АМ, защото не бях имала възможността да направя запаси в камерата, а после и изцедена кърма, когато натрупах запаси, но й се даваше и АМ от време навреме. Не знам дали обаче дъщеря ми не приемаше АМто, защото вече й беше познат вкуса, беше малка и още не се беше пристрастила... После излязох в отпуска за 2 месеца и само на кърма я откарахме. АМ го давахме с шише с биберон. На това дете му се дадоха всякакви възможности да се отбие, но то излезе голям чешит!  Sunglasses
и ние минахме през това - сега сме само на кърма!а от АМ направо пищи!
Успех! newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия